סיקור מקיף

סקר חדש קובע כי 34% מהציבור מתאפק מחוץ לבית

סקר שערך מכון המחקר מרקט ווץ' עבור חברת התרופות גלקסו סמית קליין מגלה גם כי 28% מהגברים בישראל מוצאים פינה להתרוקן

מיקום הערמונית
מיקום הערמונית

סקר חדש, שנערך ביוזמת חברת גלקסו סמית קליין, יצרנית הטיפול אבודרט, המיועד לסובלים מערמונית מוגדלת, מגלה כי חלק לא קטן מהישראלים מתאפקים מחוץ לבית, כאשר הם צריכים לשירותים. במהלך הסקר נשאלו המשתתפים מה הם עושים כאשר הם נמצאים מחוץ לבית וצריכים לשירותים. מתשובותיהם של המשתתפים בסקר הסתבר, כי 39% מהישראלים נכנסים לשירותים ציבוריים, 34% מהישראלים ציינו, כי הם מתאפקים עד שיגיעו הביתה וכן 16%, הודו כי הם מוצאים פינה להתרוקן בה ולא מתאפקים.

כצפוי, בלטו הבדלים משמעותיים ביותר בין הגברים והנשים אשר השתתפו בסקר, כאשר 44% מהנשים הודו, כי הן מתאפקות, בעוד רק 24% מהגברים ציינו זאת. לעומת זאת, 28% מהגברים הודו כי הם מתרוקנים בפינה, כלשהיא ורק 5% מהנשים. הצעירים בני 18 ועד 24 הוכרזו כאלופי ההשתנה בפינה, 30.2% מהם הודו כי הם עושים זאת. הפתעה מסתמנת למי שחשב כי השתנה בפינה היא נחלתם של גברים בלבד, מסתבר כי 5.3% מהנשים נוהגות למצוא פינה.

הסקר נערך במהלך השבוע האחרון של חודש מאי 2008, באמצעות מכון המחקר Market Watch (מרקט ווטש), בראשותו של אבינעם ברוג, בהשתתפות כ- 500 מרואיינים, בסקר טלפוני.

8 תגובות

 1. אני מסכים עם מגיב 2. הוא רופא.

  חוץ מזה, זכור לי שפעם באחת הנסיעות שלי מצפון גרמניה לצפון ספרד באוטו, אמרתי לקולגות שלי שהייתי מעוניין להשתין. אמרו לי שאין בקרוב שום מקום עירוני והסתכלתי עלייהם בתמיהה. "תעצרו לי רגע פה, אנחנו באמצע יער" אמרתי. הגרמנים הסתכלו אחד על השני ואמרו לי שזה אסור ושאם פקח יתפוס אותי זה יכול לעלות לי הכנס של כמה מאות יורו. באותו הרגע החלטתי שאת הפוסט דוק הראשון שלי אני אעשה בארץ. צריך להרגע מהאבסורד הארופי. בגרמניה הגברים משתינים בישיבה. אמנם אין קשר ישיר בין שתי העובדות הנ"ל, אבל מבחינתי זה אומר הכל…

  והנה עוד פרט אישי לגבי שתן: אם אתעורר בלילה כי אני צריך להשתין, רוב הסיכויים שלא אקום ואנסה להרדם שוב. אם זה לא יצליח אז אלך. אבל אם אחד החתולים שלי ישן עלי, לא אקום כדי לא להעיר אותו. יש דברים ששווה להתאפק בשבילהם.

  וכן, הפרסומת בסוף הכתבה הייתה קצת מיותרת.

  בברכת שבת שלום,
  עמי בכר

 2. סקרים טלפוניים ברפואה הם הרבה פעמים "בולשיט" = הרבה מרואיינים מסרבים לענות לטלפון כך שאין רנדומיזציה אמיתית,ולא כולם עונים את האמת אלא עונים למה שהם חושבים כ"מצופה " מהם כתשובה.
  שלא לדבר על כך שאף מובטחת,לעיתים,תמורה עבור השאלון הטלפוני …
  אני,כרופא,מתבקש לעיתים לענות על סקר טלפוני "עם תמורה" על המאמץ בהשתתפות – ואני מסרב קבוע.
  ולעורך הידען – אכן ניתן היה לפרסם את הסקר "האקזוטי " – אך לא היה כל צורך לשלב את הפרסומת הסופית שאף אינה רלוונטית כלל וכלל לסקר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן