סיקור מקיף

המטען הסודי של החללית דראגון של SpaceX

בתוך החללית שהקיפה פעמיים את כדור הארץ וצנחה לאוקיאנוס השקט היה מטען שהוכן במחווה למונטי פייטון, אבל לא מה שהעיתונאים חשבו

המטען הסודי נחשף. גבינה. צילום: כריס תומפסון, SpaceX
המטען הסודי נחשף. גבינה. צילום: כריס תומפסון, SpaceX

במהלך מסיבת עיתונאים שלאחר מבצע השיגור הנסיוני של החללית דרגון באמצעות משגר פאלקון 9 של חברת SpaceX אישר מנכ"ל החברה אילון מוסק את השמועות אודות מטען סודי על סיפונה של החללית דראגון, והבטיח שביום חמישי הוא יגלה במה מדובר.

SpaceX פרסמה ביום חמישי את תכולתו של מכל שהוצמד בברגים לרצפת החללית דרגון. היה זה גלגל של גבינה, המתייחסת למערכות קלאסי מתוך הקרקס המעופף של מונטי פייטון כאשר השחקן ג'ון קליז מנסה להזמין גבינה מחנות גבינות שבה לא היתה אף גבינה.cheese from a cheese shop that has no cheese.

מערכון על גבינה לא נשמע כל כך מצחיק אבל הוא אכן מצחיק, קליז מבקש 42 סוגים של גבינה, ולכולם התשובה היא – אין. הגבינה שבילתה על סיפון הדרגון והקיפה את כדור הארץ פעמיים היתה גבינת לה ברואר.

אגב לפני הגילוי היתה ההשערה שהמטען הסודי הוא דווקא קופסה של ספאם – בשר משומר שנתן את שמו לתופעת דואר הזבל – שיכוון ללהיט של מונטי פייטון Spamalot. כמו גם לטייס צ'אק ייגר שאמר כי האסטרונאוטים הראשוניים היו כמו ספאם בקופסא.

המטען הסודי נחשף.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן