סיקור מקיף

נמשכת הספירה לאחור לקראת שיגור דיסקברי מחר לפנות בוקר למשימה STS-116 אך השיגור עדיין איננו מובטח

אף בעיה טכנית לא אמורה להשפיע על השיגור המתוכנן ביום שישי לפנות בוקר שעון ישראל * עם זאת הסיכוי לשיגור הוא 60% בלבד בשל מזג האוויר

 מעבורת החלל דיסקברי תשוגר היום בשעה 21:35 שעון מקומי (04:25 שעון ישראל לפנות בוקר ביום שישי) למשימה STS-116, שמטרתה המשך הרכבת תחנת החלל הבינלאומית. כך החליטו ראשי נאס"א כאשר בבדיקות שלפני השיגור לא התגלו תקלות העלולות להעיב עליו. כך מסר מנהל הניסויים ג'ף ספולדינג. 

אתמול והיום נמשכים התלדוגים של המנועים השונים של דיסקברי, וכן נמשכת הטענת התוכנה למחשבי המעבורת וייבדקו שוב מערכות החשמל והתקשורת.

 דיסקברי וצוותה מוכנים לטיסה באחת המשימות המורכבות ביותר שבוצעו אי פעם, ואני שמח שהכלי שלנו מוכן" אמר ספולדינג.

כאשר נשאל אודות נושאים שהועלו ביום שלישי בערב באשר לקפיצת המתח בכן השיגור וחומר דביק על מנוע אחד ממשגרי הדלק המוצק, אמר ספולדינג: "אנו מצפים שהבעיות הללו יפתרו היום.

בתדרוך השתתפה גם דבי האן, מנהלת המטען במשימה STS-116, וקטי וינטרס, מנהלת מחלקת חיזוי מזג האוויר. המטען שעל סיפון הדיסקברי מוכן לטיסה אך מזג האוויר ממשיך לעורר דאגות. לדברי וינטרס, הסיכוי לשיגור בזמן עומד על 60%. התחזית מדברת על גשמים מקומיים קלים ועננות נמוכה באיזור בעת השיגור. כמו כן גם מזג האוויר בבסיס נחיתת החרום באיסטרס, צרפת גם הוא לא מבשר טובות, רוחות זנב עלולות להתגבר ולגרום לבעיות.

במקרה של 24 שעות עיכוב, גם אז מזג האוויר לא משתפר בהרבה – ישנה אפשרות לרוחות בכן השיגור שיגיעו לגבול העליות שמעבר לו אסור לשגר, עם זאת הסיכוי לשיגור ביום שישי בערב עומד על 70%. ביום שבת יירד הסיכוי הזה ל-40%. "מזג האוויר ביום ראשון ושני מבטיח יותר, ואולם רק ביום שלישי, מובטח מזג אוויר סביר." אמרה וינטרס.

משימה STS-116 היא המשימה ה-33 של דיסקברי והמשימה ה-117 של מעבורות החלל בכללן. במהלך המשימה בת 12 הימים, ימשיכו אנשי הצוות בהרכבת תחנת החלל הבינלאומית. יחווטו אותה מחדש ויוסיפו רכיב לציר הראשי שלה.

לידיעה באתר נאס"א (ייתכן שהיא תוחלף בידיעות מעודכנות)

4 תגובות

  1. ירין נחמיה, איך בדיוק התגובה שלך קשורה חצי שנה אחרי? 🙂

  2. בהצלחה..
    נקווה שלא יהיו עוד דחיות.
    זה ארוע שחייבים לראות !

    לא נותר חוץ מלאחל להם:
    שיטוסו בשלום ויחזרו בשלום..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן