סיקור מקיף

בקרוב נראה גם תייר חלל ישראלי אך הוא ישלם 200 אלף דולר לטיסה תת מסלולית

שליח "טייק אווי" בחללית: המיליונר סימוני ישלם 20 מיליון דולר כדי להביא ארוחת גורמה לאסטרונאוטים * סימוני, כפי שכבר דיווחנו השבוע יהיה תייר החלל החמישי. הוא ימריא מקזחסטן בחללית סויזו ב-7 באפריל

המיליונר ד"ר צ'ארלס סימיוני, תייר החלל החמישי בהיסטוריה, וייקח לתחנת החלל הבינלאומית ארוחת גורמה מיוחדת לחבריו האסטרונאוטים, מתפריט שנבחר ע"י מרתה סטיוארט. ובישראל, חברת תיירות חלל ישראלית מתכוונת לשגר את תייר החלל הישראלי הראשון עד סוף העשור.

החברה האמריקאית space adventures , חברת תיירות החלל המובילה בעולם, אשר שיגרה עד היום 4 תיירי חלל לביקור בתחנת החלל הבינלאומית, הכריזה כי תייר החלל החמישי, ד"ר צ'ארלס סימיוני, ישוגר ב-7 לאפריל לתחנת החלל הבינלאומית, כשהוא נושא עימו ארוחת גורמה לחבריו האסטרונאוטים. דר' סימיוני, בכיר לשעבר במיקרוסופט, ימריא לתחנת החלל הבינלאומית בחללית הרוסית Soyuz TMA מאתר השיגור בייקונור בקזחסטאן, לאחר ששילם למעלה מ- 20 מיליון דולר.

כמחווה לאסטרונאוטים ולקוסמונאוטים הנמצאים כבר בתחנת החלל הבינלאומית חודשים רבים, בחר דר' סימיוני לקחת עימו ארוחת גורמה מיוחדת לכל חברי הצוות. ארוחת ששת המנות, שנבחרה ע"י "כוהנת הלייף סטייל" מרתה סטיוארט, ידידתו של סימיוני, תכלול שלו צלוי במרינדת יין, חזה אווז עם צלפים, כרעי עוף בסגנון פרמנטיאר, נזיד תפוחים מתוק, פודינג אורז עם פירות מתוקים ועוגת סולת עם אפרסקים מיובשים, ותהווה שינוי מרענן בתפריט של האסטרונאוטים השוהים בתחנת החלל למעלה מחצי שנה וניזונים מ"מזון חלל" בשפופרות.

"אני מצפה בכיליון עיניים לחלוק את הארוחה הזאת עם חבריי לצוות בתחנת החלל", אמר דר' צ'ארלס סימיוני, "על אף שהאוכל שם טוב מאוד, הוא די בסיסי ולאחר כשבועיים לכל הדברים יש את אותו הטעם. אני בטוח ששינוי קטן שכזה בתפריט יתקבל בברכה".
דר' סימיוני מפרט יותר על ארוחת הגורמה באתר שלו www.charlesinspace.com בו הוא מתעד את אימוניו לקראת הטיסה.

בקרוב תייר חלל ישראלי

"בקרוב נראה גם תייר חלל ישראלי" אומר אלירון ירון, מנכ"ל החברה הישראלית space pioneers, הנציגה הבלעדית של space adventures בישראל, המציעה לישראלים מבחר אטרקציות תיירות בתחום, החל מטיסה במטוסי "מיג", אימוני אסטרונאוטים, טיסה במטוס המדמה חוסר כבידה, ועד טיסת חלל תת מסלולית או טיסה של שבוע לתחנת החלל הבינלאומית. "כרגע אין מועמד ישראלי לטיסה לתחנת החלל הבינלאומית, אשר עולה יותר מ- 20 מיליון דולר, אבל לפחות ישראלי אחד נמצא כבר בשלבי הסיכום של רכישת כרטיס לטיסה תת מסלולית לחלל. הטיסות התת מסלוליות, המתוכננות להתחיל בשנה הבאה, ישוגרו לטיסה קצרה בחלל, במהלכה יחוו הנוסעים את חווית חוסר המשקל ויוכלו לראות את כדור הארץ מלמעלה. כרטיס לטיסה כזו עולה כ- 200 אלף דולר, וההתעניינות בו, גם בישראל, די גבוהה. אין ספק שעד סוף העשור יהיה לפחות ישראלי אחד שיטוס לחלל באופן פרטי."

תייר החלל החמישי ירוויח יומיים נוספים בחלל

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן