סיקור מקיף

חברה פרטית מדרום אפריקה תציע שירותי שיגור

בשלב זה החברה המפתחת עדיין מגייסת הון, ולא נמסר על מועד שיגור של המשגר החדש

פיטר מרטינז - יו"ר מועצת החלל של דרום אפריקה
פיטר מרטינז - יו"ר מועצת החלל של דרום אפריקה

יוזמה פרטית מדרום אפריקה לפיתוח משגר לוויינים מסחרי לרשימה ההולכת וגדלה של יוזמות חלל פרטיות ומסחריות, מתווספת יוזמה דרום אפריקנית לפיתוח משגר לוויינים המכונה צ’יטה.

המשגר אמור להיות מונע בדלק נוזלי, ובדגם הבסיס שלו, צ’יטה 1, לשגר עד 1000 ק”ג למסלול נמוך סביב כדור הארץ. המשגר הוא יוזמה של חברה דרום אפריקאית בשם marcom , המתעתדת להפוך לספקית שיגורים עבור תוכנית החלל הדרום אפריקאית, וכן למכור שרותי שיגור לסוכנויות חלל ומפעילי לוויינים בעולם. משגרי לוויינים נוספים בסדרה יכללו גם מאיצים מוצקים.

החברה המתעתדת לפתח את המשגר הוקמה בשנת 2002, וכיום זוכה לתמיכה של ממשלת דרום אפריקה, במיוחד לאור חקיקת חוק חלל במדינה, והאצת תחום החלל באמצעות פעילות סוכנות החלל של דרום אפריקה. תצורת המשגר היא דו שלבית, ועל פי דברי מפתחיו, 95 אחוזים ממנו ייוצרו בדרום אפריקה. בשלב זה החברה המפתחת עדיין מגייסת הון, ולא נמסר על מועד שיגור של המשגר החדש.

4 תגובות

  1. אתה בהחלט צודק,וציפתי שתתרגם את מצב רוחי בכותבי זאת.
    תודה!
    ועדיין אני חושבת שמי שחושב שהכל כסף כסף כסף וכל מניעיו כאלו ,זה איכס וX הפסול מעיקרו.

  2. למה?איזו שאלה זו?מדובר ביוזמות פרטיות של בעלי הון וגנבי משאבים.עניין מקובל מאוד בעולם שכולו עיסקי ,אינטרנסנטי וכל המפוקפק “מכובד”.
    אך מאחר ובלאו הכי יש פיצוץ אוכלוסין מרוב נסיונות צבועים ל”הארכות חיים מלאכותיות”צריך גם פתרונות איך להעביר חלק מאוכלוסיית העולם לקיבינימט חללי,לפנטסיה של מסע בין כוכבים,לכיבוש פלנטות..והעברה לעולם הדממה האל-חוטית..
    ולשאלתך:יש ישראלים ש”מתים” על זה אז הם עושים קומבינות עם דרום-אפריקה,ארה”ב רוסיה..וכל מקום שם הם יכולים להשתחל אליו ולעשות כסף,כסף,כסף….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן