המקצוע הגברי ביותר בתחום המדעים -הנדסת חשמל, המקצוע הנשי ביותר – מדעי החיים

שנת הלימודים האקדמית נפתחה היום ובמסגרתה יחלו ללמוד גם כ- 50 סטודנטים בתחום המדעים המקבלים מלגה מקרן מנהיגי שוליך. הסטודנטים החדשים מצטרפים לכ-90 סטודנטים נוספים שיחדיו מקבלים למעלה מ-14 מיליון שקלים. התחום המבוקש ביותר על ידי הסטודנטים – הנדסת חשמל ומדעי המחשב

תכנון הנדסי. איור: shutterstock
תכנון הנדסי. איור: shutterstock

שנת הלימודים האקדמית נפתחה היום ומתוך נתונים שנאספו על ידי קרן "מלגת מנהיגי שוליך", נראה כי הנדסת חשמל ומדעי המחשב הם שני המקצועות המבוקשים ביותר בקרב לומדי המדעים במרבית האוניברסיטאות.

על פי הנתונים שנאספו בקרן נראה עוד כי הנדסת חשמל הינו המקצוע המבוקש ביותר על ידי הסטודנטים הגברים, בעוד מדעי החיים הכוללים את תחומי הביולוגיה והרפואה מדורגים במקום הראשון בקרב הסטודנטיות הנשים. כאשר אוניברסיטת בר אילן היא היחידה מבין חמשת המוסדות האקדמים שבהן ניתנת המלגה שבה יותר נשים הגישו מועמדות למלגה מאשר גברים, השנה מדובר אף בפער ניכר של 83 נשים לעומת 40 גברים.

קרן "מלגת מנהיגי שוליך" שהינה קרן המלגות הפרטית הגדולה ביותר הפועלת כיום בישראל מעניקה לכל סטודנט סכום הנע בין 90-120 אלף שקלים. המלגה ניתנת לסטודנטים בעלי הישגים לימודיים גבוהים וללא אמצעים כלכליים, הלומדים את תחומי המדעים, ההנדסה, הטכנולוגיה או המתמטיקה, באחד מהמוסדות הבאים: טכניון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת תל אביב.

הקרן שהקים הפילנתרופ היהודי-קנדי סימור שוליך שמה לעצמה למטרה לקדם דור חדש של מנהיגות ישראלית בתחומי הטכנולוגיה, הכלכלה והחברה, מתוך תפיסה לפיה עתידה של מדינת ישראל קשור קשר הדוק למידת ההשקעה בחינוך במדע ובטכנולוגיה. השנה הגדילה הקרן את מספר מקבלי המלגה וחילקה לא פחות מ-50 מלגות במקום 35 מלגות שחילקה בשנים הקודמות.

המלגאים של שוליך מקדישים מזמנם לתרומה לקהילה ומתנדבים במסגרות שונות. לא מעט מהסטודנטים אף חונכים בני נוער וילדים בבתי ספר מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל. בנוסף לכך, במסגרת המלגה הסטודנטים לוקחים חלק בתכנית העשרה שמטרתה לפתח בקרבם כישורי מנהיגות, אחריות ומודעות חברתית, וכן מקבלים כלים שימושיים לכניסתם לשוק העבודה, החל מכתיבת קורות חיים ועד לסימולציות של ראיונות עבודה. סכום המלגה הגבוה מאפשר לסטודנטים להקדיש את כל כולם להצלחה בלימודים מבלי שיצטרכו להתמודד עם הוצאות מחייה וקשיי פרנסה.

שוליך שעומד בראש חברת כריית הזהב הגדולה בעולם ותרם כבר למעלה מ-350 מיליון דולר מהונו הפרטי לטובת מטרות בישראל ובקנדה, הקים לטובת היוזמה קרן על סך 100 מיליון דולר שתעניק מלגות רבות גם בשנים הבאות. זאת מתוך מטרה סופית שאותם סטודנטים ישתלבו בחברות מובילות במשק, בשירות הציבורי ובאקדמיה ויוכלו לתרום חזרה לחברה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן