50 שנה לספוטניק 1 – כנס יובל והצדעה לותיקי תוכנית החלל של ברה"מ

הכנס יערך מחר (ד') בבית חיל האוויר בהרצליה

מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל יקיים ביום רביעי, 10.10, כנס יובל מיוחד לציון חמישים שנה לשיגור הלוויין הראשון – ספוטניק 1, על ידי ברה"מ. האירוע יכלול מעמד הוקרה ייחודי לותיקי תוכנית החלל הסובייטית שעלו לישראל, ואותרו על ידי המכון במסגרת פרויקט תיעוד היסטורי מיוחד, שיכלול ראיונות עומק עם ותיקי החלל.

האירוע יערך ביום רביעי, 10.10.2007, כאירוע רשמי במסגרת שבוע החלל העולמי, מיזם בינלאומי בחסות האו"ם, וביום השנה הארבעים לחתימת אמנת החלל החיצון על ידי האו"ם.

למכון חבר המשרד לעניינים אסטרטגיים, סוכנות החלל הישראלית ונותני חסות לאירוע, חברת בואינג מארה"ב, התעשייה האווירית לישראל בע"מ והעיתון הישראלי בשפה הרוסית וסטי.

בתוכנית הרצאה על הדרך אל הספוטניק – כולל חשיפה ראשונה בישראל של חומרים היסטוריים שהיו גנוזים עד לאחרונה בארכיונים הרוסיים, סרט ייחודי שסופק על ידי תאגיד הטילים והחלל אנרגיה על שם סרגיי קורוליוב – הכולל צילומים צבעוניים של הרכבת הלוויין ספוטניק 1, שמעולם לא הוקרנו ושודרו בסרטים דוקומנטאריים;

הרצאת פרופסור ג'רלד שטיינברג מאוניברסיטת בר אילן, על תפקידם המייצב והמאזן של לווייני צילום במהלך המלחמה הקרה;

הרצאת דר' פרד אורטנברג ממכון אשר לחקר החלל בטכניון, על שילובם של מדענים עולים יוצאי ברה,מ במיזם הלוויין של הטכניון, ופאנל של ותיקי החלל הסובייטים.

באירוע ישתתף השר לעניינים אסטרטגיים, חה"כ וסגן ראש הממשלה אביגדור ליברמן.

נותרו מקומות להשתתפות בכנס. ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום אולם יש להרשם –ביום שלישי בלבד – על ידי שליחת מייל לדוא"ל  [email protected] או בטלפון 09-9501756.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן