סיקור מקיף

האם ייפתח מלון החלל הראשון ב-2012?

חברה בפלורידה המספקת שירותי ייעוץ לחברת גלקטיק סוויט הספרדית טוענת כי אין סיכוי לשגר את מלון החלל תוך חמש שנים, אולי ב- 2015

מלון החלל
מלון החלל

ה"סוויטה הגלקטית" (Galactic Suite), מלון החלל הראשון, צפויה להיפתח לקהל הרחב בשנת 2012. כך הציעה בשבוע שעבר חברה ספרדית בשם זה, ואולם, השבוע הודיעה חברה בפלורידה ששימשה כיועצת לחברה הספרדית, 4Frontier Corp, שנת 2015 נראית מועד ריאלי יותר.

בשבוע שעבר התפרסמה חברת גלקטיק סוויט שמרכזה בברצלונה כאשר כתב סוכנות הידיעות רויטרס ציטט את מנהל המיזם, חאבייר קלארמונט, שאמר כי הוא מצפה לשגר את מלון החלל הראשון ב-2012. התיירים יתאמנו במחנה חלל שיוקם בספרד, ולאחר מכן יטוסו למלון שהוא למעשה תחנת חלל פרטית לשלושה ימים תמורת סך של 4 מיליון דולרים.

חברת הייעוץ 4Frontiers, חברת חלל מסחרית נוסדה לפני שנתיים בניו פורט ריצ'י, פלורידה. החברה משתתפת במספר פרויקטים, החל מייעוץ לתחום יישוב החלל, ועד לפיתוח תוכניות לימודים בתחום המדע לבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים ועד לפיתוח פרקי שעשועים בנושא החלל ומתנות ואביזרים בהשראת החלל.

במאמר שפורסם בשבוע שעבר מסרו אנשי גלקטיק סוויט כי התיירים ירחפו בתאיהם בחליפות ולקרו שיאפשרו להם להצמד לקירות כפי שעושה ספיידרמן. הם יקיפו את כדור הארץ 15 פעמים ביום – משך כל הקפה יהיה 80 דקות. במלון יהיו שלושה חדרים, במבנה דמוי מולקולה. כל תא תוכנן כך שיוכל להתאים לשיגור בטיל נפרד."חדרי השינה עם כח משיכה אפסי הם האתגר המורכב ביותר", אמר קלרמונט, "לא קל לענות על כל הצרכים האינטימיים של האורחים".היזמים סבורים כי מצאו פתרון לבעיית המקלחת באפס משקל – האורחים ייכנסו לחדר ספא ומסביבם ירחפו בועות מים. כאשר הם לא יתפעלו מהנוף הנשקף מחלונות התאים שלהם, האורחים ישתתפו בניסויים מדעיים.

קלרמונט, חובב חלל ותיק, הגה את הרעיון של המלון Galactic Suite, והוא גם גייס את מרבית הסכום הנדרש להערכתו לפרויקט זה – 3 מיליארד דולרים והוא נמצא במו"מ עם משקיעים פרטיים מיפן, ארה"ב ואיחוד האמירויות. גלקטיק סוויט הקימה חברה בת בארה"ב, שבכוונתה בעתיד גם ליישב את מאדים. לדברי קלרמונט, ישנם ברחבי העולם כ-40 אלף איש שיכולים להרשות לעצמם את החופשה האולטימטיבית, אך לא ברור כמה מהם אכן יאזרו אומץ או ירצו לטוס. במחיר זה כלול גם מחנה אימונים בנוסח ג'יימס בונד במשך כחודשיים.

"כוללים חוששים ממסע לחלל", אמר קלרמונט, "זאת הסיבה בעטיה הטיל שיישא את המעבורת לחלל יישאר צמוד למלון החלל בזמן השהות של האורחים, כך שהם יוכלו להיות בטוחים כי יוכלו לחזור לביתם".

בעידן של דאגה גוברת לשינוי האקלימי על כדור הארץ, Galaxy Suite מתעלמת באלגנטיות מתרומתה העתידית לזיהום האוויר הכרוך במשלוח טיל לחלל, רק במטרה לשאת שישה אורחים בכל פעם. עם זאת, קלרמונט אומר כי הוא מקווה כי השפעת המראה של כדור הארץ מהחלל תניע את האורחים לשמור על הכוכב ולהגן עליו.

האם מדובר בהערה אופטימית? כידוע אף אחד ממיזמי תיירות החלל הפרטית לא המריא עדיין, פרט לשתי הנסיונות של החללית ספייסשיפ1, וגם שם אירעה תקלה כאשר טיל שהיה אמור להטיס לניסויי נחיתה את החללית ספייסשיפ 2, שאמורה להיות החללית שתטיס נוסעים לסף החלל, התפוצץ ושלושה אנשים נהרגולפני כחודש (יולי 2007)

לידיעה בנושא

לאתר גלקטיק סוויט

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן