סיקור מקיף

סאנופי ו-MannKind מודיעות כי החל שיווק אפרזה (Afrezza), האינסולין היחיד בשאיפה, בארה"ב

7אפרזה משלב תרופה ומכשיר עם פורמולציה יבשה של אינסולין הומני המופרש באמצעות משאף קטן ונייד במטרה לסייע למטופלים להגיע לאיזון הסוכר. אפרזה נספג במהירות ובעל טווח פעולה קצר. הוא ניטל בתחילת הארוחה.

משאף אינסולין אפרזה של סנופי. צילום: יחצ
משאף אינסולין אפרזה של סנופי. צילום: יחצ

 

סאנופי וחברת MannKind הודיעו היום כי אפרזה (אינסולין הומני), האינסולין היחיד הניטל בשאיפה, משווק כעת במרשם ברשתות הפארמה ברחבי ארה"ב. אפרזה אושר על ידי רשות התרופות האמריקאית (FDA) לשליטה ברמות סוכר גבוהות בקרב מבוגרים עם סוכרת מסוג 1 ו-2.

"אנשים רבים החיים עם סוכרת אינם מצליחים להגיע לאיזון באמצעות התרופות שהם נוטלים והם עשויים להזדקק לשימוש באינסולין. כעת, יש בידיהם אופציה נוספת לנטילת אינסולין שלא באמצעות זריקה" ציינה ד"ר ג'נט מקגיל, פרופסור לרפואה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת וושינגטון בסט. לואיס וחוקרת קלינית של אפרזה. "אופציית נטילה זו עשויה לשנות את הדיאלוג בין הצוות הרפואי המטפל לבין אנשים החיים עם סוכרת כשנדרשת תחילת טיפול באינסולין או אינטנסיפיקציה שלו."

אפרזה משלב תרופה ומכשיר עם פורמולציה יבשה של אינסולין הומני המופרש באמצעות משאף קטן ונייד במטרה לסייע למטופלים להגיע לאיזון הסוכר. אפרזה נספג במהירות ובעל טווח פעולה קצר. הוא ניטל בתחילת הארוחה.

אפרזה יכול לסייע באיזון רמות סוכר גבוהות כחלק מתכנית ניהול סוכרת שעשויה לכלול הקפדה על תזונה, פעילות גופנית וטיפול בתרופות סוכרת אחרות.

מטופלים בעלי מחלות ריאות כרוניות, כגון אסתמה ו-COPD, אינם יכולים ליטול אפרזה. כמו כן, הוא אינו יכול לשמש כטיפול ב-diabetic ketoacidosis. אפרזה אינו מומלץ עבור מטופלים מעשנים או כאלה שהפסיקו לעשן לאחרונה.

"אפרזה מהווה תוספת חשובה לפורטפוליו המתרחב של פתרונות משולבים ומותאמים אישית לטיפול לסוכרת של סאנופי. הוא מדגיש את המחויבות שלנו להביא טיפולים חדשניים עבור אנשים עם סוכרת" כך אמר פייר שאנסל, סגן נשיא בכיר, ראש חטיבת הסוכרת של סאנופי. "ישנו צורך ברור באינסולין שאינו מחייב הזרקה וסאנופי מחויבת להביא את האופציה הטיפולית הזו לרווחת המטופלים."
לדבריו של אלפרד מן, יו"ר חברת MannKind : "אנו גאים במיוחד שהגענו ליום הזה שבו אפרזה, שהינו תוצר של שנות פיתוח רבות, נגיש במטרה לסייע לאנשים לנהל את הסוכרת".

רוני בירנבוים, מנכ"ל סאנופי ישראל: "מדובר בבשורה של ממש לחולי הסוכרת בכל העולם. סאנופי ישראל תעשה כל מאמץ כדי להביא את ה- AFREZZA לשוק הישראלי במהרה לרווחת המטופלים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן