סיקור מקיף

פרופ' רבקה כרמי מונתה לנשיאת אוניברסיטת בן-גוריון

פרופ' כרמי שישמה בעבר דיקן הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטה. היא רופאת ילדים וגנטיקאית במקצועה

פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון
פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון
לראשונה בעולם האקדמי בישראל, נבחרה (יום ב', 26.12.05), אשה לתפקיד נשיאת אוניברסיטה. פרופ' רבקה כרמי, רופאת ילדים וגנטיקאית, מונתה לתפקיד נשיאת האוניברסיטה.

הוועד המנהל של האוניברסיטה אישר בכך את המלצת ועדת החיפוש לנשיא, בראשותו של דוד ברודט. כרמי תיכנס לתפקיד במקומו של הנשיא הפורש של האוניברסיטה, פרופ' אבישי ברוורמן, שהודיע על יציאה לחופשה בעקבות החלטתו להיכנס לחיים הפוליטיים. בחירתה תאושרר במושב חבר הנאמנים הקרוב של האוניברסיטה, שיתכנס בחודש מאי 2006.

נשיא האוניברסיטה הפורש, פרופ' אבישי ברוורמן, בירך על "הבחירה הראויה", לדבריו. "פרופ' כרמי, היא מדענית מהשורה הראשונה בתחומה וניחנה בכושר מנהיגות מיוחד. האוניברסיטה מייחסת חשיבות רבה למנהיגותן של נשים בעולם האקדמי ובחירתה של כרמי לתפקיד נשיא האוניברסיטה הוא ביטוי מובהק לכך", אמר ברוורמן.

פרופ' רבקה כרמי, בוגרת בית הספר לרפואה הדסה של האוניברסיטה העברית בירושלים, סיימה התמחות ברפואת ילדים והתמחות על ברפואת פגים ותינוקות במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה. שתי שנות התמחות-על נוספת בגנטיקה רפואית השלימה בבית החולים לילדים בבוסטון ובבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד.

פרופ' כרמי ניהלה את המכון הגנטי במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה ובמקביל החזיקה במספר תפקידים בניהול האקדמי של הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. משנת 1995 היא מחזיקת הקתדרה ע'ש קרן קרייטמן לגנטיקה פדיאטרית ובשנת 2000 נבחרה לתפקיד דיקן הפקולטה למדעי הבריאות, אותו מילאה משך 5 שנים. בין השנים 2002 ו- 2005 כיהנה גם כיו'ר איגוד דיקני בתי הספר לרפואה בישראל.

מחקרה מתרכז באפיון הקליני והמולקולרי של מחלות תורשתיות באוכלוסיה הבדואית בנגב וכולל למעלה מ-100 מאמרים מדעיים בגנטיקה רפואית ביניהם תאור של 12 גנים חדשים ו- 3 תסמונות גנטיות חדשות (כולל תסמונת שנקראה על שמה). פרופ' כרמי מעורבת בפרויקטים שונים למניעת מחלות תורשתיות בקהילה הבדואית. בשנים האחרונות היתה שותפה ליוזמה הביוטכנולוגית באוניברסיטת בן-גוריון.

פרופ' כרמי חברה ויועצת בוועדות וארגונים מקצועיים וציבוריים, חברת מערכת וסוקרת מדעית של כתבי עת וקרנות מחקר בינלאומיים. כמו כן זכתה במספר פרסים ביניהם פרסי מורה מצטיין ותעודות הוקרה מסטודנטים וכן פרס על מפעל חיים מטעם אירגון יתד (ילדי תסמונת דאון) ופרס הישגים ברפואה מטעם עירית באר-שבע.

2 תגובות

  1. לא יודע, לא מרשים אותי כל התעודות האלה
    נראה לי סתם. הכל פרוטקציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן