סיקור מקיף

טכנולוגיית תאי הגזע של פלוריסטם נבחרה כאחד החידושים העתידיים החשובים בישראל ותוצג בוועידת הנשיא

הטכנולוגיה של פלוריסטם המבוססת על תאי גזע משליה אנושית מיועדת לטיפול במחלות כלי דם קשות, טרשת נפוצה, מחלות מעיים דלקתיות קשות ושבץ מוחי. פלוריסטם החלה השנה בניסויים קליניים בארה"ב ובגרמניה לטיפול בהיצרות עורקים בגפים תחתונות

לוגו חברת פלוריסטם
לוגו חברת פלוריסטם

חברת הביו-רפואה הישראלית פלוריסטם (Pluristem), הנסחרת בנאסד"ק (PSTI) ומפתחת טכנולוגיה ייחודית לריפוי משקם באמצעות תאי הגזע לטיפול במחלות כלי דם ומחלות ממאירות, גייסה 3 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים בארה"ב. פלוריסטם חתמה על הסכמים למכירת מניות ואופציות בהיקף של 3 מיליון דולר, במסגרתם נמכרו 2,700,895 מניות וכתבי אופציה לרכישת 1,080,358 מניות במחיר של 1.12 דולר למניה וכן אופציות לתקופה של 5 שנים במחיר של 1.6 דולר למניה.
כספי הגיוס ישמשו את פלוריסטם להמשך קידום הניסויים הקליניים בארה"ב ובגרמניה בפיתוח התרופה להיצרות עורקים בגפיים תחתונות, כמו גם לשימושי הון חוזר ולצורכי המשך המחקר והפיתוח בחברה. כספי הגיוס הנוכחי מצטרפים להודעה של המדען הראשי לאחרונה על הגדלת המענק לחברה לכ-2.3 מיליון דולר כסיוע לטובת הוצאות המחקר והפיתוח של החברה לתקופה של מארס 2009 ועד פברואר 2010.

טכנולוגיית תאי הגזע החדשנית של חברת הביו-רפואה הישראלית פלוריסטם (NasdaqCM: PSTI; DAX: PJT) לטיפול במחלות כלי דם ומחלות ממאירות נבחרה כאחת מההמצאות והחידושים העתידיים הגדולים של ישראל. החברה והטכנולוגיה הייחודית יוצגו בפני מנהיגי העולם, מדענים ויזמים במסגרת ועידת הנשיא שמעון פרס.

פלוריסטם, שפיתחה סביבה טבעית ותלת ממדית לגידול תאי גזע מהשלייה (תאי PLX) המשמשים לריפוי במגוון אינדיקציות קליניות, נבחרה מבין מאות חברות והמצאות ישראליות להציג בוועידת הנשיא "פונים אל המחר" שתתקיים בירושלים בין ה-22-20 באוקטובר. בוועידת הנשיא צפויים להשתתף שרת האוצר של צרפת קריסטין לגרדה; שר החוץ לשעבר של רוסיה איגור ס. איבנוב; יו"ר ומנכ"ל AOL טיים-וורנר טים ארמסטרונג; העתידן והממציא ריימונד קורצווייל ועוד רבים אחרים.

הוועידה תתמקד השנה במגמות המעצבות את העתיד, ותדון בין היתר בנושאים וחידושים אליהם חותרת הקהילה המדעית, טיפול בתאי גזע, אנרגיה חלופית,טכנולוגיות מים וכו'

מנכ"ל פלוריסטם, זמי אברמן, מציין כי "אנחנו גאים מאוד על הבחירה וההכרה בפלוריסטם כאחד מהחידושים הגדולים של ישראל. זה כבוד גדול שמחייב אותנו להמשיך ולפעול בנחישות לקידום המחקר והיישומים הקליניים בהם התחלנו השנה. ועידת הנשיא היא במה מכובדת להציג את יכולותיה וחזונה של פלוריסטם בפני מנהיגים רמי מעלה ואנשי מפתח בתעשיות עתירות הידע בעולם ומהווה עבורנו גם הזדמנות עסקית חשובה".

פלוריסטם החלה השנה בניסוי קליני ראשון בארה"ב תחת אישורה FDA בשני מרכזים רפואיים לטיפול בהיצרות עורקים בגפים תחתונות והן בגרמניה מול המכון היוקרתי פאול ארליך (Paul Ehrlich Institute) . החברה הוכיחה, בבדיקות מעבדה ובניסויים בחיות, שהטכנולוגיה שלה משפרת את זרימת הדם ע"י יצירת כלי דם חדשים. החברה מפיקה משלייה אחת כמות תאים שתאפשר טיפול במאות חולים. החברה מתמקדת בטיפול בהיצרות עורקים בגפים תחתונות האופיינית לחולי סכרת ומעשנים כבדים וכן בטיפול תחליפי להשתלת מח עצם בקרב חולי סרטן.

הטכנולוגיה פותחה בשיתוף פעולה עם הטכניון ומכון ויצמן למדע. הטכנולוגיה מדמה את מבנה מח העצם בגוף האדם וע"י כך מאפשרת לתאים להתרבות בתנאי גידול הדומים לתנאים השוררים בגוף האדם. חיקוי תנאי הגידול הטבעיים מאפשר לגדל את התאים ללא תוספות של זרזי צמיחה וכימיקלים, שעלולים לחבל ביציבות הגנטית של התא ולגרום למוטציות. הטכנולוגיה מוגנת ב-11 פטנטים שונים. שוק היצרות העורקים בגפים תחתונות מוערך בכ-4 מיליארד דולר בשנה, כשרק בארה"ב ישנם כ-12 מיליון חולים.

פלוריסטם, פועלת מאזור התעשייה מתם שבחיפה, מעסיקה כ-30 עובדים ומפעילה מתקן ייצור העומד בתנאים המחמירים של רשות התרופות האמריקאית (FDA). פלוריסטם הפכה ב-2003 לחברה ציבורית.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

9 תגובות

 1. אני חולה cll. במקור שקיבלתי כימו עפי פרוטוקול cr חמישה מחזורים שהסתיימו באפריל שנה שעברה מאז המחלה עברה מוטציה ללמפורמה ואני עומד לפני השתלת מח עצם. האם במקום השתלת מח עצם הפתרון שלכם יכול לעזור .
  ר

 2. אני חולה סכרת מזה כ 40 שנה , הסכרת אצלי החלה 1978
  היום אחרי הרבה סיבוכים לב עניים שמיעה ניורופתיה – וכל הסיבוכים האפשריים בקושי אני מצליח חלקית להתאזן ולפעמים לא 2003 עברת אירוע מוחי שהישאיר לי אפילפסיהלכל המצב הנל אני מקבל כמוב נכבדה של תרופות , מזה הרבה שנים חלמתי שיבוא יום ויפתחו תאיזה גזה כי רק בזה האמנתי כל השניה במקצועי
  אני אח מוסמך בפסיה בןם 66,6שנים האים תוכלו לעזור לי -תודה רבה נייד 0523508063

 3. אני מעוניינת לדעת אם מתבצעים ניסויים בארץ לחולי ביגר או שיש טיפול פעיל . ואם כן אך ניתן לירשם לניסוי?

 4. כחולה סכרתי שכבר נפגע מכריתת אצבעות הרגליים, אני מעונין בפרטים על שיטת הריפוי המוצעת בעזרת תאי גזע. האם הינה ישומית?, איכן ולמי לפנות לקבלת הטיפול?

 5. אשמח לקבל אינפורמציה נוספת יותר מפורטת כמו למי יש לפנות ואשמח גם לדעת אם טיפול זה יעיל גם לחולי a.l.s.ניוון שרירים. תודה

 6. אשמח באם תיצרו עימי קשר 0523984298 הלל

  הבקשה היא מחברת פלוריסטם – לד"ר פרידה גרינשפן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן