סיקור מקיף

תקלה בפיניקס הפריעה לניתוח הדגימות הראשונות שאספה במאדים

החומר שנאסף בכף החפירה של פיניקס, החונה על קרקע האיזור הארקטי הצפוני של מאדים, לא הצליח להגיע לתנור לצורך הבדיקה

אבק על החללית פיניקס. האם הכף פספסה את התנור?
אבק על החללית פיניקס. האם הכף פספסה את התנור?

הנסיון הראשון של ניתוח של הרכב החומרים מפני השטח של מאדים נכשל. החומר שנאסף בכף החפירה של פיניקס, החונה על קרקע האיזור הארקטי הצפוני של מאדים, לא הצליח להגיע לתנור לצורך הבדיקה.

מדעני המשימה בוחנים את התמונות שצולמו בידי המצלמה שעל הזרוע הרובוטית שאורכה 2.43 מ' לפיהן ערמת העפר הגיע למקום המיועד לה, אך חיישן בתוך התא דיווח כי לא ראה שום דבר נופל לתוך התנור.

דוגמת הקרקע נראית בבירור מפוזרת על דלת התנור, ומשטח ההרעדה נראה מתפקד היטב. משימת הבקרה מנסה כעת להבין מה השתבש, לפיכך נדחה ניתוח הדגימה, ככל הנראה בכמה ימים.

29 תגובות

 1. צודק אין בעיה.
  כנראה שתמונה לא טובה מ1000 מילים
  ואם אין הוכחה באתר שצוין על ידך
  אז כנראה שאין .תודה וכל טוב

 2. למגיב המגניב. אני תמיד מתלבט בין חופש הביטוי שאני מעריך אותו מאוד לבין הרצון להעיף נודניקים שלא מבינים את המטרה של האתר. אכן יש באתר מאמרים המכחישים את כל האמונות הללו (ובהזדמנות אכן כדי להכין מאמר טוב שמסביר את זוועות האיסלאם כלפי מאמיניו הוא והנזק שהוא גורם היום לעולם המדע, לעומת התקופות הטובות שלו בימי הביניים, כי זה במקרה נושא שחסר מול הטיפול ביהדות ובנצרות).
  בשלב ראשון של מתקפה אני מנסה לשכנע בטוב. תתפלא אפילו השארתי פעם או פעמיים הודעות של המוסלמים עד שהם התחילו לדחוף אותם בכל ידיעה ואז החזרתי מלחמה וגם מחקתי את אלו שאישרתי בעבר.
  אנסה לראות כיצד ניתן להפנות לדף שבו יהיה ריכוז של כל השטויות והתשובות להם – בהתבסס על מאמרים שקיימים כבר באתר.

  לאבי – זהו, נתנו לך מספיק לדבר שטויות. אין לך שום הוכחה, והפניתי אותך לאתר שסובר אחרת מאיתנו ושאם גם הוא לא מסתמך על הדברים שהעלית אז כנראה שאין בטיעוניך ממש.
  נשמח אם תגיב להבא רק תגובות ענייניות לכתבה. התגובות הפעם לא היו על הכתבה אלא על התגובה הראשונה, שאם לא הבנת אותה – היא היתולית – כלומר מי שכתב אותה לא מאמין באנשים ירוקים קטנים על מאדים. ותגובה גם חייבת להיות משהו יותר מאשר שתי מילים וקישור ליוטיוב, אתה צריך להגן על הטיעונים שלך, להוכיח אותם – כי כפי שאמר קארל סייגן – טיעונים יוצאי דופן דורשים הוכחה יוצאת דופן.
  אני מקווה שבזה סיימנו את הדיון בנושא העב"מים.

 3. אבי בליזובסקי, אני כבר לא מסוגל לסבול את זה..
  אני קורא באתר שלך כבר יותר משנה וזה פשוט עולה לי על העצבים כל המחבת"ים החרושים האלה. הם אפילו לא מקוריים!!! יש פה מחב"תים דתיים, מחבת"ים מוסלמים ועכשיו (אינעל ראבק) גם מחב"תים של סיינטולוגיה?? לאן הדרדרנו שאנחנו צריכים לסבול את זה?
  אני נכנס לאתר כדי לקרוא את מנת חדשות המדע היומית שלי ואני חושב שאני לא צריך לסבול שטויות כאלה. ועליך (בבקשה) למחוק את תגובותיהם, ולשים דף באתר שמפרט על כל הנושאים החרושים האלו (אבולוציה, חומר אפל, חיייזרים, אלוהים, כבידה). אף אחד לא יתלונן על זה שיהיה לך תפקיד "האח הגדול" כי כולם סומכים עליך שאתה יודע טוב טוב מה זה מחב"ת ומה זה מגיב נורמלי (כמו יהודה סבדרמיש עם התגובות החמודות על התיאוריה שלו)

  לאבי (זה הטמבל שמאמין בקונספירצית חייזרים),
  אין לי צורך להסביר למה אתה טועה כי זה כבר נושא חרוש.
  אני חושב שכדאי לך לשים ביוטיוב סרטון שמכפיש את הידען ומראה את כל מערכת הצנזורה והבירוקרטיה שמופעלת באתר הזה כדי להשאיר את קוראיו תחת (המטריקס). כולם יאמינו לך! למה? כי זה ביו טיוב!!! מי ישים משהו שיקרי ביו טיוב?? הרי הכל שם אמיתי ומצוץ מהאצבע..

 4. אבי, יש לנו פתרון מצויין בשבילך.
  ישנו אתר שתומך עקרונית באפשרות שעב"מים נחתו על כדור הארץ, יתכן שגם להם יש השגות על חלק מהפרטים בסרטים אלה משום שכל אחד בעל שכל ישר יוכל למצוא במהירות את החורים, אבל ייתכן שיוכלו לסייע לך לבור את המוץ מהתבן ולמצוא את אלו שהטיוענים שלהם יותר תקפים.
  נשמח אם תכנס אליהם http://www.eura.org.il/ ותראה מה ניתן לקרוא שם. חבל לבזבז את המשאבים שלך – זמן, עצבים, מחשב, על אתר שלא מתאים להשקפת עולמך.
  אתר הידען מקבל את הגישה המדעית המקבלת עקרונית את העובדה שחיים עשויים להיות נפוצים ביקום, אך קובע כי כל הנסיונות עד כה להוכיח כי נציגים כלשהם הגיעו לכדור הארץ לא הצליחו. אני הראשון שישמח אם נחיתה כזו תתאמת, זה יכול לשנות את חיינו מהקצה אל הקצה. לצערי הדבר לא קרה ולא כאן המקום להוכחות הללו. לא בגלל קונספירציה – אלא בגלל העובדה הפשוטה שבשישים השנים בהם יש דיווחים התחלפו בכל ממשלות העולם מיליוני שרים, וסודות חשובים יותר כמו דרך בנייתן של פצצות אטום דלפו לאויבים של ארה"ב בזמן המלחמה הקרה, אז סוד כמו העבמים בוודאי לא יכול להישמר.

  אנא ראה שם אם אתה יכול ללמוד משהו ולפחות לשפר את טיעוניך.

 5. רוב הסרטים שם חופשיים להורדה מנסא היתר מקנדה שם גם לאחרונה חשף שר ההגנה על קיומם של חוצונים וכו.
  Ministry of Defence. UK has released details on "UFO's and ALIENS
  יש שם כמה מברית המועצות לשעבר שהיתפרקה וסרטים יצאו החוצה.יש הרבה מדענים בסרטים הרבה סרטים מBBC אז מה אתה רוצה ביכלל ?
  מי אתה שופט? מדען דגול?
  התגובות שלך לא מחמיאות לשום אתר בעולם.
  אתה קשקשן חסר תקנה.
  אבל למרות הכל אני מבין אותך אתה כל כך עסוק בלהיות צודק שהפסקת לחשוב ביכלל

 6. פיבונאצי:
  דבריך מכילים סתירה פנימית.
  אם הם חומר הדלק של האתר אז מה זה אומר? שאסור לחשוף את שקריהם? איזה מין דלק זה יהיה? אם אתה טוען שהם דלק אתה טוען שהתרומה שלהם היא בזה שהם נשרפים ולכן אני שואל – מה לך כי תלין?
  אני חושב שיש כאן לא מעט אנשים שמתעניינים במדע ומעט מאד אנשים שמתעניינים בשקרים.
  זה שיש אתרים ועיתונים נוספים זו אמנם עובדה אבל את החומר הרציני והמעמיק אפשר לקבל רק בעיתונים שהם ספציפים למקצוע מדעי מסויים. אם מישהו רוצה, בנוסף להתעמקותו המקצועית, להישאר מעודכן בתחומים נוספים – אתר זה מהווה כלי מצויין.
  לדעתי יכול האתר להוות גם במה לדיונים אינטליגנטים ופה ושם דיונים כאלה אכן מתפתחים. זה מאד מוצא חן בעיני ואינני מתכוון לאפשר לשקרנים להעכיר את הנאתי.

 7. מיכאל
  קצת מוגזם שתגובה תגרום סבל ממשי. אם הכאב כה גדול אתה יכול להתעלם לא לקרוא לשכוח שקראת.
  הרי מטרתו הבלתי מוצהרת של בעל האתר, ליצור פולמוס משקל נגד לכפרני מדע סדרתיים. אלו שאינם מוכנים ללכת בקונסנסוס המדעי המקובל מהווים למעשה את חומר הדלק של האתר. אז מה לך כי תלין. תתאר לך שכל אלו היו מתעלמים במופגן מהאתר. זה היה הופך אותו לבילתי רלוונטי לחלוטין כי מי שבאמת מתעניין במדע קורא אותו באתרים רציניים בשפה האנגלית. קצת קשה להאמין שיש מתעניינים רציניים חסרי יכולת קריאה בשפה האנגלית.
  בסיכומו של דבר על אף הסבל הנגרם לך אתה חייב בהכרת תודה לכל המלעיזים על תפיסת המדע המקובלת עליך ועל בעלי האתר.

 8. פיבונאצי:
  כאן לא מדובר בדעות. מדובר בשקרים. את זה טאינני מתכוון לסבול לעולם!

 9. כנראה שהחייזר תקע לו משהו בגלגלים וזה הפסיק לעבוד. חבל שהמצלמה לא הספיקה לצלם אותו או שהם מחקו אותו מהפריימים.צריך להתחשב גם השהיית הזמן עד שהפקודה מגיעה למצלמה לכוון אותה לכיון החייזר יתכן שהוא מהיר מאד. השאלה אם הם חשבו על בעיות מסוג זה מראש אולי מצלמות באינפא אדום או על סגול לך תדע.
  ביחס לטונים הצורמים והכל כך ריגשיים ורגשניים. מה קרה לכם אנשי מדע אמורים לשמור על שיוויון נפש מוחלט לנוכח דעות שסותרות ואפילו הפוכות לחלוטין לדעתם. גמישות המחשבה והטלת ספיקות במיוחד באמונותיך הבסיסיות אלו ערכים שעדיים לא התיישנו בהקשר של עשיית מדע.
  אז מה איכפת לכם לכל הרוחות מה אומרים האחרים. יתכן שהם צודקים ויתכן שלא כל אחד בדעתו עד שישנה אותה כפי רצונו וטעמו. מה אתם עדר נשים היסטריות. לא מתאים לאנשים מבוגרים התנהגות כזאת או אולי כן.

 10. תמחקו אותי מפה בבקשה כנראה שחוץ מיתרגום כתבות אתם לא עושים הרבה

 11. מיכאל אתה פשוט חוצפן קרוב לוודאי מכוער כמו החבר שלך מהתגובה הקודמת .אני שיחררתי למה אתה לא? תימצא משהו אחר לעשות.
  ובעזרת השם ניפגש פעם

 12. אבי:
  וביחס לעדינות:
  כשאתה בא ומשקר במצח נחושה, לומר על דבריך שהם שטויות זו אכן עדינות.
  להציע לך לשתוק כשאתה אומר שאינך רוצה לשכנע זו פשוט הצעת ייעול.

 13. אבי:
  בקשר לתהייתך – אכן שתי בעיטות בראש היו פוגעות בחכמתי.
  עשר אולי היו מורידותצ אותי לרמתך.

 14. אבי:
  כבר אינני צריך להוכיח שאתה שקרן כי אתה עושה זאת טוב ממני.
  קודם כל אתה אומר שהמדענים יודעים על הירח שהוא עתיק מכדור הארץ וכשאני אומר לך שזה לא נכון (ואינני מדבר כרגע על הטענה שהירח עתיק שאפשר להתווכח עליה אלא על הטענה שכל המדענים יודעים זאת) אתה אומר משהו כמו "בסדר – אז הם לא יודעים עכשיו אבל בעתיד ידעו". במילים אחרות – אתה כבר מודה ששיקרת.
  אחר כך אתה אומר שאינך רוצה לשכנע אף אחד וכשאני מסביר לך איך אפשר לא לשכנע בפחות מאמץ אתה מתחיל לתקוף את האמא שלי. במילים אחרות – אתה מראה לכולם שלא רק שבניגוד למה שאמרת – דווקא מאד חשוב לך לשכנע, אלא שאתה תעשה הכל כדי להשיג מטרה זו. לכן גם קל יותר להבין את נכונותך לשקר כמעט בכל משפט.
  חלומות נעימים.

 15. אני לא מבין אותך, יש לך את כל האינטנרט לפניך, כולל אתרים שמפרסמים דברים בלי ביקורת ובהם אתרי חדשות גדולים וחזקים מהידען.
  כמו שאני אומר למחב"תים הדתיים, אין גם למחב"תים של החייזרים ותיאוריות הקונספירציה, חבל על זמנכם פה. אנשים באים לכאן כדי לדעת את האמת והיא מספיק מעניינת גם בלי סיפורים חסרי יכולת הוכחה.
  בעידן של היום אין אפשרות אמיתית להסתיר מידע. עובדה שנותנים לכם להעלות כל שטות שלכם ליוטיוב, אני מנסה לשמור כאן על רמה. אילו הייתי רוצה רייטינג הייתי מפרסם בעצמי ידיעות על חייזרים שנחתו וחתמו על הסכם שתיקה עם הממשלות.

 16. "לומדים על דברים אנטי מדעיים"
  רק חסר שתעלה אותי על המוקד
  עדינות אתה אומר על "שטויות" "שתוק"
  "רק מנסה למכור זבל לאחרים" ועוד דברים שנכתבו לי
  אתה יודע מה… תמחוק כל העולם יודע. ואתה כניראה חלק מהמערכת שהתפקיד שלה להסתיר לציבור מה באמת מיתרחש
  תמחוק גם אתם נימחקתם

 17. אבי, יש כללי התנהגות ואתה עובר עליהם.
  אני אמחוק כל תגובה שלך. גם ככה אני לא מעוניין להפוך את האתר למקום שבו לומדים על דברים אנטי מדעיים וכשמישהו מנסה להסביר לך את זה בעדינות וטורח לצפות בסרטים המופרכים הללו, אתה צריך להתייחס אליו בכבוד.

 18. שאתה סתם עבריין מיקלדת . והמקרה הזה לא קורה מקרוב מעניין אם היית כזה חכם אחריי 2 בעיטות לראש
  זבל אמא שלך מוכרת לא אני.
  אף אחד לא שאל את דעתך המלומדת.
  באמת תסתום.
  "הדעה הרווחת היום " זה לא הוכחה מדעית.
  תדיבור המסריח שלך תישמור לעצמך 0

 19. אבי:
  אני איני בחושך. כל מה שכתבתי נכון וכל השקרים עליהם הצבעתי הם שקרים.
  אם אינך מנסה לשכנע אף אחד אז פשוט תשתוק.

 20. אבי:
  איזה אוסף של פיברוקים ושקרים מלווים בהפגנה מדהימה של חוסר ידע.
  הדעה הרווחת היום בקרב המדענים היא שהירח הוא חלק שניתז מכדור הארץ בערבות התנגשות עם כוכב אחר ולכן אינו יכול להיות עתיק מכדור הארץ.
  זה לא מפריע לשקרנים לטעון בתחילת הקליפ השני שהמדענים יודעים היום שהירח עתיק מכדור הארץ ב 800000 שנים.
  הסרט מדבר על הדיוק המפתיע של מרחק הירח מכדור הארץ – מרחק שגורם לו להסתיר את השמש בדיוק למרות שידוע לנו שמרחק זה משתנה כל הזמן וזה רק מקרה שבימינו קיים כזה תיאום – בעבר הרחוק מאד הירח הסתיר יותר מאשר את כל השמש ובעתיד הרחוק מאד הוא כבר לא יכסה אותה.
  הסרט משתומם על העובדה שמכדור הארץ רואים רק צד אחד של הירח – כלומר שהירח מפנה כל הזמן את אותו צד כלפי כדור הארץ ומנסה לייחס את זה לתיאוריות הזויות בשעה שזו תוצאה של חוקי הגרביטציה של ניוטון ושל כוחות חיכוך בתוך הירח – תופעה המאפיינת חלק גדול מן הירחים המוכרים לנו ושפעולתה כמעט הספיקה לגרום לאותה תוצאה בקשר בין כוכב חמה לבין השמש (עוד כמה מיליארדי שנים גם כוכב חמה יפנה צד קבוע אל השמש.
  הסרט טוען שאין כל מאפיין משותף בין ירחנו לירחים אחרים במערכת השמש. כפי שהנ"ל מראה – זה שקר בוטה.
  הוא מייחס לנס"א מחיקה של פרטים (ערים – לא פחות) מתמונות הירח כאילו רק נס"א יכולה לצפות בירח וכל האחרים ניזונים רק מן התמונות המפוברקות של נס"א.
  זהו. עד לנקודה זו ראיתי וכאן נשבר לי מאוסף השקרים. חלומות נעימים לך, אבי. מעניין אותי אם אתה מאמין בשטויות הללו או שאתה רק מנסה למכור זבל לאחרים.

 21. כשהם משגרים רובוט במשקל טונות לכוכב לכת במרחק 40 שנות טיסה בחללית, מנחיתים אותו בשלום ומפעילים אותו, אין לכם מה להגיד.
  טכנופובים.

 22. וואוו זה מדהים !! אני בטוח שמדעני נאס"א נשארו פעורי פה !!

  המדענים החכמים האלו, חושבים שהם יודעים הכל ותמיד מופתעים !!

 23. כל האמת ב youtube
  כל המידע מישתחרר לציבור בימים אלה יש דברים מדהימים ליראות חובה על כל אחד לחקור לבד בגוגל או ביו טיוב אם אתם מקבלים הודעה שהוידיאו לא נימצא תרעננו את הדף והוא יעלה
  http://www.youtube.com/AVIMOAS

  http://www.youtube.com/watch?v=OQTveEtQlWg
  והדבר הכי מוזר [ כתב עיברי לדעתי] צמיד כתף של חייזר .
  חפשו מידע על Dr Reed והמיקרה המרתק שלו
  http://www.youtube.com/watch?v=qkwxJ5QnrYs&feature=related
  תחקרו לבד כל המידע בחוץ לקראת 2012

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן