רוסיה תשגר אסטרונאוט דרום קוריאני ב-2008

בחצי הראשון של 2008 רוסיה תשלח אזרח דרום קוריאני לחלל. כמו כן הושג הסכם לבניית אתר שיגור בדרום קוריאה ופיתוח משגר חדש.

אילוסטרציה של המשגר הקוריאני KSLV-1

סוכנויות הידיעות מדווחות כי בחצי הראשון של 2008 רוסיה תשלח אזרח דרום קוריאני לחלל. כמו כן הושג הסכם לבניית אתר שיגור בדרום קוריאה ופיתוח משגר חדש. כך הודיע אנטוליי פרמינוב (Anatoly Perminov), ראש סוכנות החלל הרוסית רוסקוסמוס, במסיבת העיתונאים בסיאול. ההבנות האלו הושגו ביום שלישי כאשר נחתם הסכם בין-ממשלתי על שותפות בפיתוח החלל. ”הושגה הסכמה, לפי הקו של רוסקוסמוס, להקמה משותפת של אתר שיגור בדרום קוריאה, ותכנון משותף של משגר עם מטעד של עד 100 ק”ג.“ אמר פרמינוב.

בשבוע שעבר התחילה לפועל בסאול הועידה הרוסית-קוריאנית לשיתוף פעולה כלכלי ומדעי-תעשייתי בנושאי החלל. המטרות העיקריות של הועידה היו הקמת מערכת שיגור קוריאנית, בעזרתה של רוסיה, ושיגורו של אסטרונאוט דרום קוריאני לתחנת החלל הבינלאומית על גבי סויוז.

בהמשך לנושא: לפני שבוע הודיעו נציגי משרד המדע והטכנולוגיה של רפובליקת קוריאה, שמאתיים ארבעים וחמש מועמדים לתפקיד האסטרונאוט עברו את השלב הראשון. בשלב הזה, שהסתיים בשני לאוקטובר, נערכו מבדקים בכושר גופני, סיבולת, מבחנים כתובים שונים, ובדיקות של קורות חיים.

קצת סטטיסטיקה ומספרים: בין המועמדים שעברו יש 34 נשים. הצעיר מביניהם הינו בן 19, הזקן- בן 49, כאשר הגיל הממוצע נע בין 30 ל-39 . 34 הינם סטודנטים לתואר ראשון, השאר בעלי השכלה גבוהה בדרגות שונות. כמו כן, 31 מועמדים הם אנשי צבא, 14 טייסים, 22 מורים, ו- 10 עובדי מדינה. כמו כן יש גם מהנדסים, עיתונאים, רופאים ומדענים.

בשלב השני בהתמודדות, יעברו המועמדים מבחני סיבולת וכושר נוספים, כמו גם מבחנים פסיכולוגיים שונים. את השלב השני יעברו 30 מועמדים. בשלב השלישי, שבו יערכו מבחנים נוספים, ייבחרו 10 מתמודדים ובשלב הרביעי ייבחרו שני אנשים שיעברו הכנה במרכז לאימון הקוסמונאוטים ע”ש יורי גגארין ברוסיה בתחילת 2007. רק אחד מהם יזכה לבקר בתחנת החלל הבינלאומית באפריל 2008.

לבלוג היעד-חלל של סמיון סמיונוב
ידען רוסיה בחלל

http://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~617105798~~~1&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן