סיקור מקיף

סין מתכננת להנחית אדם על הירח ב-2017

סין, ששיגרה רק לפני שנתיים את המשימה המאויישת שלה לחלל, מתכננת להנחית אדם על הירח בשנת 2017. סוכנות החלל הסינית מקווה להקים טלסקופ על הירח, וכן לבחון את עובי הקרקע שלו ואת כמות ההליום-3, שנחשב בעיני חוקרים למקור מושלם לדלק, על פני הירח. כך דווחו סוכנויות הידיעות

 כלי התקשורת בסין מסרו השבוע כי לאחר שני אסטרונאוטים סינים הקיפו את כדור הארץ במשך חמישה ימים לפני כחודש בחללית שנז'ו 6, מפתחת סין כעת חלליות חדשות עד שנז'ו 10 שלאחריה יוחל בבניית תחנת חלל קבועה ולבסוף גם משימות טיסה לירח.
“סין תבצע טיסה מאוישת שתכלול נחיתה על הירח בזמן המתאים בסביבות 2017. אמר מדען בכיר בפרויקט החלל הסיני אויאנג זיויאן Ouyang Ziyuan.
הפרויקט גם יכלול התקנת טלסקופ מאויש על הירח, מדידת עובי קרקע הירח וכמות הליום 3 על פניו, יסוד שיכול לשמש כחומר דלק לא מזהם. יש מדענים הסבורים כי יש מספיק הליום 3 על הירח כדי לספק אנרגיה לאנושות למשך אלפי שנים. “אנו נספק את הדיווח המדויק ביותר על כמות ההליום 3 לטובת כל האנושות.” אמר אויאנג.
ארה”ב חשפה לאחרונה תוכנית בתקציב של 104 מיליארד דולר להחזיר את האמריקנים לירח עד 2018, כמעט חמישים שנה לאחר הנחיתה הראשונה על הירח ב-1969.
סין מתכננת בניית טיל שיוכל לשאת מטען של 25 טונות, הרבה מעל המגבלה הנוכחית של 8 טונות. העיתון בייג'ינג ניוז דיווח השבוע כי יידרשו לפחות שש-שבע שנים להשלמת הפיתוח.
 
 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן