סיקור מקיף

שיגור לילי למעבורת החלל דיסקברי במשימה STS-116

מעבורת החלל דיסקברי המריאה הבוקר (יום א', 03:47 שעון ישראל) לתחנת החלל הבינלאומית

שיגור מעבורת החלל דיסקברי, 10 בדצמבר 2006
שיגור מעבורת החלל דיסקברי, 10 בדצמבר 2006
מעבורת החלל דיסקברי וצוותה המונה שבעה אסטרונאוטים, המריאו בשבת, בשעה מקומית 20:47 (יום א', 03:47 שעון ישראל) ממרכז החלל קנדי. היה זה השיגור הלילי הראשון של מעבורת חלל מזה ארבע שנים. עד כה הגבילה נאס"א את השיגורים לשעות היום כדי שניתן יהיה לצלם את מהלכם ולבדוק אם לא נפלו רסיסי קרח ממעטפת מכל הדלק החיצוני שעלולים לסכן את המעבורת, כפי שאירע באסון קולומביה.

לאחר הגעתם למסלול אמורים אנשי הצוות לפתוח את דלתות סיפון המטען, לאתחל את המחשבים והציוד ולדוק את הזרוע הרובוטית של המעבורת. במהלך היום הם גם אמורים לבצע בעזרת הזרוע והמצלמות המחוברות אליה, בדיקה מדוקדקת של מערכת הגנת החום. המעבורת צפויה להגיע לתחנה ביום שני בשעה 17:05 (שלישי, חצות וחמש דקות שעון ישראל).

צוות משימה STS-116
צוות משימה STS-116
צוות STS-115 יעגון בתחנת החלל הבינלאומית, יתקינו את הרכיב P5 לציר הראשי שלה, ויבצעו שלוש הליכות חלל כדי לחווט מחדש את תחנת החלל, לאספקת חשמל המיוצרת על ידי מערכי השמש החדשים שהותקנו במעבורת בספטמבר.

STS-116 תבצע החלפה של אנשי הצוות בתחנה, כאשר סוניטה ויליאמס תצטרף כמהנדסת טיסה לצוות ה-14. במקומה יחזור לכדור הארץ במעבורת האסטרונאוט הגרמני, מטעם סוכנות החלל האירופית, תומס רייטר, הנמצא בתחנה מאז חודש יולי. שני האסטרונאוטים הוותיקים בצוות הם מרק פולנסקי ורוברט קורבים, שיבצעו הליכת חלל שלוש פעמים במהלך ביצוע משימתה של ה"דיסקברי". יתר חברי הצוות הם: וויליאם אואפלין, ג'ון היגינבוט'ם, ניקולס פטריק, וקריסטר פוגלסאנג, השבדי הראשון אי פעם שטס לחלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן