סיקור מקיף

סיירה נבאדה תמשיך לפתח את החללית Dream Chaser למרות ההפסד במכרז נאס"א

מלבד טיסות מאוישות תוכל החללית לשגר לווינים חברה סיירה נבאדה למיזם Stratolaunch המפתח מטוס שיוכל להעלות חלליות לגובה רב ולשגרם משם בין אם למסלול סביב כדור הארץ ובין אם לקיצור דרך מנקודה לנקודה

החללית DREAM CHASER על גבי מטוס סטרטספרי. איור: סיירה נבאדה
החללית DREAM CHASER על גבי מטוס סטרטספרי. איור: סיירה נבאדה

חשיפה בכנס האסטרונאוטיקה המתקיים בימים אלה בטורונטו, קנדה: תוכניתה של סיירה נבאדה לשגר את החללית המאוישת Dream Chaser על ידי מערכת Stratolaunch של פול אלן. למרות שנאס"א לא בחרה בחללית זו ככלי להעברת צוות לתחנת החלל, המיזם ממשיך במלוא הקצב.

כזכור, ב-16 בספטמבר הודיעה נאס"א כי החברות בואינג ו- SpaceX יספקו לה שירותי הטסת אסטנואוטים לתחנת החלל הבינלאומית (“commercial crew”), בתוכנית בשווי 6.8 מיליארד דולר. החברות יספקו חלליות נוסעים החל משנת 2017,ובכך יחזירו את ארה"ב לחלל אחרי היעדרות ארוכה מאז השבתת המעבורות בשנת 2011.

 

עדיין אין לחברה יעד להטיס אליו את האסטרונאוטים הפרטיים, אך ההערכה היא שהיא תכוון למלונות בחלל אם וכאשר יהיו זמינים. בינתיים היא תאפשר הסעה במהירות גבוהה מנקודה לנקודה, ותאפשר גם שיגור לווינים.

כאמור סיירה נבדה חברה ל- Stratolaunch, פרויקט משותף בין חברת אורביטל סיינסס וסקיילד קומפוזיט, כדי להשתמש בארכיקטורת השיגור האווירי לגרסה גדולה יותר של Dream Chaser. השילוב של חללית מסוג Dream Chaser הניתנת לשימוש חוזר וטיסות סטרטוספריות תאפשר הסעת שלושה אנשים למסלול ארץ נמוך לצורך משימות מדעיות, הסעת מטענים קלים או הסעה תת מסלולית מנקודה לנקודה.

במהלך הכנס גם התקיימה השקת כנס החלל 2015 שיערך בירושלים.

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן