סיקור מקיף

פרופ’ שולמית לבנברג – נבחרה לאשת השנה של תנועת “אמונה”

פרופ’ לבנברג עומדת בראש המעבדה להנדסת רקמות ותאי גזע בפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון. נבחרה לרשימת 50 המדענים החשובים בעולם של “סיינטיפיק אמריקן”

פרופ' שולמית לבנברג. צילום: דובר הטכניון
פרופ’ שולמית לבנברג. צילום: דובר הטכניון

אשת השנה של “אמונה” לשנת תשע”ג היא פרופ’ שולמית לבנברג מהטכניון, חוקרת ומדענית בעלת שם עולמי בתחום הנדסת הרקמות. האות יוענק לפרופ’ לבנברג במסגרת האירוע השנתי של “אמונה” לציון יום האישה הבינ”ל ב-6.3.13.

שולמית לבנברג, ילידת ישראל, בת 43, בוגרת אולפנת כפר פינס, היא אם לשישה ומתגוררת עם משפחתה במצפה הדתי מורשת שבגליל התחתון.

לדברי יו”ר “אמונה”, ליאורה מינקה, “ההחלטה להעניק את האות לפרופ’ שולמית לבנברג היא תמציתה של גאווה ישראלית אמיתית. היא מביאה לידי ביטוי גאווה מקצועית של עולם המדע והמחקר – והטכניון בראשו, מהווה מקור של גאווה לציבור הדתי-ציוני בכללו ולתנועת האישה הדתית-לאומית בפרט, והיא מציינת את תפארתה ואת פניה היפות של מדינת ישראל”.

את ההכרה המקצועית הבינלאומית השיגה פרופ’ לבנברג עם השלמתו ופרסומו של מחקר (משותף עם פרופ’ רוברט לנגר מ- MIT), שבמהלכו הוכתרה בהצלחה השתלה של רקמת שריר עם כלי דם מתאי גזע עובריים. מערכת כלי דם שהושתלה ברקמת השריר המהונדסת נקלטה והשתלבה היטב במחזור הדם, והדבר נחשב לפריצת דרך משמעותית ולהישג רב חשיבות בתחומי המחקר והפיתוח הרפואי המודרני. כעבור כשנתיים הצליחה ליצור במעבדה, מתאי גזע עובריים, גם רקמת לב אנושי המרושתת עם כלי דם.

לדברי ועדת הפרס, הישגיה של פרופ’ לבנברג מניחים יסודות מוצקים לפריצות דרך מחקריות בתחום השתלת איברים חלופיים בפצועים ובפגועי מחלות ניווניות, והם שהובילו את אחד מכתבי העת היוקרתיים בעולם בתחומי המדע והטכנולוגיה – “סיינטיפיק אמריקן” – להכתרתה של פרופ’ לבנברג כ”מנהיגת מדע” עולמית בתחום הנדסת הרקמות, ולשיבוצה ברשימת העלית של 50 המדענים הנחשבים בעולם, שהצליחו להטביע חותם בתחומי מחקר שונים.

3 תגובות

 1. השגייך מאד מרשימים!
  תמיד הערצתי את האנשים שהם גם ניחנים בערכים יפים וגם בהישגים אישיים.
  הלוואי שזאת היתה המציאות בקרב שכבות אחרות גם כן, ולא רק בקרב מצומצם של אנשים.
  לכולם מגיע להצליח. ההצלחה של האחד אינה מורידה מהצלחה של מישהו אחר, אם רק נראה שכולם יכולים ולא רק ילדים של, או מקושרים של, או אנשים ששייכים לשכבות מסוימות בחברה.

 2. כל הכבוד.

  וחבל לי שנשים חכמות ממשיכות להיות “דתיות” בדרכן, במקום לצאת נגד הדת.

  אנשים דת רבים כתבו וכותבים שלאישה “אין שכל”.

 3. כל הכבוד.

  וחבל לי שנשים חכמות ממשיכות להיות “דתיות” בדרכן, במקום לצאת נגד הדת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן