סיקור מקיף

תחרות בינלאומית ליזמות לבני ובנות נוער

משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל החל בשיתוף פעולה עם קרן קונרד מארגנת תחרות Spirit of Innovation Challenge

מדענים צעירים. איור: shutterstock
מדענים צעירים. איור: shutterstock

יש לכם רעיון לפיתוח בתחומי החלל, האנרגיה הסייבר או הבריאות? הקרן ע”ש אילן ואסף רמון ומשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, מודיעות על שיתוף פעולה עם קרן קונראד, במסגרתו מוזמנים תלמידים ותלמידות להשתתף לראשונה בתחרות ” Spirit of Innovation Challenge”.

התחרות מיועדת לתלמידים בגילאי 13-18 שיש להם הצעה ממשית לפיתוח או להמצאה של מוצר או פתרון ישים ומסחרי באחד או יותר מהתחומים הבאים: החלל והתעופה, אנרגיה וסביבה, טכנולוגיית סייבר ואבטחת מידע, בריאות ותזונה.

הפרויקט נועד לקדם מצוינות מדעית בקרב תלמידים, לעודד חשיבה יצירתית ויזמית. התחרות חושפת בפני הילדים עולמות תוכן חדשים ובאמצעותם מעודדת לימוד והעמקת הידע בתחומי המדעים והטכנולוגיה.

המעוניינים להשתתף צריכים להציג רעיון ראשוני באתר קרן קונרד: http://www.conradawards.org/

לאחר הגשת ההצעות הראשוניות תלווה קרן רמון ומשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל את התלמידים, באמצעות חונכים ומומחים ובשיתוף בתי ספר, בביצוע מחקר לבחינת הפוטנציאל של המוצר ובכתיבת תכנית עסקית.

מבין הפרויקטים שיוגשו תתקיים תחרות ארצית במסגרתה ייבחר פרויקט אחד שייצג את ישראל.הפרויקט שיעבור את שלבי התחרות הבינלאומית יתמודד בתחרות על פרס של 10,000 דולר והצגת הפרויקט ביריד החדשנות של נאס”א בטקסס, שם יוכלו לזכות בתמיכה, סיוע ברישום פטנט והזדמנויות מסחריות.
אם הזוכה בתחרות המקומית לא יעלה לשלב הגמר, הפרויקט הישראלי יזכה להשתתף ביריד החדשנות של נאס”א על תקן שגריר.

“יש לנו הזדמנות להראות לעולם אילו מוחות מבריקים ומקוריים יש בקרב בני הנוער בישראל ” אמר היום שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי. “חשיבה מחוץ לקופסא בשילוב ידע, סקרנות וחקירה תוכל להביא להצעה מנצחת”.

רונה רמון, נשיאת קרן רמון: ” חשוב לנו מאוד לחשוף את ילדי ישראל לתחרויות בינלאומיות מהסוג של spirit of innovation. אנו מעודדים הצטיינות ישראלית פורצת דרך. עד כה עשינו את זה ליזמים מדענים בוגרים באמצעות תחרות רמון לפריצת דרך (מלגות לאוניברסיטת סינגולריטי). אנו רואים בspirit of innovation הזדמנות לעודד חשיבה יזמית ומדעית בקרב בני הנוער ומצפים לראות את הקבוצה הראשונה שתייצג אותנו במחנה החדשנות של נאס”א ביוסטון”.

אריאל בריקמן, מנכ”ל קרן רמון: “שיתוף הפעולה עם קרן קונראד הוא הזדמנות לתלמידי ישראל להצטרף לפרויקט ייחודי, מעניין ומאתגר שיאפשר להם לקדם מוצר בעל ערך חברתי. הפרויקט יפגיש את הילדים עם טובי המומחים בארץ ובעולם שיחשפו בפניהם תחומי ידע חדשים. פתיחת התחרות בפני תלמידי ישראל היא שלב נוסף בפעילות של קרן רמון לעידוד וקידום המצוינות בישראל” .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן