סיקור מקיף

קרן אילן ואסף רמון מכריזה על תחרות למלגת לימודים לאוניברסיטת סינגולריטי

זאת במסגרת תחרות להקמת מיזם חברתי חדשני שישנה את חייהם של מיליון ישראלים בחמש השנים הקרובות * השר הרשקוביץ: זוהי דרך נוספת לעידוד הצטיינות, יצירתיות וחדשנות בקרב בני נוער, ברוח דמותם של אילן ואסף רמון ז”ל.

 מימין לשמאל האסטרונאוט אנתוני קרמר יור מכון פישר הרצל בודינגר ברברה מורגן לורי גארבר רונה רמון שמעונה הרשקוביץ שר המדע דניאל הרשקוביץ בכנס החלל שהתקיים בסוף ינואר.
מימין לשמאל האסטרונאוט אנתוני קרמר יור מכון פישר הרצל בודינגר ברברה מורגן לורי גארבר רונה רמון שמעונה הרשקוביץ שר המדע דניאל הרשקוביץ בכנס החלל שהתקיים בסוף ינואר.

“קרן רמון” בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה מכריזה על תחרות על מלגת לימודים לתוכנית הקיץ 2011 של Singularity University לבעלי השכלה גבוהה. המלגה מיועדת לאקדמאים, מדענים, ויזמים בעלי רעיון בר מימוש לפיתוח טכנולוגיה-מדעי להקמת מיזם חברתי חדשני בעל ערך למיליון ישראלים ב- 5 שנים הקרובות.

הזוכים יזכו במלגת לימודים מלאה לתוכנית GSP היוקרתית של Singularity University שתתקיים בבסיס נאס”א בקליפורניה למשך 10 שבועות, שם ייצגו את ישראל ביחד עם טובי המוחות מכל העולם. התוכנית שמה לעצמה כמטרה להכשיר את מנהיגי העתיד ולפתח פרויקטים שיטיבו עם האנושות כולה. ההרשמה תסתיים ב-1 למרץ 2011 והיא אפשרית כיחיד או כקבוצה ומוגבלת לאזרחי מדינת ישראל באתר: www.ramon-prize.org.il .

שר המדע והטכנולוגיה, פרופ’ דניאל הרשקוביץ אמר: “אני מברך על נדבך חשוב חדש בפעילויות משרד המדע והטכנולוגיה. זוהי דרך נוספת לעידוד הצטיינות, יצירתיות וחדשנות בקרב צעירים, ברוח דמותם של אילן ואסף רמון ז”ל. להשתתפות בתכנית בינלאומית זו ישנו גם ערך מוסף של יצירת שיח בין לאומים שונים, הדוברים בשפה האוניברסאלית של המדע”.

מנחם גרינבלום, מנכ”ל משרד המדע והטכנולוגיה: “אילן רמון ז”ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון הוכיח באישיותו ובמעשיו כי הערכים המנחים אותו הם ערכים של מנהיגות, ציונות צרופה ואהבת העם והארץ. גם אסף ז”ל בחר ללכת בדרכו של אביו הנערץ תוך ביטוי מופלא של הקרבה אישית ומימוש אידיאלים וערכים אותם ספג בבית. אילן רמון הפך בחייו ובמותו לסמל עבור כולנו. הוא היה פורץ דרך ולימד כל אחד מאיתנו לא להירתע מלחלום חלומות גדולים. דרכו מעוררת ההשראה מלמדת אותנו שניתן להגשים חלומות נשגבים. אנו שמחים לקחת חלק בתחרות המלגות וקוראים לצעירים מוכשרים ובעלי מעוף להשתתף בה”.

גב’ רונה רמון: “בשנה שעברה, הוקמה ‘קרן רמון’, הפועלת בהשראת דמותם של אילן ואסף רמון ז”ל. החזון ומטרות הקרן, נקבעו במרחבי הפעולה בהם פעלו יקירי: חיל האוויר, חלל, מדע וישראליות. למעלה מ – 40,000 תלמידים ובוגרים, פועלים בארץ, במוסדות ומסגרות שונות, ע”ש אילן ואסף ז”ל. בכל שנה הענקנו מלגות, לסטודנטים מצטיינים, ותמכנו בפעילויות הקיימות. השנה, אני שמחה וגאה להכריז על תחרות לפריצת דרך ע”ש אילן ואסף רמון. תחרות הפועלת במסגרת אוני’ סינגולריטי, בשיתוף עם NASA וגוגל העולמי ומתקיימת ב- 10 ארצות שונות בעולם. מטרת התחרות היא, לעורר חשיבה פורצת דרך, למיזם הניתן ליישום שישפיע על יותר ממיליון ישראלים ב – 5 שנים. הזוכים יזכו במלגות קיץ ללימודים בבסיס NASA שבקליפורניה. אני מזמינה את כולכם להיות שותפים, ולקחת חלק במימוש החזון”.

מדי שנה, אוניברסיטת “סינגולרטי” בוחרת כ-80 מועמדים מתוך כ-1,600 מרחבי העולם לתוכנית ייחודית בשווי של כ-25 אלף דולר והינה ממומנת על ידי נאס”א, גוגל וגופים נוספים. מטרתה המרכזית של האוניברסיטה הינה לחשוף את המשתתפים בתוכנית לטכנולוגיות המתקדמות ולמחקרים העדכניים ביותר במגוון תחומים, ולסייע להם בפרויקטים המכוונים לפתרון האתגרים הגדולים בתחומים על סדר היום כגון: מים, מזון, אנרגיה וחלל.
בשנת 2009 נולדו מספר מיזמים שהתחילו באוניברסיטת “סינגולרטי”: ACASA, המנסה לפתח טכנולוגיות שיאפשרו בניית ועיצוב בתים במדינות מתפתחות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות שונות; One Global Voice, המייצר כלי תוכנה שמאפשרים לכל אדם ליצור אפליקציה בתחומי המסחר והחינוך ועוד.

ברכות ממחנה העתיד – על אוניברסיטת סינגולריטי

2 תגובות

  1. ze nishma nehedar aval….ma she tsorem li, ze she yotsrim can aslaya ce-ealu nitan beperek zman katsar kol-kach kvntsy o lefateach mashehu retsini ve mashmauty. letsary ze nishma ve niree yoter ke mivtsa shel yachasay tsibur me-asher kol davar acher

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן