הסקיילארק II של אלביט מערכות זכה בפרס "המוצר החדשני הטוב ביותר לשנת 2007 בתחום התעופה והביטחון" של מכון המחקר Frost & Sullivan

על פי "פרוסט אנד סאליבן", לא רק שסקילארק II תואם את צרכי השוק אלא אף תרם והוביל להגדרת השוק בתחום זה

מערכת הסקיילארק II - מטוס ללא טייס של אלביט
מערכת הסקיילארק II - מטוס ללא טייס של אלביט
מערכת הסקיילארק II , מערכת מטוס זעיר ללא טייס שפותחה ומיוצרת באלביט מערכות, הוכרזה על ידי חברת המחקר והייעוץ היוקרתית Frost & Sullivan כזוכה בפרס "המוצר החדשני הטוב ביותר לשנת 2007" בקטגוריית התעופה והביטחון.

על פי "פרוסט אנד סאליבן", לא רק שסקילארק II תואם את צרכי השוק אלא אף תרם והוביל להגדרת השוק בתחום זה, מהלך אותו עשתה אלביט מערכות יותר מפעם אחת ועל יכולת זו בתחום המל"טים מצאה חברת הייעוץ את המוצר כראוי לפרס יוקרתי זה. הסקיילארק II הינו דגם חדש וגדול יותר, הנוסף למערכת מזל"ט הסקיילארק I שכבר נמצא בפעילות מבצעית בצה"ל ואצל לקוחות שונים בעולם. לסקיילארק II יכולת מהפכנית לביצוע מודיעין חזותי חשאי לטווח של כ – 50 ק"מ בכל מזג אוויר והוא מופעל על ידי צוות קטן של 2 מפעילים בלבד.

הסקיילארק II מסוגל לפעול ביום ובלילה, במשימות של איסוף מודיעין, תצפית וסימון מטרות גם בתנאי מזג אוויר קשים. המערכת מתופעלת מרכב שטח הכולל משגר ותחנת שליטה ובקרה כפולה. כלי הטיס הינו אוטונומי לחלוטין וכולל יכולות וטכנולוגיות מתקדמות שפותחו בעקבות הניסיון המבצעי הרב של משפחת המל"טים הרמס. הרכב ומשקל מערכת הסקיילארק II מאפשרים תפעול על ידי שני אנשים בשטח, החל משלב ההרכבה, השיגור ועד שלב הנחיתה. טכנולוגית ההנעה המתקדמת של כלי הטיס הינה שקטה, קלת משקל ויעילה ביותר לתפעול גם בגובה בינוני ונמוך ללא כל חשש מחשיפה. בעזרת טכנולוגיה זו ניתן לקבל תמונות באיכות גבוהה גם מתחת למעטה של עננים. תצורת מטעד הסקיילארק II כוללת מצלמה צבעונית, מצלמת לילה והדמיה תרמית מהדור השלישי וסמן לייזר. היכולות הייחודיות של המערכת מאפשרות לה לקחת חלק במשימות שעד כה בוצעו על ידי מערכות של מל"טים גדולים ויקרים בהרבה.

חיים קלרמן, מנכ"ל חטיבת מל"טים אמר כי: "אנו גאים על קבלת הפרס מטעם חברת יעוץ ומחקר יוקרתית כ- Frost & Sullivan . בחירה זו מתווספת לחוות דעת נלהבות שאנו מקבלים ממומחים בתחום ומלקוחות פוטנציאליים. בנובמבר האחרון זיכה ירחון ה Popular Science את אותו המוצר בפרס דומה. הבחירה של חברות ייעוץ ומחקר מובילות בעולם במוצר של אלביט מערכות מעידה על מעמדנו כחברה חדשנית ומתקדמת בתחום המל"טים".

אודות פרס "המוצר החדשני הטוב ביותר"

בכל שנה בוחנים צוות אנליסטים של Frost & Sullivan את כל המוצרים החדשים שהושקו באותה שנה, הוצאות מו"פ, מוצרים בפיתוח ומוצרים יישומים חדשים במוצרים קיימים בחיפושם אחר החידושים הטובים ביותר של השנה; אלו הם מוצרים וטכנולוגיות המהווים פריצת דרך מהותית בתחומם. כל המוצרים נבחנים בהתאם למידת החדשנות שלהם ועל פי מידת שביעות הרצון של הלקוחות. כל מוצר נבחן על פי הקריטריונים הבאים:

• מידת חדשנות המוצר בתחומו
• יתרון תחרותי של המוצר לעומת השוק
• רמת החדשנות הטכנולוגית המיושמת במוצר
• רמת החדירה של המוצר לשוק
• הערך המוסף שמספק המוצר החדש ללקוחות
• מספר המתחרים עם מוצר דומה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

  1. הפתרון ל"קסאמים".
    שר הביטחון הנוכחי אהוד ברק ממשיך לפתח את מערכת ההגנה הרב שכבתית נגד טילים ונשק רקטי. לא אכנס כאן לויכוחים ביחס לאופציות המועדפות כגון מערכת הנאוטילוס מול מערכת "כיפת ברזל", אך הכיוון הכללי הוא נכון כיוון שיש צורך לתת מענה לקסאמים או טילים שכבר שוגרו בהגנה אנטי בליסטית. אולם ברצוני לטעון שגם לאיום זה יש פיתרון שבו בעצם כבר נוקטים כיום, הכתבמ"ים שנכנסים יותר ויותר לפעולה בסיכולים הממוקדים, ובפגיעה בחוליות בטרם שיגור. כלומר מניעת הירי מתחוללת כבר, כיום עדיין במידה רבה ביותר על ידי מסוקים וירי טילי, אך יותר ויותר נכנסת הטכנולוגית הכתב"מים לפעולה. אולם העמקת הרובוטיקה, גיוונה הרב והתבססות עליה ותורת מלחמה חדשנית, יכולה להביא תוך שנים ספורות שכל מרחב עזה לצורך הדיון, יהיה מכוסה במגוון אווירי נשלט מרחוק שינטר את השטח ביתירות מרובה, עם מגוון מענים מבצעיים נשלטים מרחוק שיגדילו לעין שיעור את יכולות הסיכולים הממוקדים, את יכולות הפגיעות החירורגיות במשגרים, וגם את יכולות כיבוש שטח והחזקתו, הכל באמצעות מכונות המלחמה הנשלטות מרחוק. אפשר יהיה אז גם לפוצץ מינהרות, לחסל מחרטות או תשתיות לוחמה אחרות, לבצע מעצרים ושליטה מירבית בשטח, הכל מבלי להכניס חייל אחד לעזה ודווקא מתוך כך שהרובו-לוחמה איננה פגיעה אנושית, יעלה ויעצים כוח ההרתעה הישראלי לעין שיעור. מסקנה – להוציא את הלוחמים משדה הקרב זהו היעד – קראו על כך באתרי לעיל "העצמת ישראל" גגלו

  2. הסקילארק והדומים לו הוא אסון קללה והסיות של כול מי שיש צלחת לויינית מפלמחים ודרומה בתדרים של הלויין הוטברט בשידורי מדיאסט וראי השיבושים הם בילתי אפשריים במשך היום והלילה כאשר הצעצועים האלה טסים לכיון עזה חיל אוויר יודע על השיבושים בקליטה ביבנה אשדוד אשקלון אבל סם פס אולי תביעה יצוגית של אלפי הנפגעים יזיז אותם לשנות את תדרי הניווט של המזלטים האלה!!!!!!!!!!!

  3. למיטב ידיעתי כל אחד יכול לזכות בפרס פרוסט וסאליבן אם הוא משלם כסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן