סיקור מקיף

וירג'ין גלאקטיקס חשפה את ספינת החלל הפרטית הראשונה – האנטרפרייז

Spaceship 2, ספינת החלל הפרטית הראשונה בהיסטוריה, וה- whiteknight 2 , כלי השיגור שיישא אותה לחלל, הוצגו אתמול לראשונה לציבור הרחב במדבר מוגאבי בקליפורניה. הטיסות לחלל ייחלו בתום סדרת טיסות מבחן וקבלת האישורים הממשלתיים הדרושים

סיר ריצ'רד ברנסון וברט רוטאן הסירו את הלוט מעל ספינת החלל המסחרית הראשונה
סיר ריצ'רד ברנסון וברט רוטאן הסירו את הלוט מעל ספינת החלל המסחרית הראשונה

סיר ריצ'ארד ברנסון, מייסד קבוצת וירג'ין, והמעצב ברט רוטאן, הסירו היום את הלוט מעל ספינת החלל המסחרית הראשונה, שמתוכננת להטיס אלפי תיירים לטיסה בחלל בשנים הקרובות. בקרוב תתחיל החללית סדרת טיסות ניסוי, בדרך לקבלת האישורים הממשלתיים הדרושים להפעלת קו טיסות חלל סדירות. החללית מוסגלת להטיס 6 תיירים פרטיים לחלל, לטיסה תת מסלולית, זאת בנוסף לשני האסטרונאוטים שיטיסו אותה.

מתוך כבוד למסורת הארוכה של השם "אנטרפרייז", ישיקו בהמשך היום בטקס נוסף, מושל קליפורניה שוורצנגר ומושל ניו מקסיקו ריצ'רדסון את החללית ויסירו את הלוט גם מעל שמה החדש – vss אנטרפרייז, (virgin space ship ).

"זהו אכן יום היסטורי" אמר סיר ריצ'רד ברנסון, מייסד וירג'ין, באירוע הסרת הלוט. הצוות יצר לא רק תקדים עולמי, אלא גם ספינה הנראית כיצירת אומנות. חשיפת החללית לוקחת את חזון התירות בחלל לשלב הבא וממחישה את העובדה שהפרוייקט השאפתני הזה מתקדם במהירות לכיוון היעד של טיסה מסחרית בטוחה לחלל."

באירוע ההשקה אף לקח חלק אלירון ירון, יו"ר חברת "גלקטיק דרים ליינס" הישראלית, המשווקת בארץ את כרטיסי הטיסה ל"אנטרפרייז החדשה", במחיר של 200 אלף דולר. ירון, המלווה את הפרוייקט מתחילתו, אמר: "זאת היסטוריה שקורמת עור וגידים. כל כך הרבה ישראלים חלמו לטוס באנטרפרייז, עכשיו החלום הזה הופך למוחשי."

"וירג'ין גלאקטיק", חברת בת של קונצרן וירג'ין העולמי בבעלות ריצ'ארד ברנסון, נוסדה ב-2004, בעקבות חזונו של ברנסון להפעיל טיסות חלל מסחריות. עד היום נרשמו לטיסות החלל המסחריות של "וירג'ין גלאקטיק" מעל ל-200 איש ברחבי העולם אשר כבר שילמו מקדמה, ומעל ל-70,000 הביעו את רצונם לטוס בטיסה. הנציגות הישראלית של וירג'ין גלקטיק, גלקטיק דרים ליינס, פועלת בתל אביב בהנהלת איש העסקים אלירון ירון, ועוסקת בשיווק כרטיסי הטיסה לחלל בארץ.

6 תגובות

 1. לא ייאמן…כל התקציב שבעולם והאקסנטרי כמו תמיד הוא זה שעושה את זה לפני כולםםם..ממש כמו הווארד יוז..בקצב הזה צריך לחשוב להעסיק כל מי שיושב במוסד פסיכיאטרי בעבודות קריאטיביות .:)

 2. לשמחתנו אין דבר כזה אפס תקלות
  הכל עניין של סטטיסטיקה שעוד לא נבנתה
  "האמיצים" הראשונים הם אלו שיזכו בלבנות אותה
  🙂
  בהצלחה עם זה

 3. Space: the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations; to boldly go where no man has gone before.

 4. כולנו מקווים שהיא תטוס באומץ להיכן שאף אחד לא הגיע לפני כן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן