סיקור מקיף

בימים הקרובים צפויים מעברים של תחנת החלל והמעבורת מעל ישראל

הקומפלקס המואר באור השמש בגובה כ-400 ק"מ יעבור מעל ישראל לאחר שקיעת החמה על פני הקרקע וניתן יהיה לצפות בו נע מכיוון כללי ממערב למזרח (עם נטיה צפונה או דרומה)

תחנת החלל הבינלאומית
תחנת החלל הבינלאומית

בימים הקרובים נוכל לראות את מעבורת החלל דיסקברי ואת תחנת החלל הבינלאומית, צפויות מספר הזדמנויות פז לכך בשעות הערב והלילה. בשעות שלאחר השקיעה ולפני הזריחה פני הקרקע של כדור הארץ חשוכים, אולם, המעבורת, תחנת החלל ולוויינים נוספים המשייטים בגובה של כ 400 ק"מ נמצאים באור יום.
הלוחות הסולריים וציפויים שונים שעל התחנה והמעבורת מחזירים את אור השמש אל כדור הארץ ואנו רואים "כוכב" החוצה את שמי הערב תוך כ 4-5 דקות מאופק לאופק. כיוון התנועה של הלוויינים (למעט בודדים המשוגרים ממדינה מזרח תיכונית ידידותית) הוא ממערב למזרח עם רכיב מסוים לכיוון צפון או דרום.
ניתן למצוא מתי והיכן תיראנה המעבורת, תחנת החלל ולוויינים heavens-above.com באתר נוספים רבים בשמי הערב – מכל מקום בעולם. במהלך השבוע הקרוב תהינה מספר הזדמנויות פז לצפות בתחנת החלל והמעבורת כנקודת אור בהירה. כדי לראותן אין צורך במשקפת או טלסקופ, יש לצאת לשטח פתוח בו השמיים אינם מוסתרים דקה-שתיים לפני

שכן heavens-above.com הזמן המיועד ולהביט לכיוון המצוין. מומלץ להתעדכן באתר לעיתים זמני המופע וכיוונם משתנים מעט. המעבר מרשים יותר אם צופים לפניו בטלוויזיה של נאס"א כדי לדעת מה עושים האסטרונאוטים שבחלל ב"זמן אמת" כשהם עוברים מעלינו.

בטבלה זו מרוכזים המעברים הבהירים ביותר המתוכננים לתחנת החלל והמעבורת, נוסף להם ניתן לראות מידי לילה מעברים רבים נוספים אם נמצאים במקום חשוך ובתנאי מזג אוויר טובים.

טבלת המעברים הצפויים בימים הקרובים
טבלת המעברים הצפויים בימים הקרובים

לאתר מרכז אילן רמון לנוער שוחר פיסיקה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

10 תגובות

  1. אני תוהה איזו דיעה קודמת היתה ל- 'ארז' על המוסלמים, בהתחשב בכך שהוא זה שפרסם את הקישור לאתר חזרה בתשובה מוסלמי, תחת שם העט 'לבנה'. הוא גם מנסה להמשיך ולפרסם את הקישור הזה בתגובה לרוב הכתבות, ורק פיקוח מתמיד מונע ממנו לעשות כן.

    האם אנו נתקלים כאן במצב חמור של פיצול אישיות?

  2. לארז, נייס טריי, עכשיו קוראים לך ארז, קודם קראו לך לבנה….

    התגובה היתה: "הקשור של ליבנה נחמד ומעניין למרות דעתי על המוסלמים שוב אני חושב שהמאמר מעניין"… הסבר בתגובה של רועי.

  3. העברתי והוא אומר שיש סתירה, כי האיש טוען שהתנך לא נכון אבל מצד שני הוא מקבל את האיסלאם שהתנך נחשב גם ספר קדוש עבורו. חברה, ספרו לי כמה עולה ארוחה סינית טובה בדמשק ותעזבו אותנו פה בשקט, יש לנו מספיק מהדתיים שלנו……

  4. לבנה, הכתבה לא עוסקת במהירות האור, מהירותה של תחנת החלל רחוקה מאוד ממהירות האור.
    שנית – גם הקישור שלך עוסק באלף ואחד הטפות דתיות אך לא במהירות האור ולפיכך הוא יימחק בתוך דקות אחדות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן