חבר ועדת המדע בקונגרס האמריקני: האבולוציה היא שקר מהגיהינום

דעה: זה בערך כמו שבריאתן יהיה יו"ר ועדת המדע בארץ. אופס. 

פול בראון, חבר בית הנבחרים האמריקני, המחוז ה-10 של מדינת ג'ורג'יה
פול בראון, חבר בית הנבחרים האמריקני, המחוז ה-10 של מדינת ג'ורג'יה

חבר קונגרס מג'ורג'יה, ד"ר לרפואה, קובע: "האבולוציה היא שקר מהגיהינום"

פול בראון (Broun), חבר קונגרס מג'ורג'יה וחבר ועדת המדע של הקונגרס, קרא באוקטובר האחרון לאבולוציה "שקר מהגיהינום". "כל הקשקוש הזה שלימדו אותי על אבולוציה, אמבריולוגיה, תיאוריית המפץ הגדול – כל אלה שקרים ישר מהגיהינום", אמר בראון בכנס של כנסייה בפטיסטית בג'ורג'יה. "אלה שקרים שבהם מנסים למנוע מאיתנו להבין שאנחנו צריכים את ישו כמושיענו." בראון טוען שהארץ בת כמה אלפי שנים ושהיקום נברא בשישה ימים – כי "זה מה שכתוב בתנ"ך."

הדברים גררו תגובות חריפות של אנשי מדע וליברלים אבל את ההתכתשות המילולית שבאה בעקבות דבריו של בראון כינתה הדוברת של בראון "כיף". ההמולה התקשורתית הזו ללא ספק תקדם את חבר הקונגרס בראון המבקש להתמודד בקרוב מטעם המפלגה הרפובליקנית על אחד משני כסאות הסנטורים של ג'ורג'יה בסנאט. מדינת ג'ורג'יה שבדרום ארצות הברית היא חלק מ"חגורת התנ"ך" – אותן מדינות בדרום מזרח ארצות הברית המתאפיינות באוכלוסיה עניה, שמרנית ודתית מאד. לעתים נדירות זוכים שם הדמוקרטים להישגים בבחירות. אם ייבחר בראון לסנאט, נראה שנוכחותו תגרום לאנשי "מסיבת התה" – בהם מישל בקמן (הפורשת) וראנד פול – להיראות כמו חבורת צמחונים מהסיקסטיז.

בראון הוא רפובליקני קיצוני, על סף הליברטריאניזם. הוא מתנגד נחרצות לאובמה-קייר, לפיקוח על עסקים ולמיסוי פדרלי. הוא קרא לאובמה "סוציאליסט" והשווה את פעילותו של אובמה לפעילות הנאצים והקומוניסטים (בלי להתחשב בסתירה בין השניים).

לאחרונה דיבר בראון בפני "ארגון ציוני אמריקה" (ZOA), הארגון הציוני הגדול ביותר בארצות הברית. בין היתר אמר: "אני נוצרי המאמין בתנ"ך. אני סבור שהסיבה היחידה לכך שאלוהים אוהב את אמריקה היא תמיכתנו הנמשכת בישראל. אני ציוני-נוצרי גאה. אנחנו קוראים את אותו התנ"ך כמוכם – רק כמה ספרים יותר [הברית החדשה]. כל עוד אני בוושינגטון, אעשה כל שביכולתי כדי להבטיח שארצות הברית תתמוך בישראל. לא אני אומר זאת – אלוהים אומר זאת." עמדותיו אלה של בראון הן הסיבה לכך שיהודים רבים בג'ורג'יה אוהבים אותו למרות התמיכה המסורתית של היהודים האמריקנים במפלגה הדמוקרטית.

חברי קונגרס בורים יש לא מעט, אבל בראון, שאמר "התנ"ך מדריך אותי בכל הצבעותי בוושינגטון" והתחייב שכל חקיקה שיקדם חייבת להיות בהתאם לחוקי התנ"ך, הוא גם חבר ועדת המדע של הקונגרס. הדבר משול לתסריט דמיוני בו חבר כנסת שכופר במדע ובאבולוציה יהיה יושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת בישראל – למשל משה גפני, שבראיון ל"כלכליסט" אמר: "התורה מכילה את כל המקצועות". אנחנו בחברה טובה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

36 תגובות

 1. ברור שזה שאבולוציה זה שקר גדול ,
  הרי ברור שיש בורא לעולם "היצירה מעידה על היוצר"
  אין תוכנית ללא מתכנן ,
  לא צריך להיות גאון כדי לראות עולם כזה מסודר
  ולהבין בשכל שיש מי שברא אותו.
  הסיכוי שיווצר תא אחד חי במקרה הוא 14 ומיליון אפסים .

 2. אהוד
  מי שיכול להאמין באלוהים, יכול להאמין לכל סיפור מטומטם. לא סתם מצאו קשר בין אינטליגנציה נמוכה לבין אמונה לא מבוססת.

 3. סליחה תיקון אהוד אמיר
  אבל הרעיון ברור אתם תוקפים את החרדים
  באשמת בורות במדע והם באמת בורים כמו
  כל מי שלא עוסק מיקצועית בנושא בדיוק כמו אבי
  ואדון צבי ינאי ועוד רבים לגביך אני לא יודע ומענין לדעת

 4. זמני מוגבל ואם הדינוזאורים חיו לפני 65 מיליון שנה ובני האדם הראשונים כמה מאות אלפי שנים, רק אדיוט יבזבזב את זמנו לקרוא ספר הטוען ההפך, כי זה לא הפרש של מה בכך. ומעבר לכך, אם אתה מסכים ברצינות לכל שטות דתית למה אתה לא מאמין באלים היווניים, בישו או במוחמד? הרי גם הם היו אנשים דתיים?

 5. אהרון,
  בהמשך למה שכתבת על עניין הרצינות, האם אתה מסכים איתי שלמעשה, רק ברי סמכא יכולים להתייחס לטענות שלו?
  האם אתה מסכים איתי שהמנגנון היחידי בו ברי סמכא למעשה מתדיינים, הוא הפרסום בירחונים מדעיים (ואולי גם כנסים אם כי בסופו של דבר, טענה צריכה לעבור דרך פרסום בירחון)?

 6. למה לקרוא בספר, שקודם כל יורה את החץ ואחר כך מסמן סביבו מטרה? ובמיוחד כשהדבר לא מסתדר עם אף ממצא מדעי. יש המון ספרי מדע בדיוני, למה לי לקרוא דווקא את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן