סיקור מקיף

חברה בת של רפאל ואלביט תפתח חיישן אינפרה-אדום

חברת SCD תפתח אתהחיישן יפותח בעקבות מכרז של DARPA – הסוכנות לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות של משרד ההגנה האמריקני

לוגו חברת SCD
לוגו חברת SCD

חברת SCD הודיעה כי זכתה בחוזה של הסוכנות לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות של משרד ההגנה האמריקאי (DARPA) לפיתוח טכנולוגיה חדשה של חיישני אינפרא-אדום”XBn” . החוזה הראשון יסתכם ב- 1.75 מיליון דולר ואולם אם כל שלבי תוכנית הפיתוח יושלמו, צפוי הסך הכולל של העסקה להגיע ל-5 מיליון דולר.

הפיתוח יתמקד בסוג חדש של חיישן בטכנולוגיית מוליך-למחצה במבנה מעורב (Hetero-structure) . בהתקנים “חוסמים” כאלה, זרם החושך נמוך יותר מאשר בחיישנים הקיימים הפועלים באותה בטמפרטורה. בכך, ניתן יהיה להפעיל את החיישן בטמפרטורה “גבוהה” של K150 ולקבל ביצועים דומים לאלה של חיישנים בטכנולוגיה סטנדרטית העובדים בטמפרטורות של 80K.

ברוך גליק, מנכ”ל SCD, אמר, “אנו רואים בחוזה הישיר הזה בין חברה ישראלית ו- DARPA, הכרה של סוכנות הפיתוח של משרד ההגנה האמריקאי ביכולתנו לבצע פרויקט פיתוח מאתגר שכזה, המיועד להשתלב במערכות אינפרא-אדומות באיכות גבוהה”.

אודות SCD

SemiConductor Devices (SCD) הממוקמת במכון לשם, בהרי הגליל, הינה שותפות בין Elbit Systems LTD (50%) ורפאל (50%). החברה מפתחת ומייצרת גלאי א.א מקוררים ולא מקוררים ודיודות לייזר. SCD מציעה מגוון רחב של מוצרים סטנדרטיים או מותאמים לצרכי הלקוח. מוצרי SCD נמצאים בשימוש בראשי ביות, מצלמות תרמיות, פצצות חכמות, מערכות ניווט, מדי טווח לייזר וצייני לייזר.

בין מוצרי SCD: מטריצות אינדיום אנטימוניד, מארכי MCT, מיקרובולומטרים של ונאדיום אוקסיד, דיודות לייזר QCW ו- CW.

אתר החברה

תגובה אחת

  1. מזל טוב בהצלחה
    וח"ח על המיקום -הרי הגליל טוב לישמוע שמישהו לא חיי בבועה של תל אביב(אני מנצרת עלית)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן