סיקור מקיף

לשלם על תחבורה ציבורית באשראי

חברת הסטארט-אפ הישראלית PCENTRA פיתחה מערכת המאפשרת הטענת כרטיסים חכמים באשראי, ומפעילה את שירות רב-קו אונליין.

אילוסטרציה: pixabay.
אילוסטרציה: pixabay.

PCENTRA היא אחת משמונה החברות שהגיעו לגמר תחרות החדשנות Visa’s Everywhere שהתקיימה לאחרונה. היא עלתה לגמר מתוך כמעט 200 חברות אירופאיות. המשתתפות בתחרות צריכות היו להציג את פתרונות התשלום שהן מציעות שלוש קטגוריות, תוך שימוש בממשקי ה-API של Visa, כאשר הקבוצות הזוכות אף זכו להזדמנות לעשות בהם שימוש. PCENTRA התמודדה בקטגוריית פתרונות תחבורה חכמים.

“תחבורה ציבורית היא תחום שבו נעשות עדיין עסקאות רבות במזומן.” מסביר מוטי מימון , מנכ”ל PCENTRA. אבל היום אנשים רוצים להטעין את כרטיס הרב-קו באופן מקוון, כמו שהם משלמים על הרבה שירותים אחרים. אנחנו מפתחים עבור צורך זה פתרון תשלומים במובייל לתחבורה.

לשם כך נדרש ידע הן בתחום התשלומים, והן בתחום התחבורה וכמובן – באבטחת נתונים דיגיטליים. כשמדברים על תחבורה, מדובר בהרבה מאוד כסף שמתגלגל, חלק נכבד ממנו כסף ציבורי. כל פתרון לתחום צריך להיות מאובטח. אנחנו מפעילים בארץ שירות רב-קו אונליין, שעשה מהפכה שקטה בשנה וחצי האחרונות בכל מה שקשור לתשלומים לתחבורה ציבורית בארץ. לראשונה ניתן למעשה לשלם בתחבורה הציבורית באמצעות הסמארטפון.

“אנחנו עובדים תחת רגולציה קיימת. לקחנו את הרגולציה ופיתחנו פתרון שמאפשר לבצעי תשלומים במובייל מבלי להוסיף על הציוד הקיים. מעבר לפתרון הזה יש לנו עוד פתרונות כמו כרטיסי QR לנסיעות מיוחדות”.

מימון: “הסיבה להשתתפותנו בתחרות של Visa היא האפשרות להתרחבות מהירה: הפתרון שלנו מתאים ליותר מ-80% מהערים בעולם והוא ישים באופן מיידי. לכן, אנחנו מחפשים שחקן גלובלי עם אינטרסים משותפים ובעל פריסה גאוגרפית. המטרה של Visa היא לעבור ממזומן לכרטיסי אשראי והמטרה שלנו היא לאפשר למשתמשים סוגי תשלום נוחים ומודרניים יותר”.

דניאל אורשר, מנהל פרויקט בחברת PCentra. צילום: אנתוני אפטון.
דניאל אורשר, מנהל פרויקט של PCentra. צילום: אנתוני אפטון.

עודד סלומי מנכ”ל Visa בישראל אמר: PCENTRA היתה בן 8 חברות ישראליות שעלו לשלב הגמר והתמודדו על הפרסים גם מול עוד 7 חברות צעירות מרחבי אירופה. התחרות היתה קשה אבל המתחרות בלטו ברעיונות החדשניים, בטכנולוגיות המתקדמות ובפתרונות המתקדמים, שישנו את פני הדרך שבה אנשים קונים ומשתמשים בכסף”.

ביל גאג’דה (Gajda), סגן נשיא בכיר לחדשנות ושותפים אסטרטגיים באירופה, המזרח התיכון ואפריקה בחברת Visa, אמר: “חיפשנו, ואנחנו ממשיכים לחפש, מגוון רחב של פתרונות פינטק. במקומות כמו תל אביב, ברלין ולונדון יש המון חברות שעובדות בתחומים האלה.

ישראל חזקה בטכנולוגיות רבות, לא רק בכל מה שקשור באופן מסורתי לאבטחה. ישראל מתחילה להפוך למובילה עולמית בתחום הביומטריה וכעת נוצרת בה גם קהילת ביטקוין תוססת. בכלל, יש בישראל הרבה חברות פינטק טובות שאנחנו רוצים לעבוד איתן ולהאיץ את התפתחותן.”

על-מנת ליצור קשר עם חטיבת החדשנות של Visa בישראל, הקליקו כאן.

2 תגובות

 1. מדוע עד לפני כמה שבועות הייתי נכנס לאתר ,מחבר את המכשיר למחשב
  (windows xp ,firefox או chrome ) ומטעין והיום באותם תנאים ובאותו
  מחשב בשום אופן לא מאפשר לי לבצע זאת – זורק הערה כגון “אין לך הרשאות
  כמנהל ” ,ואם אני בכל מצליח להגיע למסך הטעינה תגית ה”טעינה” דהויה
  ואינה מאפשרת פעולה . מהתכתבות עם רב קו הבנתי שנעשו שינויים
  בתוכנה (ומסתבר כנראה לא לטובתנו האזרחים הותיקים).
  ואגב ,אני “תקוע” בבעיה כבר כשבועיים .
  עמי

 2. לא מבים מה הבעיה בכלל ולמה עד היום אין אפשרות כזאת.
  לכל נהג אוטובוס היום יש מכשיר שנמצא בקשר ישיר עם הרשת של המונופול שנקרא רבקו , וגם עם GPS , מה הבעיה שאותו מכשיר גם יבדוק ויבצע פעולות בכרטיס אשראי ? איזה טכנולוגיה מיוחדת שאין היום צריך בשביל זה ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן