סיקור מקיף

כנס ICI 2012: חברת Sky Medical זכתה בתואר סטארט-אפ השנה עבור מכשיר למניעת פקקת ורידים

התחרות, בה לקחו חלק השנה מעל 70 מועמדים מ-22 מדינות, נערכה במסגרת כנס הקרדיולוגיה השנתי, ה-ICI 2012, הנחשב למוביל בעולם בתחום החדשנות. בכנס שננעל אמש בתל אביב, השתתפו למעלה מ-1000 אורחים מהארץ ומהעולם

ברנרד רוס. צילום: טליה אלק.
ברנרד רוס. צילום: טליה אלק.

חברת Sky Medical הבריטית זכתה בתואר סטארט-אפ השנה לשנת 2012 בתחרות שנערכה במסגרת כנס הקרדיולוגיה השנתי, ה-ICI Meeting 2012. הכנס, בו לקחו חלק מעל 1000 אורחים מהארץ מחו"ל, נערך השבוע בתל אביב והתחרות היתה פתוחה בפני רופאים, יזמים וחברות סטארט-אפ מרחבי העולם שנדרשו להפגין "רעיונות חדשים ומקוריים". פאנל השופטים הבינלאומי, כלל מהנדסים, רופאים, יזמים ואנשי הון סיכון, מהארץ ומהעולם. התחרות נחשבת כיום לתחרות הגדולה והנחשבת בעולם בתחום הסטארטאפים העוסקים בתחום הקרדיו-וסקולרי.

הסטארט-אפ הזוכה, פיתח את ה-geko, מכשיר לא פולשני, המוגן בפטנט, המשמש למניעת פקקת ורידים עמוקים ברגליים. הפקקת, שמשמעותה נוכחותו של קריש דם באחד מוורידי הגוף העמוקים נוצרת בדרך כלל בווריד גדול בגפיים התחתונות. קריש הדם נוצר בחלל הווריד ומפריע לזרימת הדם דרכו והוא בא לידי ביטוי בכאב ובנפיחות ברגל. במידה וחלק מהקריש ניתק, נסחף לזרם הדם וחוסם את כלי הדם בריאות, עלול להגרם תסחיף ריאות שבעקבותיו יכול החולה למות.

פקקת ורידים עמוקים יכולה להתרחש בכל גיל, אולם שכיחותה עולה עם הגיל. גורמי הסיכון לפקקת ורידים עמוקים כוללים: היסטוריה משפחתית, מצבים רפואיים כגון סרטן, או אי ספיקת לב, מצב של חוסר פעילות (לדוגמה, כמו אחרי ניתוח או בטיסה) ועודף משקל או השמנה. במדינות האיחוד הארופי מתרחשים כל שנה למעלה מחצי מיליון מקרי מוות עקב פקקת ורידים תסחיפית. ההערכה היא שכ- 10% ממקרי המוות בבתי החולים נגרמים עקב היווצרות של קרישי דם. בישראל מתגלים מדי שנה כ- 50,000 מקרים של היווצרות קרישי דם, מתוכם, על פי ההערכה, כ-1500 חולים צפויים למות.

ה-geko, היכול להתאים לכל מטופל, בלא הבדל גיל ומין, מגרה ומעצבב את הווריד הממוקם מאחורי הברך ואת השרירים הממוקמים באזור. הפעולה שמבצע המכשיר משפרת את זרימת הדם ואת רמת החמצן בדם, ומהווה תחליף להליכה, במיוחד כאשר המטופל אינו יכול לנוע, לדוגמה, אחרי ניתוח או במהלך טיסה ארוכה. החברה מאמינה כי הטכנולוגיה יכולה להחליף טיפולים 'אגרסיביים' יותר ולגרום לחולה לחזור להליכה מהר יותר מהשיטות המקובלות כיום. "בבריטניה, יש כיום יותר מקרי מוות מפקקת ורידים מאשר מסרטן השד, תאונות דרכים ואיידס – ביחד, נתון שהמריץ אותנו למצוא פתרון יעיל יותר מהקיימים לתופעה", אמר ברנרד רוס, מנכ"ל Sky Medical, עם קבלת הפרס. "ההכרה שקיבלנו בישראל מהצוות הבינלאומי יקדם משמעותית את אימוץ הטכנולוגיה שלנו וישפר את הטיפול בחולים ברחבי העולם". המכשיר קיבל את אישור ה-CE ומאושר כבר להפצה באירופה, אוסטרליה וקנדה.

לדברי פרופ' מרטין רוטמן, יו"ר ועד השופטים, הצוות התרשם ממגוון החדשנות והיזמות שהציגו עשרות המשתתפים בתחרות מרחבי העולם. "החברה הזוכה הפגינה פשטות, ופוטנציאל רב להישגים עסקיים ורפואיים".

לדברי היורי"ם המשותפים של כנס ICI, פרופ' רפאל ביאר ופרופ' חיים לוטן, השנה לקחו חלק מעל 70 מועמדים בתחרות מ-22 מדינות. "חדשנות, ובמיוחד בתחום הרפואה, היא המנוע של כל ארגון שחושב על הצלחה בעידן כלכלי כה לא יציב. אין לי ספק שהזוכה, כמו גם המתחרים שהגיעו לגמר ימשכו את תשומת הלב של משקיעי הון סיכון ואנשי השקעות אחרים". לדבריהם, הזוכה אף מקבל הזדמנות להציג את החידוש בפני אלפי המשתתפים של כנס EuroPCR שייערך במאי 2013.

הכנס הבינלאומי ICI Meeting 2012, שהסתיים אתמול, עסק בחידושים בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית ושם דגש על חדשנות, טכנולוגיות, מכשור וטיפולים חדשים. לקחו בו חלק רופאים וצוותים רפואיים העוסקים בקרדיולוגיה התערבותית, מדענים וחוקרים, ונציגים בכירים שייצגו את החברות המובילות בתחום.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן