סיקור מקיף

SKYFI הישראלית, המפתחת טכנולוגית לווינים המאפשרים גישה לאינטרנט גייסה שלושה מליון דולר בהובלת קרן JVP

הטכנולוגיה הייחודית של SKIFI , משפרת באופן דרמטי את ביצועי הלווינים , מפחיתה באופן משמעותי את עלויותם ומאפשרת גישה לאינטרנט בכל מקום ובכל זמן החברה הציגה בכנס של מרכז המחקר ופיתוח של מייקרוסופט “Think Next 2016” שהתקיים היום בתל אביב

תקשורת לוויינית. איור: SKYFI
תקשורת לוויינית. איור: SKYFI

תל אביב, 25 בפברואר, 2016, הסטארט-אפ הישראלי, SkyFi הציג היום את הטכנולוגיה שפיתח בתחום הלווינים בכנס החדשנות של מרכז המחקר ופיתוח של מייקרוסופט Think Next 2016””, בו השתתף מנכ”ל מיקרוסופט העולמית סאטיה נאדלה. מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך המביאה את בשורת האינטרנט לכל מקום על פני הגלובוס ומאפשרת למילארדי אנשים ברחבי העולם לתקשר האחד עם השני.

החברה גייסה 3 מליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון JVP ובהשתתפות ליברטי ישראל. סכום הגיוס ישמש לפיתוח המוצר עד להדגמה בחלל וכניסה ראשונית לשוק.

היכולת להנגיש את החיבור לאינטרנט ברמה הגלובלית באמצעות רשת לווינים הפזורים בחלל, ישימה כיום, אלא שמדובר בטכנולוגיה שעלותה יקרה מאוד עם סיכונים אופרטיבים לא קטנים, ובשל כך בעלת כדאיות עסקית מוגבלת למדי .

הטכנולוגיה החדשנית שפיתחה SkyFi מבוססת על רפלקטור (צלחת האנטנה) נפרש וסאב-רפלקטור ייחודי וגמיש המאפשר דיוקים גבוהים הנדרשים לתקשורת מהירה . טכנולוגיה זו מאפשרת, בין השאר, לצייד עשרות ננו לווינים המשוגרים לחלל במערכת תקשורת הכוללת רפלקטור נפרש בקוטר של כ 60 ס”מ. אנטנה זו, המקופלת בלווין בעת השיגור, נפרשת לאחר התמקמות הלווין במקומו, ומאפשרת הפחתה משמעותית בעלויות השיגור לצד שיפור דרמטי במהירות התקשורת (עד פי 500 מביצועי הננו לווינים שאינם מצוודים במערכת).
שיגורם של 60 לוויינים כאלו המקיפים את כדור הארץ, והמבוססים על הטכנולוגיה שפיתחה SkyFi יאפשרו לאוכלוסיית העולם גישה לרשת האינטרנט מכל נקודה על פני הגלובוס בכל זמן נתון. מדובר בפריצת דרך טכנולוגית ושינוי פרדיגמה באופן שבו מונגש כיום האינטרנט לתושבי העולם.
מערכת הננו לווינים של SkyFI, תספק רוחב פס של עד 1 ג’יגה-ביט בשנייה לכל מקום על פני כדור הארץ. בנוסף מאפשרת המערכת של של SkyFi לשנות באופן קבוע את דפוס הכסוי של לווין על פני כדור הארץ לאחר שהלווין כבר מקיף את כדור הארץ ,ובכך לאפשר כיסוי יעיל בהרבה מהאלטרנטיבה הקיימת כיום.
מייסדי SkyFi; ד”ר רז יצחקי תמיר , דניאל רוקברגר ודני ספירטוס מגיעים עם רקע וניסיון רב. בעשורים האחרונים השלושה שימשו בתפקידי ניהול בכירים בתעשייה האווירית, גילת רשתות לוויין ו RaySat. במסגרת תפקידם עסקו בתחום הנדסת חלל, פיתוח ננו-לווינים ועיצוב אנטנות חלל. השלושה אף רשמו למעלה מ -20 פטנטים במצטבר.

“אנחנו מאמינים כי לטכנולוגיה שפיתחנו יש פוטנציאל לגשר על פערים גדולים ולהעניק לכל אדם בעולם להיות חלק מקהילה גלובלית גדולה ומקושרת” אמר ד”ר רז יצחקי תמיר, מייסד שותף ומנכ”ל SkyFi. “השילוב של הנדסת חומרים מתקדמת מאוד בשילוב הנדסה ואלגרוטמיקה ברמה הגבוה ביותר מאפשרת לSkyFi לתכנן מערכות תקשורת לווינים כפי שלא נראו עד כה.” אמר דניאל רוקברגר מייסד וסמנכ”ל תפעול ב SkyFi .”תוך שימוש בטכנולוגיות אלקטרומגנטיות מתקדמות ומתן יכולות למידה למערכת התקשורת, אנו מאפשרים מתן שרות גלובלי בפס רחב בהתאם לצרכי הלקוחות השונים” אמר דני ספירטוס מייסד וסמנכ”ל טכנולוגיות ב SkyFi.

“SkyFi בורכה בצוות מייסדים חזק המביא איתו כישורים מוכחים וניסיון עשיר ומגוון בפיתוח טכנולוגיות בתחום הלווינים והחלל”, אומר רפי קסטן, שותף מנהל בקרן JVP. “הטכנולוגיה של החברה משנה את כללי המשחק ועונה על צורך שוק משמעותי. אנו שמחים להוביל את סבב ההשקעה בחברה ומאמינים בפוטנציאל הגדול הגלום בה” .

אודות SKYFI:
SkyFi (בשמה הקודם NSLComm) שהוקמה ב 2012, היא חברה ישראלית אשר פיתחה טכנולוגיה להפחתת עלויות שיגור לוויינים תוך הגדלה משמעותית של רוחב הסרט. טכנולוגיה זו מאפשרת שימוש בננו לוויינים להשגת קצב תקשורת של 1 גיגה ביט לכל נקודה על פני כדור הארץ. בליבת הטכנולוגיה עומדת אנטנה נפרשת ורפלקטור משני אדפטיבי המאפשר קבלת דיוקים גבוהים בצורתה של האנטנה הנפרשת. כמו כן, הטכנולוגיה מאפשרת שינוי של צורת הכיסוי של כדור הארץ בצורה דינאמית תוך כדי טיסת הלוויין ברמה שלא ניתנת היתה להשגה עד היום.

מייסדי החברה הם ד”ר רז יצחקי טמיר (מנכ”ל), דניאל רוקברגר (סמנכ”ל תפעול) ודני ספירטוס (סמנכ”ל טכנולוגיה). למקימים נסיון רב שנים בתעשיית החלל והתקשורת החללית (התעשייה האוירית, גילת רשתות תקשורת, RaySat ועוד).
לקוחות החברה מונים תעשיות חלל, בטחון, לוויינים מסחריים ומפתחי לוויינים. החברה חרתה על דיגלה את היכולת לשפר את יכולת העברת התקשורת דרך החלל תוך הוזלה דרמטית של עלויות התקשורת והרחבת יכולת הכיסוי לכיסוי מלא של כדור הארץ.

בסיס הפיתוח של החברה ממוקם בקרית שדה התעופה. החברה מעסיקה כיום 5 עובדים ומתכננת לגייס בשנה הקרובה עובדים נוספים.
ביולי 2012 זכתה SkyFi בפרס הראשון בסך 100 אלף דולר מטעם NASA בתחרות סטארטאפים בינלאומית בתחום החלל.
באוקטובר- 2015 זכתה SkyFi בפרס הראשון בתחרות “THE PITCH” שנערכה ע”י ארנסט. אנד יאנג ישראל.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן