סיקור מקיף

מעל ל-300 אלף סטודנטים ילמדו השנה במערכת ההשכלה הגבוהה

השר בנט: חיזוק לימודי ההיי-טק חיוני למדינה, לתעשיית ההייטק ולעתיד לסטודנטים

אילוסטרציה: Tulane Public Relations, AlbertHerring.
אילוסטרציה: Tulane Public Relations, Albert Herring.

שנת הלימודים האקדמית תשע”ח צפויה להיפתח ב-62 המוסדות להשכלה גבוהה: 8 אוניברסיטאות מחקר, האוניברסיטה הפתוחה, 20 מכללות אקדמיות מתוקצבות, 12 מכללות חוץ תקציביות ו-21 מכללות אקדמיות לחינוך.

בהודעת דוברות המל"ג אמר שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט: "אני מאחל לכל הסטודנטים בישראל שנה אקדמית מלאת אתגרים והגשמה עצמית. אנחנו מבטיחים לתת לכם את הכלים הטובים ביותר להצלחה והתפקיד שלכם הוא לעבוד קשה להיות יצירתיים ולהיות מובילים במחקר, בקהילה ובהמשך גם בתעשייה."

בנט הוסיף בהודעה: "השנה אנחנו נשים דגש מיוחד על חיזוק מסלולי ההיי-טק. המחסור במהנדסים ובוגרי מדעי המחשב בישראל היא בעיה כרונית ואסטרטגית, ואנו נחושים לפתור אותה. כמעט והכפלנו את מספר בוגרי 5 יחידות מתמטיקה ועכשיו נעשה אותו הדבר באוניברסיטאות ובהשכלה הגבוהה. זה חיוני למדינה, להייטק ולעתיד לסטודנטים".

יו"ר ות"ת פרופ' יפה זילברשץ: "תשע"ח היא השנה השנייה ליישום התכנית הרב שנתית במערכת ההשכלה הגבוהה, הכוללת תוספות הדרגתיות של כ- 7 מיליארד שקלים. במסגרת התכנית הרב שנתית חל גידול ניכר בתקציבים של מוסדות הלימוד וקרנות המחקר. אנחנו נגדיל את ההשקעות במסלולי ההיי-טק ומדעי הרוח, נקדם את נושא החדשנות בהוראה, והבינלאומיות בהשכלה הגבוהה, וכן נאפשר ליותר סטודנטים המתגוררים בפריפריה להשתלב במצוינות האקדמית של ישראל".

לפי ההודעה, עיקרי התכנית הרב שנתית:

  1. חיזוק תשתיות המחקר – תוספת הדרגתית של כ-2 מיליארד שקלים
  2. שילוב אוכלוסיות ייחודיות – תוספת הדרגתית של 1.2 מיליארד שקלים ובכלל זה: ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה ותושבי הפריפריה.
  3. היי- טק – תוספת הדרגתית של 700 מיליון שקלים למקצועות ההיי-טק
  4. חיזוק הבינלאומיות – תוספת הדרגתית של 300 מיליון שקלים
  5. חדשנות בהוראה – תוספת הדרגתית של 120 מיליון שקלים

לקט נתונים לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית תשע”ח – 2018/2017

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן