סיקור מקיף

השר יעקב פרי : מקווה כי, עוד החודש, ייחתם הסכם ההצטרפות לתוכנית "הורייזן 2020" * נחתם הסכם שת"פ מדעי בין ישראל לפולין

שר המדע הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי נפגש הערב עם שגרירה החדש של האיחוד האירופאי, לארס פאברוג-אנדרסן

שר המדע יעקב פרי ושגריר האיחוד האירופי בישראל לארס פאברוג-אנדרסן, 7 בנובמבר 2013
שר המדע יעקב פרי ושגריר האיחוד האירופי בישראל לארס פאברוג-אנדרסן, 7 בנובמבר 2013

בפגישה שנערכה הערב (ה') בתל אביב, בירך השר פרי את השגריר החדש על כניסתו לתפקיד . שר המדע סקר בפני שגריר האיחוד האירופאי את פעילות המשרד בתחום המדע, המחקר והחלל בישראל ואת שיתופי הפעולה עם מדינות אחרות.
שגריר האיחוד האירופי, מר לארס פאברוג-אנדרסן בירך את השר וצוות משרדו על פעילות ישראל בתחום המחקר והמדע ואף המליץ להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה בין ישראל לאירופה בתחומי המדע.

באשר למשא ומתן על כניסת ישראל לתוכנית "הורייזן 2020", אמר השגריר כי האיחוד האירופאי רוצה לראות את ישראל כחלק מתכנית "הורייזן 2020" וזקף לזכות ישראל את הישגיה בתחומי המדע והמחקר.

שר המדע פרי ציין בפני השגריר את חשיבות תכנית "הורייזן 2020" לאקדמיה ולמדע הישראלי והביע תקווה כי בהתאם להתקדמות, האיחוד האירופאי וישראל יחתמו , עוד החודש, על הסכם הצטרפות לתכנית "הורייזן 2020".

באותו הנושא באתר הידען:

 

ישראל ופולין חתמו היום על מזכר הבנות לקראת שיתוף פעולה מדעי ראשון בין המדינות

משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל חתם היום על מזכר הבנות שמשמעותו הצהרה על כוונות לשיתוף פעולה מדעי ראשון בין ישראל לפולין. החתימה על הסכם שיתוף הפעולה עצמו צפויה לתחילת שנת 2014. עד כה, לא היה הסכם רשמי בין המדינות לשיתוף פעולה בתחום המדע.

הצהרת הכוונות נחתמה היום על ידי מנכ"לית משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל עו"ד בינה בר-און וסגן שר המדע וההשכלה הגבוהה הפולני פרופ' מארק רטייזק. החתימה נעשתה על רקע ביקור נשיא פולין ופמלייתו בימים אלו בישראל. במהלך החתימה הוסכם בין הצדדים לקדם גם את הקמת הוועדה המשותפת לבחינת נושאי המדע, היקף ההשקעה והתכנית.

פולין היא מדינה שצמחה בשנים האחרונות בהשקעה במדע. ממשלת פולין אחראית על כ-60% מההוצאה הלאומית למו"פ במדינה, אחוזים של השקעה ממשלתית שנחשבים לגבוהים בעולם.

החתימה לקראת הסכם לשיתוף פעולה בין המדינות הגיעה לאחר ביקור שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי ביוני האחרון בורשה, אז הוחלט להעמיק את שיתוף הפעולה המדעי בין המדינות ולקדם חתימה על הסכם זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן