Start-Up Nation Central מודיע על מינויו של אבי חסון למנכ"ל הארגון

חסון היה המדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה, שותף בשתי קרנות הון סיכון ישראליות מובילות והיו"ר המייסד של רשות החדשנות  חסון מצטרף לארגון בשעה של שיא בהתעניינות הבין-לאומית בטכנולוגיה וחדשנות הישראלית אך גם בשעה שסימני משבר מתחילים לצוץ

אבי חסון,מנכ"ל Start-Up Nation Central. צילום: ורד פרקש
Start-Up Nation Central

,Start-Up Nation Central ארגון ללא מטרות רווח, המקשר בין חברות בין-לאומיות, תאגידים, משקיעים וממשלות ברחבי העולם ובין אקוסיסטם החדשנות הטכנולוגית בישראל – הודיע היום על מינויו של אבי חסון לתפקיד המנכ"ל הבא.

חסון בעל ניסיון עשיר בתפקידי ניהול בכירים בעולם העסקי, הציבורי ובמגזר השלישי בישראל – כולם באוריינטציה טכנולוגית. חסון היה המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ובהמשך, היו"ר המייסד של רשות החדשנות, הגורם הממשלתי המופקד על תכנון וביצוע מדיניות החדשנות במדינה.

לפני שירותו הממשלתי היה חסון שותף בקרן “ג'מיני ישראל", אחת מקרנות הון הסיכון המובילות במדינה. לאחר עזיבתו את רשות החדשנות, בשנת 2017, הצטרף ל"אימרג'", קרן הון סיכון לשלבי גיוס מוקדמים, והיה שותף בה. כמו כן, חסון הוא חבר מועצת המנהלים של Tower Semiconductor (בנאסד"ק: TSEM), חברה ייחודית המובילה בפיתוח וייצור פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לתעשיית האלקטרוניקה בתחום השבבים.   

במקביל לפעילותו העסקית המשיך חסון בפעילות ציבורית מגוונת. הוא חבר בוועד המנהל של המרכז הרפואי שיבא תל השומר ובוועד המנהל של עמותת SpaceIL שהוקמה במטרה להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח והמקדמת חינוך מדעי וטכנולוגי. בנוסף, משמש גם כחבר הוועד המנהל של
Israel Tech Challenge, המציע תוכניות הכשרה לטיפול במחסור בהון אנושי מיומן בתחום ההייטק והחדשנות הטכנולוגית בישראל. בזכות הניסיון הזה יוכל חסון לקדם את המשימה העיקרית של הארגון: חיזוק מעמדה של ישראל והמשך מיצובה כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית.

ההכרזה על מינויו של חסון מגיעה בתקופה חשובה לסקטור החדשנות הטכנולוגית בישראל:

תקופת צמיחה משמעותית בהשקעות בתחום הטכנולוגיה:

עפ"י נתוני Start-Up Nation Finder, בחצי השנה הראשונה של 2021, ישראל נמנית בין המובילות בעולם בשיעור הצמיחה של השקעות בחברות טכנולוגיות עם גידול של 152% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד – זאת בהשוואה לשיעור צמיחה של 112% ברמה הגלובלית בתקופה המקבילה. נכון להיום, מאז פתיחת שנת 2021 נרשמו בישראל 38 סבבי גיוס המוגדרים mega-rounds (סבבי גיוס הגבוהים מ-100 מיליון דולר). בכך חצה מספר גיוסי ה mega-rounds את זה שנרשם בשנת 2020 כולה שעמד על 21 סבבים. זאת ועוד, מתחילת השנה הנוכחית, הונפקו 39 חברות ישראליות (4 נוספות במסגרת הליך SPAC) – זאת ביחס ל-21 הנפקות בשנת 2020 כולה ו-12 הנפקות בשנת 2019.

אתגר בתחום ההון האנושי הטכנולוגי:

אחד האתגרים הגדולים המוטלים לפתחו של הארגון עם כניסתו של חסון לתפקיד הוא ממצאי דוח שפרסם הארגון בשיתוף רשות החדשנות הישראלית וממנו עולה כי יש מחסור של ממש בהון אנושי מיומן בתחומי הטכנולוגיה. Start-Up Nation Central והמכון החדש למחקר ומדיניות המסונף לו יסייעו למקבלי ההחלטות להתמודד עם אתגר זה ואחרים בכדי לוודא את המשך צמיחתו של תחום החדשנות בטכנולוגיה בישראל.

ההזדמנויות הטמונות בהסכמי אברהם:

הסכמי אברהם ההיסטוריים הכניסו עידן חדש של הזדמנויות עסקיות לאזורינו. Start-Up Nation Central הינו שותף אסטרטגי טבעי לקידום תהליך חשוב זה וחיבור ממשלות וחברות באזור עם האקוסיסטם הישראלי – למינוף חדשנות טכנולוגית אזורית. באפריל האחרון, במהלך ביקור של כבוד שגריר איחוד האמירויות הערביות בישראל מוחמד אל חאג׳ה, הושק צוות משימה משותף של הארגון והשגריר בכדי לקדם את שת"פ בין שתי המדינות, מבוסס חדשנות טכנולוגית.

אמש (13.7) נפגשה כבוד השרה לביטחון מזון ומים של איחוד האמירויות הערביות, מרים אל מהיירי עם הנהלת Start-Up Nation Central במטה הארגון בת"א, מלווה בשגריר האיחוד. במהלך ביקורה הציג הצוות לשרה את הטכנולוגיות החדשניות שפותחו בישראל ושנותנות מענה בסוגיות הנוגעות למים ומזון. לאחר מכן החליטו שני הצדדים על הסכם שיתוף פעולה בתחומי החדשנות הטכנולוגית, אשר יוכלו לתת מענה לצרכים ייחודיים של המדינות. במקביל, צוות Start-Up Nation Central החל לעבוד עם שותפים שונים באיחוד האמירויות הערביות ובחריין לבניית מערכות יחסים משמעותיות.

טרי קאסל, יו"ר דירקטוריון Start-Up Nation Central: "אנו גאים ומברכים על הצטרפותו של אבי חסון אלינו בכדי להוביל את Start-Up Nation Central. לאבי קרוב לשלושה עשורים מחייו בתפקידי ניהול והנהגה בתחום החדשנות והטכנולוגיה בארץ. יש לו כישורים ייחודיים שיאפשרו לו להוביל את עבודת הארגון ולהרחיב את השפעתה של החדשנות הישראלית למדינות נוספות באזורנו וגם לעולם כולו. עקב התמודדות העולם כולו עם מגפת הקורונה ולאחר חתימתם של הסכמים מדיניים פורצי דרך באזור, מחפשים מנהיגים וראשי תאגידים בין-לאומיים פיתרונות לאתגרים הגדולים ביותר שלהם, והיום, יותר מתמיד, נושאים את עיניהם לישראל. ארגון Start-Up Nation Central יוכל לענות על צורך זה על פי חזונו של אבי ובהנהגתו."

אבי חסון, מנכ"ל  Start-Up Nation Central הנכנס: "לא יכול להיות מועד טוב יותר להצטרף
ל- Start-Up Nation Central מאשר עכשיו. האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל בשלב של פוטנציאל חסר תקדים. הארגון עושה עבודה חשובה בקידום החדשנות בישראל ומייצא אותה לעולם. התפקיד הזה הוא זכות גדולה בעיניי. אני מצפה מאוד לעבוד עם צוות Start-Up Nation Central בכדי למנף את יכולותיו האדירות של הארגון, את נסיונו העשיר ואת הפלטפורמה המקצועית שיצר ולהביא להישגים בתחום החדשנות הישראלית בארץ ובעולם".

אבי חסון ייכנס לתפקיד מנכ"ל Start-Up Nation Central ב-1 בספטמבר 2021. קו"ח מפורטים של המנכ"ל הנכנס מצורפים בסוף הודעה זו.

אודות Start-Up Nation Central

Start-Up Nation Central הוא ארגון ללא כוונת רווח. מיום הקמתו ב-2013 הארגון מסייע במינוף תעשיית החדשנות בתחום הטכנולוגיה הישראלית למען חיזוק כלכלת ישראל. הארגון יוזם ומקדם חיבורים עסקיים בין חברות הזנק (סטארט-אפים) ישראליות לממשלות ותאגידים בעולם. לשם כך הארגון ממפה את כלל הגורמים הפועלים בתחום החדשנות הטכנולוגית בישראל באופן קבוע ומנגיש את המידע בפלטפורמת איתור החדשנות, Start-Up Nation Finder, לשירותם של משקיעים וארגונים ברחבי העולם.

לפרטים נוספים:

הדר צור – דבי תקשורת

אבי חסון – קורות חיים

אבי חסון, מנכ"ל
Start-Up Nation Central   צילום: ורד פרקש

אבי חסון היה המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה בשנים 2011–2017, יזם את הקמת רשות החדשנות והיה היו"ר המייסד שלה. הוא הוביל את השינוי האסטרטגי-ארגוני שבעקבותיו הפכה לשכת המדען הראשי לרשות החדשנות כגוף סטטורי חדש.

לפני תפקידו בממשלה היה חסון שותף בקרן "ג'מיני ישראל", אחת מקרנות הון הסיכון המובילות במדינה. הוא ניהל בה את ההשקעות בתחומי התקשורת, האחסון והאלקטרוניקה. עם עזיבתו את רשות החדשנות הצטרף כשותף ל"אימרג'" – קרן הון סיכון לשלבי גיוס מוקדמים.

עוד עסק חסון במשך כעשור בתפקידים בכירים בחברות טלקומוניקציה מובילות. הוא בוגר תוכנית חמ"ן – תלפיות של צה"ל, ובשירותו הצבאי היה קצין מודיעין ביחידת העלית 8200.

כיום חסון חבר בוועד המנהל של המרכז הרפואי ע"ש שיבא – תל השומר ובוועד המנהל של  עמותת SpaceIL שהוקמה במטרה להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח והמקדמת חינוך מדעי וטכנולוגי. חסון הוא חבר מועצת המנהלים של Tower Semiconductor (בנאסד"ק: TSEM), חברה ייחודית המובילה בפיתוח וייצור פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לתעשיית האלקטרוניקה בתחום השבבים. בנוסף, משמש חסון כחבר מועצת המנהלים בארגון Israel Tech Challenge, המציע תוכניות הכשרה לטיפול במחסור בהון אנושי מיומן בתחום הטכנולוגיה והחדשנות הטכנולוגית בישראל.

חסון הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ולימודי המזרח התיכון ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן