המלצה לקריירה – מתכנני משימת הדיפת אסטרואיד

בקונגרס החלל בהידראבד הציע מנהל יצרנית מערכות חלל מארה"ב לצעירים לחשוב על קריירה של מהנדסי חלל בתכנון משימות להסטת אסטרואידים המאיימים על כדור הארץ * עד סוף השנה הבאה תמפה נאס"א 90 אחוז מהאסטרואידים קרובי הארץ בקוטר קילומטר ויותר

הרצאה מיוחדת התקיימה בקונגרס האסטרונאוטיקה בהידראבד בידי ד"ר ויליאם איילור Ailor, מנהל המרכז למחקר שברי חלל (center for orbital and reentry debris studies ) בחברת , the aerospace corporation, מארה"ב.

המודעות הגוברת לאיום הניצב בפני כדו הארץ אפילו מאסטרואידים קטנים ומשברי שביטים הולכת וגוברת. התמודדות עם האיום הזו יכולה להוות מסלול קריירה פוטנציאלית למהנדסי בניה. איילור, מהנדס במקצועו, אמר כי האפשרות שאירוע נוסף, בסדר גודל דומה שאירע בטוגנגוסקה ב-1908 כאשר פיצוץ שהתרחש בגובה רב באטמוספירה, בעוצמה של 10-15 מגהטון יתרחש הוא אחת ל-10 בכל מאה נתונה. אם הוא היה מתרחש במנהטן ולא באיזור המבודד ודליל האוכלוסין של נהר טונגוסקה, היה מתרחש אסון בקנה מידה עצום.

הסיכוי לפגיעת אסטרואיד שיחסל את הציוויליזציה האנושית או שיפגע בה קשות כ– שקוטרו יהיה קילומטר ויותר, הוא אחת לאלף במהלך מאה שנים, ואילו אסטרואיד שיגרום להשמדה המונית של מרבית המינים בכדור הארץ, כמו זה שחיסל את תקופת הדינוזאורים הוא אחת למיליון במהלך מאה שנים. לדבריו, מטרת נאס"א היא לזהות כ-90 אחוז מהעצמים קרובי הארץ בעלי קוטר של קילומטר ויותר עד סוף השנה הבאה.

מעקב אחר העצמים לאחר שהתגלו בדיוק רב יותר, כך שאם יתגלה שאסטרואיד כזה עלול לפגוע בכדור הארץ, יתאפשר לאנושות להתארגן לקראת משימה בינלאומית עתירת מיליארדים כדי להדוף אותו, ואולם עד כה מדובר במשימה די ערמומית והשיטות לביצועה עדיין כוללות מרכיב רב של אי ודאות במקרה הטוב.

"אם אתה איש צעיר ואתה רוצה להכנס לתחום החלל, לא בלתי סביר שתהיה מעורב בתכנונים רציניים של משימת הדיפה כזו" אומר אילור. "זה אינו משהו המתוכנן לעוד כמה דורות. זה משהו שאנו חייבים להתכונן אליו.

לאתר חברת aerospace corporation:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן