סיקור מקיף

אולמרט ביקר במכון ויצמן לרגל יום המדע

ראש-הממשלה נפגש במכון ויצמן למדע עם מדענים צעירים מצטיינים שבחרו לחזור ולעבוד בישראל, ועם נערים המשתקמים בסיוע תוכניות לחינוך מדעי שמפעיל המכון

ראש הממשלה אהוד אולמרט מסתכל במיקרוסקופ במכון ויצמן, 11/3/08
ראש הממשלה אהוד אולמרט מסתכל במיקרוסקופ במכון ויצמן, 11/3/08

ראש הממשלה אהוד אולמרט ביקר היום במכון ויצמן למדע, לרגל יום המדע הבין-לאומי. רוה”מ נפגש עם נשיא המכון, פרופ' דניאל זייפמן ועם ארבעה מדענים ישראליים מצטיינים צעירים, שחזרו בשנה האחרונה לישראל והצטרפו למכון ויצמן למדע. המדענים הצעירים (ארבעה מתוך 16 מדענים שחזרו השנה לישראל והצטרפו למכון ויצמן למדע) סיפרו לרוה”מ על הסיבות שהניעו אותם לחזור לישראל, ועל הרצון העז שלהם לעבוד ולחיות בארץ, מבלי לפגוע ברמת המחקר המדעי שהם מבצעים.

הארבעה הם: האסטרונום ד”ר אבישי גל-ים, הפיסיקאית ד”ר נירית דודוביץ, הביוכימאית ד”ר מיכל שרון, וחוקר המוח ד”ר רוני פז.

“מכון ויצמן למדע”, אמר רוה”מ, “הוא הפנינה שבכתר החברה הישראלית. ככל שהוא יהיה גדול יותר, ככל שיצטרפו אליו רבים יותר, כך הוא יוכל ליצור בשבילנו את התשתית שתאפשר לקדם את המצוינות בחברה הישראלית כולה”.

לאחר מכן נפגש ראש הממשלה עם נערים שאינם לומדים ואינם עובדים, המשתתפים בפרויקט מיוחד של מכון דוידסון לחינוך מדעי, המאגד את הפעילויות החינוכיות של מכון ויצמן למדע. פרויקט זה, הקרוי “קמפ” (קבוצות מדע פעיל) מחזיר את הנערים והנערות למסגרות לימודים ועבודה באמצעות לימודי מדעים. יוזם הפרויקט והרוח החיה בו הוא ד”ר עובד קדם. ראש הממשלה השתתף בשיעור השבועי הניתן לנוער, וד”ר עובד קדם, מנהל הפרויקט, הציג בפניו את עבודת החניכים. הנערים והנערות הציגו לראש הממשלה מיקרופון ורמקול, אשר בנו במסגרת השיעור ואף העניקו לו במתנה תמונת פסיפס אשר יצרו.
אולמרט ציין כי אף הוא למד שיעור במפגש ואמר: “אנחנו, כממשלה, לא נבחנים רק על ההשקעה הכספית אלא על היכולת לתת גיבוי לחינוך המדעי. כאן טמון סוד הכוח שלנו.” ראש הממשלה הביע תקווה שלצעירים נוספים תהיה אפשרות להשתלב בפרויקט, אשר נערך בשיתוף עם מחלקות הנוער העירוניות במספר ערים בישראל, ולאחרונה אף הוחל ביישומו במגזר הערבי.
עוד נפגש ראש הממשלה עם פרופסור עדה יונת, כלת פרס לוריאל-אונסקו לכבוד יום האישה הבינלאומי שחל בשבת האחרונה.


מימין: ד”ר רוני פז, ד”ר נירית דודוביץ, רוה”מ אהוד אולמרט, נשיא מכון ויצמן למדע פרופ' דניאל זייפמן, ד”ר מיכל שרון וד”ר אבישי גל-ים. נשיא מכון ויצמן למדע מעניק לרוה”מ ציור, מעשה ידיו של דניאל אושרי, בן 12, שזכה בתחרות הציורים הארצית “צייר לי מדען” שאירגן מכון ויצמן למדע. בתחרות התבקשו הילדים לצייר את דמות המדען כפי שהיא עולה בדמיונם.

8 תגובות

 1. אני לא חסיד שוטה של אולמרט, אבל הביקורת עליו אוטומטית ולא עניינית. מלבד (אולי) ברק, ראשי ממשלה קודמים לא היו מדענים טובים מאולמרט. מעבר לכך, לא ברור כלל בקרב איזה ציבור תשתפר תדמיתו של אולמרט בעקבות ביקור במכון וייצמן. כל יועץ תדמית אמור להבין שלמכון אין ערך אלקטורלי, ושניצול טוב יותר של הזמן הוא ביקור מתוקשר בבית-הכנסת היזדים. למרות היותו של אולמרט מושמץ ולא פופולרי, אם צד כלשהו מרוויח יוקרה מביקור כזה הרי שזה המכון.

 2. לסיר סימון, רק אדם חסר יושרה כאולמרט שאינו מבין כלום במדע ינצל בצורה צינית כזו ביקור מתוקשר במכון וייצמן.
  ובודאי שהוא מבין בערכו של ביקור במכון ויצמן, יועצי התקשורת לימדו אותו.

 3. זה לא סימן טוב כאשר ביקורת משתלחת הופכת לרפלקס. לא זכורים לי ביקורים של שרון, ברק או נתניהו במכון וייצמן בזמן כהונתם כרה"מ. למיטב זכרוני רבין ביקר במכון בזמן כהונתו הראשונה, אך לא השניה. פרס בעיקר זכור לי בעיקר כמבקר תדיר בחגיגות המימונה, חבוש תרבוש אדום העובר מאב לבן במשפחתו מדורי דורות.
  כל הכבוד לרה"מ המכיר בערכו של ביקור במכון וייצמן.

 4. אם "אנחנו, כממשלה, לא נבחנים רק על ההשקעה הכספית אלא על היכולת לתת גיבוי לחינוך המדעי." אז הממשלה צריכה לקבל נכשל…
  מה עם שביתת המורים?!
  מה עם שביתת המרצים?!

 5. חבל שישראל גם מהמובילות בעולם בבריחת המוחות לחו"ל…

  אם רק 16 מדענים חזרו השנה לארץ, הרי שמצבנו באמת עגום מאד. חבל שהכותבים "שכחו" לציין כמה מדענים מצטיינים ומבריקים עזבו השנה את הארץ, מאחר ולא ניתן להם להמשיך את מחקריהם או שהרשויות עשו כמיטב יכולתם לא לאפשר להם להישאר (בין אם מדובר בחוסר תקנים, חוסר תקציב למחקר וכ"ד)…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן