האסטרונאוטים בתחנת החלל צילמו את הסופה אייק המאיימת על מרכז הבקרה שלהם ביוסטון

תמונות שצולמו מלווייני תצפית ומתחנת החלל הבינלאומית ממחישות את טיבו של ההוריקן העצום העושה דרכו הלילה לעבר יוסטון ו"חוף הנפט" של ארה"ב. הרוחות והגשמים יתפזרו על פני שטח עצום – שיכלול גם את ניו אורלינס

ההוריקן אייק בדרכו לטקסס
ההוריקן אייק בדרכו לטקסס

הוריקן אייק דוהרת לעבר חופי ארה"ב במפרץ מקסיקו וכבר לפני הנפילה, המתוכננת לשעות הצהרים שעון ישראל (לפנות בוקר שעון מקומי) היא גורמת לבעיות.

קרוב למיליון בני אדם לאורך חופי טקסס הצטוו להתפנות. שאר שלושת מיליוני התושבים באיזור יוסטון רבתי לא התבקשו לעזוב בתקווה להמנע מהתקרית של לפני שלוש שנים, אז התבקשו כל תושבי האיזור להתפנות, והם עלו על האוטוסטרדות ונגרמו הרוגים בתאונות, ובסופו של דבר השפעתה של הסופה לא היתה כל כך קשה, כמובן שצריך לזכור שריטה הכתה כמה ימים לאחר פגיעת הוריקן קתרינה בניו אורלינס, ואף אחד לא רצה לקחת על עצמו אחריות.

ההערכה היא כי בשל גודלו של ההוריקן, גם איזורים מרוחקים ובהם ניו אורלינס יושפעו מהגשם והרוחות שיקדימו את נחיתת הסופה על החוף. שדות התעופה ביוסטון נסגרו החל מיום ו', וכך גם מרכז החלל ג'ונסון. כמקובל במקרים כאלה, הפיקוד על תחנת החלל הבינלאומית עובר באורח מלא למרכז הבקרה במוסקווה.

ההוריקן אייק, כפי שצולם מתחנת החלל
ההוריקן אייק, כפי שצולם מתחנת החלל

אסטרונאוטים על סיפון תחנת החלל הבינלאומית ראו את אייק ממסלולם בגובה כ-350 ק"מ מעל כדור הארץ. מנהלי פרויקט תחנת החלל, שמושבם ביוסטון, נסעו למלון מרוחק בתוך היבשה כשהם מצוידים במחשבים ניידים ובקישור מאובטח לאינטרנט ובעזרתו גם הם מקיימים קשר עם התחנה.

הסופה נחלשה לאחר שעברה מעל קובה לכל אורך האי ובמשך יום שישי היא היתה בעוצמה 2 ואולם היא צפויה להתחזק לעוצמה 3 כאשר תעבור מעל המים החמים של מפרץ מקסיקו טרם עליתה לחוף במרכז קו החוף של טקסס.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. מעניין לדעת מה תהיה ההשפעה של ריבוי הסופות הללו לכלכה של האיזורים הללו.
    לדעתי צפוי האיזור הזה לסבול מהגירה שלילית לאורך זמן
    מי ירצה לעבור לאיזור של הגולף? זה ייצור שם עניין דמוגרפי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן