הושלמה הליכת החלל השניה במשימה STS-127. גם השירותים תוקנו

עיקר הליכת החלל הוקדשה להעברת ציוד מתא האיחסון שבו הגיעו החלפים במעבורת למחסן חיצוני בתחנה, ופעולות תחזוקה נוספות * בשירותים הוחלפה משאבה מקולקלת

העברת חלקי החילוף לתא האיחסון במסגרת הליכת החלל אמש. צילום: נאס''א
העברת חלקי החילוף לתא האיחסון במסגרת הליכת החלל אמש. צילום: נאס''א

הולכי החלל דייב וולף ותום מאשבורן השלימו בלילה את הליכת החלל השניה של משימה STS-127. אורכה של המשימה היה שש שעות ועשרים דקות.
השניים ביצעו את מרבית המשימות המתוכננות, פרט להתקנת מצלמת וידאו. וולף הסיר שלושה מתקנים מצידה החיצוני של המעבורת – אנטנת רדיו בתחום ה-KU-BAND המשדרת מהחלל ישירות לקרקע, משאבה ויחידת הסעת מטענים, מתא המטען שהביאו אנשי הצוות בחללית אנדוור ונשא אותם למתקן איחסון חיצוני ארוך טווח בתחנת החלל לשימוש עתידי במקרה הצורך.
ג'ולי פאייט ודאג הארלי הפעילו בתהליך זה את הזרוע הרובוטית. מאשבורן חיבר מוט אחיזה למכל האמוניה, כך שבמשימת המעבורת הבאה, STS-128 שתתקיים באוגוסט, ניתן יהיה להזיז את המכל באמצעות הזרוע הרובוטית. מאשבורן גם חיבר שני שרוולי בידוד ליחידת העברת החשמל בין התחנה למעבורת, יחידה אגב שאיפשרה להאריך את משימות המעבורות בתחנת החלל למעשה לזמן בלתי מוגבל. קודם להקמתה היה משך זמן המבצע מוגבל ליכולת ייצור החשמל העצמית של המעבורת, שקיבלה אנרגיה מתאי דלק ולא מקולטי שמש כמו התחנה.
גם הצוות המורחב כעת בתחנת החלל ציין מלאת 40 שנה לאפולו 11, והולכי החלל הזכירו את העובדה שבדיוק לפני 40 שנה יצאו ארמסטרונג ואלדרין להליכת הירח הראשונה בתולדות המין האנושי.

ובתוך כך אישרה נאס"א לאסטרונאוטים בתחנת החלל לשוב ולהשתמש בשירותים שבמתקן האמריקאי דסטיני. זאת לאחר עבודת שרברבות שנמשכה שעתיים במהלכה החליפו מפקד התחנה גנאדי פאדאלקה ומהנדס הטיסה פרנק דה-ווין חלקי חילוף לשירותים במקום החלקים המקולקלים. מסתבר שהיתה תקלה במשאבה שגרמה להצפת מתקן הפרדת הנוזלים בששה ליטרים של מים. המשאבה מספקת את הכמות המדויקת של כימיקלים למערכת כדי לסייע להפריד את המים מהפסולת המוצקה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן