סיקור מקיף

נומרולוגיה I – כוחם המופלא של המספרים

בניגוד לעושר המחקרי בכל הנוגע לאסטרולוגיה, את הנומרולוגיה לא כל כך חוקרים, אולי בגלל שניסוי פשוט יפריך אותה? 

מספרים. מתוך ויקיפדיה
מספרים. מתוך ויקיפדיה

מכל הנושאים שיצאתי לבדוק עד כה, אין ספק כי נומרולוגיה היא אחד התמוהים שבהם. זה מזכיר אסטרולוגיה, רק בלי עצמים פיזיים שמקושרים לעניין. מה נשאר? רק המספרים עצמם (כפי שמחושבים בפשטות עפ”י תאריך הלידה והשם למשל). ולמספרים אלה יש השלכות מרחיקות לכת על חיינו, כך טוענים הנומרולוגים. מוזר!

בויקיפדיה כתוב “נומרולוגיה היא שיטה המייחסת למספריםמשמעות מיסטית. זוהי תורה מיסטית, הקשורה גם לקלפי טארוט ולתורות מיסטיות אחרות. בקהילה המדעית נהוג להתייחס אל הנומרולוגיה כאל אמונה טפלה, בדומה לאסטרולוגיה.”

אבל לכו תדעו מי כתב את זה. בטח איזה ספקן ציניקן. יצאתי לבדוק בעצמי מה קורה בשטח. החומר שמובא כאן מקורו בכ-10 ספרי נומרולוגיה בהם עלעלתי בחנות הספרים, מיילים ששלחתי לכמה וכמה נומרולוגים, שאלות שפיזרתי בפורומי-נומרולוגיה, וכמובן – סקירה יסודית למדי של החומר המצוי באינטרנט. השקעתי. בניגוד לעושר המחקרי בו נתקלתי כשסקרתי את האסטרולוגיה, כאן הממצאים היו דלים באופן מתסכל. אתם מוזמנים להצטרף למסע פתלתל בינות למספרים.

כדרכי, לא התעניינתי בפרשנויות הנומרולוגיות ולא בהסברים אפשריים לדרך פעולתה (גם אם הייתי רוצה להתעמק בהסברים לא הייתי יכול, משום שלא מצאתי הסברים כאלה). התמקדתי בשאלה אחת ויחידה: האם יש תוקף עובדתי לנומרולוגיה? כלומר, מעבר לכך שלקוחות מתרשמים ויוצאים נרגשים ומלאי תובנות ממפגש עם נומרולוג, האם בוצע אי פעם מחקר מבוקר שבדק האם קיים קשר בין מספרים לבין חיי האנשים, ואם כן, מה היו תוצאותיו?

חיינו על כף המספרים!
אולי לא כדאי להקל ראש ולפטור את הנושא כ”אמונה טפלה”, ללא בדיקה. שימו לב לטענות מרחיקות הלכת של העוסקים בתחום. זה נשמע יותר רציני מ-“טפו! חתול שחור”:

כאן נאמר כי  “באמצעות הנומרולוגיה ניתן לתאר את אופיו, נטיותיו, מעלותיו וחסרונותיו של האדם במקביל לייעודו ושליחותו…” כאן מסבירים לנו כי “נומרולוגיה מגדירה מספרים כבעלי תדר, משמעות וצורה אינסופיים ועיקרון דומה פועל גם על סוד האותיות. מדובר במערכת הפעלה מושלמת הפועלת ע”פ תדרים וקודים מוסכמים, בעזרתם ניתן ליצור ולבנות ובמקביל להרוס ולהשמיד.”

ליבי החל לפעום במהירות…

הנומרולוגית הזו מספרת כי “הניתוח הנומרולוגי הינו מדויק להפליא ואף ניתן בעזרתו לתכנן צעדים עתידיים אשר יובילו להצלחה בכל תחום. כאשר אנו מבצעים מהלכים בעיתוי הנכון, חיינו יכולים להתהפך מצד לצד. לעומת זאת, אם ביצענו צעד גורלי, כגון: פתיחת עסק, מעבר בית, חתונה בעיתוי הלא נכון בעבורנו, הרי שהתוצאה יכולה להיות הרת אסון ואף יכולה לגרום לנו להפסדים כלכליים ומפח נפש.”

אגלי זעה קרה החלו לנצנץ על מצחי…

והיא מוסיפה: “קל לנו מאד להתייעץ בשעות משבר עם מיסטיקנים שונים ומשונים אך האם הם האנשים שנותנים פתרון ואפשרות אמיתית לשינויים דרסטיים בחיים??? מניסיוני רב השנים רק ואך ורק השם, הוא הפתח לשינוי אמיתי בחייכם!”

אהה! זה מסביר אולי מדוע מחקריי לא הניבו פירות עד כה – פשוט חיפשתי במקומות הלא נכונים!

כשנשאלה נומרולוגית אחרת אם היא מגלה גם את הצפוי בעתיד, ענתה: “בהחלט. אני מתארת את הצפוי בעתיד ואפילו נוקבת בתאריכים מדויקים.”

באחד מספריה היא מקדישה פרקים ליישומים של הנומרולוגיה בנושאים כמו בחירת שם לתינוק, בחירת בן זוג מתאים, בחירת מספר בית ודירה טובים, בחירת שם לעסק ומספר למכונית.

אולם לא כל הנומרולוגים תמימי דעים. נומרולוג ידוע מקדיש פרק בספרו “החיים על-פי הנומרולוגיה” לניפוץ מיתוסים שונים לגבי הנומרולוגיה. לגבי השפעת מספר דירה או בית על המזל, הוא נותן כדוגמה בני זוג שגרים בבית מספר 4 ורבים כל הזמן, ושואל “האם, לדעתכם, בשל החלפת מספר הדלת של ביתם הם יפסיקו לריב? הרי אין בכך שום הגיון.”

לגבי השפעת מספר חשבון הבנק או מספר הרכב הוא אומר: “האם נראה לכם שאם אבחר לאדם מספר חשבון, אז חשבון הבנק שלו יתמלא בכסף מעצמו? או שאם אבחר לאדם מספר מכונית אז המכונית תיסע מהר יותר או ביצועיה יהיו טובים יותר? מכאן תשובתי: לא. מספר חשבון ומספר רכב אינם קובעים מאומה ואינם משפיעים כלל על האדם.”

האמת? גם לי לא נראה הגיוני שמספרים יכולים להשפיע על מאורעות בחייו של אדם.
ועוד מספרים כל כך אקראיים כמו התאריך הלועזי הגרגוריאני… למה לא התאריך העברי? למה לא התאריך לפי לוח המאיה? או הלוח הבבלי? היוליאני? הפרסי? הסיני? המוסלמי? ההינדי? הרומי? הבהאי? (פרטים על לוחות השנה השונים אפשר לקרוא כאן). ולגבי השם – בכתיב מלא? חסר? כפי שנכתב בתעודת הזהות? כפי שבעליו נוהגים לכתוב אותו? מה לגבי כינויי חיבה? אולי באותיות לועזיות? ואיזה מספר מייחסים לכל אות? קיימות שיטות רבות ושונות לכך. ואיזו משמעות מייחסים לכל מספר? גם על כך אין תמימות דעים. ומדוע סופרים דווקא בשיטה העשרונית? האם היקום מנתב את חיינו לפי השיטה העשרונית דווקא?

ואם יש כל כך הרבה גרסאות שונות וסותרות לנומרולוגיה מי מהן היא הנומרולוגיה הנכונה? הרי לא יכול להיות שדבר והיפוכו יהיו נכונים. ובכלל, כיצד פיתחו את הנומרולוגיה? כיצד גילו את ההשלכות השונות של כל מספר על חיי האדם? הרי נדרשים לכך מחקרים בהיקפים שקשה לדמיין וניתוחים סטטיסטיים מורכבים לאין שיעור מכל מחקר שהתפרסם עד היום – הלא יש צורך לקחת בחשבון את כל תכונות האישיות של האדם, נטיותיו והמאורעות הפוקדים אותו במהלך חייו, ולמצוא מתאמים בקרב עשרות אלפי אנשים!

אכן, סימני אזהרה רבים עולים כאן למשהו “לא הגיוני” בעליל.

אבל “לא נשמע הגיוני” הוא כלי שמפספס לעיתים תגליות חשובות. אז שמתי בצד את האינטואיציה הראשונית שלי והמשכתי לחפש ראיות.
עד עכשיו התייחסתי אל הנומרולוגיה כאל סוג של מיסטיקה (כמו שהיה כתוב בויקיפדיה), אבל מהר מאוד הבנתי כי יש הסבורים אחרת. הנומרולוגיה היא מדע

כאן נאמר  “חלקנו נוטים להצפין ולתייג את הנומרולוגיה לכיוון המיסטיקה ובכך להוציאה מהקשרה. נומרולוגיה הינה לוגיקה ולא מיסטיקה כפי שרבים חושבים…”
בפתיחתו של ספר הזה  נטען כי (הערותי בסוגריים מרובעים, וההדגשות גם הן שלי):
“הנומרולוגיה היא מדע במובן המודרני. המתמטיקאי והפיזיקאי סר אייזיק ניוטון האמין ב”סדר” הקיים ביקום: השמש תזרח גם מחר מפני שזרחה אתמול והיום. [עד כמה שזכור לי, היו לניוטון כמה תרומות משמעותיות יותר למדע מאשר הבנה כי השמש תזרח גם מחר, אבל זה כנראה כבר מסובך מדי לספר נומרולוגיה]
ואולם מאז גילה המדע שמקורן של היציבות וההרמוניה בתוהו ובוהו וכי חיינו עלי אדמות מושפעים מן ההסתברויות ומן ההזדמנויות הנקרות בדרכינו. [איזה תחום במדע בדיוק גילה את זה?] הנומרולוגיה יוצרת סדר בתוהו ובוהו. ע”י הכרת המספרים שלכם תוכלו להפיק תועלת גם מאי הסדר שבחייכם. מתוך התוהו ובוהו והבלבול נובעות הבנות חדשות והתנסויות העשויות לחזק אתכם ולעזור לכם בטווח הארוך. הנומרולוגיה יכולה לסייע להתפתחותכם האישית.
הנומרולוגיה היא פילוסופיה המבוססת על חוכמת חיים. [קודם מדע, עכשיו גם פילוסופיה]
הנומרולוגיה היא גם סוג של פסיכולוגיה של האישיות. [וואו – 9 הספרות ממש חובקות כל!] עבודתם החלוצית והמהפכנית של הפסיכולוגים זיגמונד פרויד וקרל יונג מדגישה את החשיבות שבהכרת נקודות החוזק והחולשה באישיות. שניהם הקדישו שנים רבות לפיתוח רעיונותיהם ותפיסותיהם על התנהגות בני אדם, ובמקביל עבדו גם על התפתחותם האישית. פרויד גילה עניין מיוחד באינסטינקטים ובתשוקות, בחיי המין ובניתוח החלומות, ופיתח תיאוריות רבות על הנפש. ואילו יונג התמקד יותר בנשמה ובתופעות על-טבעיות ודיבר על ארכיטיפים של האישיות. [ואיך כל זה קשור לנומרולוגיה בדיוק? אה, זה לא קשור באמת:] הפסיכולוגיה מציעה דרך אחת לניתוח האישיות.לעומתה מסבירה הנומרולוגיה כיצד כל תכונות האישיות נכללות במספרים 1 עד 9.”
שימו לב כי אין שום קשר בין הטענות (המודגשות בשחור) לבין שאר המשפטים המלומדים והמרשימים שנאמרו כאן, אך כמה קל “להתרשם” שנומרולוגיה היא תורה מדעית, לאחר קריאה לא מרוכזת של הדברים.

 

הנומרולוגית הזו למשל, מנסה לעשות הקבלה בין נומרולוגיה למדע. כך זה נראה: “חישבו לרגע על הדבר הבא. כימיה, פיזיקה וחוקים שונים בטבע – מציגים מספרים ונוסחאות כהסברים לדברים ממשיים ביקום הפיזי, כגון כוחות טבע [כבידה, תנע, התנגדות ועוד], חומרים, תרכובות ותהליכים כימיים, “יחס הזהב” בטבע וכד’. למעשה, כך בדיוק פועלת גם הנומרולוגיה, אשר מציעה פירוש לערוצים לתדרים האנרגטיים המיוצגים ע”י המספרים בתאריך הלידה ובשמו של האדם.”
השוואה מוזרה. בתחומי המדע משתמשים במספרים. בנומרולוגיה משתמשים במספרים. וואו – זה ממש אותו דבר!
אולי הטענה כי “נומרולוגיה היא מדע” נובעת מבלבול מסוים במושגים. כשמעלעלים בספרי נומרולוגיה כאלה ואחרים, קשה שלא להתרשם מהחזות המדעית. חוקים, מספרים, חישובים, נוסחאות, טבלאות ותרשימים. הכל מאוד חד, ברור ומסודר. אבל חזות מדעית אינה מדע. חזות מדעית שאינה מגובה בראיות אמפיריות, בשיטות מחקר ראויות ובתאוריות כלשהן היא פסאודו-מדע.
בחיפוש אחר ראיות
פניתי לכמה נומרולוגים בבקשה כי ישלחו לי מחקרים שנעשו בתחום (אם נעשו), וכי יאירו את עיני בנושא המסקרן – כיצד בדיוק פותחה הנומרולוגיה. בתגובה נשלחתי מיד לחפש מידע בגוגל, לשוטט בחנויות הספרים ואף להרשם לקורס הקרוב שהם פותחים. אף לא אחד מהם ענה באופן ישיר לשאלותי, קל וחומר לא הפנה אותי למחקרים בתחום. רובם הזכירו את פיתגורס כקצה חוט שיעזור לי לגלות כיצד פותחה הנומרולוגיה. כשקראתי בויקיפדיה על פיתגורס והפיתגוראים הבנתי שמדובר בכת מיסטית סודית עליה לא ידוע הרבה. כאן כתבו  כי פיתגורס לא היה מעורב מעולם בשיטות הנומרולוגיות כפי שהן מוכרות היום (בהמשך עוד נחזור וניגע בקשר הרופף בין פיתגורס לנומרולוגיה המודרנית).

“פיתגוראים חוגגים את הזריחה” – Fyodor Bronnikov (ויקיפדיה)
תשובות נוספות שקיבלתי על שאלות תם בסיסיות היו:
• “אם אתה כל כך ספקן אל תתעסק עם זה.”
• “אני לא מבינה גדולה במחקרים, אבל יש לי שנים של נסיון נומרולוגי וזה אכן עובד! הכל צפוי והרשות נתונה. ממליצה בחום”.
שיחה שבלבלה אותי במיוחד התפתחה בפורום נומרולוגיה בתפוז (הדברים ערוכים לצורכי קריאות).
אני שיגרתי את תהייתי התמימה והסקרנית:
“האם הנומרולוגיה נחקרה מדעית אי פעם? האם זה באמת עובד?
אני מחפש מחקרים מדעיים שבדקו זאת, לכל מי שמבין בעניין – אשמח אם תשלחו לי לינקים.
הבהרה – מחקר מדעי הוא כזה שהתפרסם בכתב עת מקצועי, נערך באופן מבוקר, נותח באמצעים סטטיסטיים ראויים, וכו’. תודה!”
מנהלת הפורום השיבה לי:
“נומרולוגיה ומדע לא הולכים יד ביד. אני לא מכירה מחקרים מקצועיים בתחום חוץ ממחקרים אישיים. נומרולוגיה או כל תורה אחרת לא יכולה לבוא לידי ביטוי במדע”.
אני:
“באיזה אופן נומרולוגיה כן יכולה לבוא לידי ביטוי? אם אין לה תוקף מדעי, זה אומר שאין לה תוקף במציאות, לא?
כלומר, זה אולי יעוץ מועיל ללקוח, מבחינת תובנות והרגשה טובה, אבל אי אפשר לדעת כלום מהמספרים לגבי המציאות החיצונית, זה מה שאת אומרת?”
והיא ענתה:
“הנומרולוגיה מבחינתי היא מדע ומידע מדויק, ואני לא נותנת יעוץ בשביל הרגשה טובה…
הנומרולוגיה היא כלי אבחון מדויק, בהתאם למצבים ולחוויות שהנשמה בחרה לחוות במציאות וביקום הנוכחי”.
ואז, באותה נשימה ממש:
“אתה חיפשת מאמרים מדעיים בנושא ואני כתבתי לך שלא קיים דבר כזה בעיניי. לכל נומרולוג יש את המידע שלו בו הוא רואה את הנתונים ואת המשמעויות שבאות לידי ביטוי באופן מעשי .לבוא ולקרוא לכך מדעי? לא נראה לי”.
לרגע אחזה בי סחרחורת קלה. לא מדע, כן מדע, לא מדע…
ניסיתי להבין ממנה מה בכל זאת היא יכולה לדעת על אדם, במסגרת אותו “מידע מדויק” שהיא הזכירה.
“דרך הנומרולוגיה ניתן לדעת, לקלוע וגם לדייק בחיזוי מצבי גורל שעתידים להתרחש בחיי האדם .אבחון מצבי גורל שהאדם חווה בחיים יותר מעניין אותי מאבחון כישורים או אופי וגם את זה ניתן לראות ובעצם ניתן לראות הכל. אין 100% דיוק = זה שמור לבורא עולם, אך 90% דיוק זה מעולה עבורי”.
באותו הרגע הרגשתי שאנחנו מתחילים לדבר באותה שפה – שפת הטענות המוגדרות שניתן לבדוק די בקלות. עבורי, גם 80% הצלחה תהיה הדגמה מרשימה!
התרגשות קלה אחזה בי. האם נזכה לבצע יחד ניסוי? האם נוכיח כי ניתן לחזות את העתיד? אם להודות על האמת, לא הייתי מתנגד להיות הראשון בהיסטוריה שיוכיח באופן חד משמעי כי יש דברים כאלה! אולי אפילו נגרוף אתמיליון הדולר של רנדי!
אבל אז הכל התנפץ. שוב הגיע המשפט שאני שומע פעמים כה רבות בעת האחרונה, כשדברים מתחילים להיות מעניינים באמת:
“אני לא מחפשת לערוך נסיונות כאלו ו/או אחרים. אני יודעת את מה שאני יודעת ואינני מחפשת דרכים להצדיק או לבחון את הידע שזורם דרכי או את הידע שנמצא בנומרולוגיה”.
סיכמתי את הדו-שיח הזה: “כמו שאת מתארת את זה, נומרולוגיה היא מערכת אמונה בלבד. אלא אם בודקים אותה ורואים שיש בה משהו מעבר לאמונה.
אבל אם העוסקים בתחום מסרבים בתוקף לבחון אותה, לעולם לא נדע אם יש בה משהו מעבר לאמונה (החשד הכבד שלי אומר שלא, אבל כאמור, בכמה ניסויים פשוטים אפשר להכריע את הנושא). כל עוד זה המצב, מן הראוי היה להכריז על תחום זה כעל דת/אמונה, ולא על “ידע”.
“ידע שלא נבדק מעולם” אינו ידע. (נסיון אישי והתרשמות אישית אינם בדיקה מהימנה. הם לא יכולים להוכיח דבר. כל מי שמכיר קצת את תחום ההונאה העצמית בפסיכולוגיה קוגניטיבית מבין זאת באופן ברור). כמובן שנומרולוגיה אינה ניצבת לבדה במחלקה הזו של תחומי “ידע” שלא נבדקו מעולם מול המציאות. נראה לי שהגענו למבוי סתום, אז, נפרד כידידים.”

* * *

אנחת יאוש. מנוחה. הצטיידות בכוחות חדשים. ו…ממשיכים במסע!
בהמשך מסעי הבזיקו נקודות אור אחדות, ניצוצות של תקווה שהנה, אני קרוב לממצאים אמפיריים. כך לפחות טענו הנומרולוגים עצמם. על כך בפעם הבאה.

12 תגובות

 1. Dear Gilad
  I love what you wrote and I think that you raising a very good points and I like to know if you if you still interesting in this filed Thanks Avner

 2. גלעד
  הבנתי שאין חידוש,

  לדעתי יש תחום שהוא אינו מדעי אבל נראה יותר נכון ומדויק מאשר הנומרולוגיה.
  ובכן בעיר טבריה, הושקעו בשנים האחרונות עשרות מליוני ש”ח, לא מליונים בודדים
  לבניית מערכות מתחת לכבישים, במקומות שנמצאו עצמות אדם.הבנתי שהכבישים
  שטופלו כך, לכוהנים מותר לצעוד בהם.
  המערכת בנויה מלוחות בטון גדולות שבתוכן חללים דמויה צינורות,גובה עומק המבנה
  שמתחת לכביש הוא 3 או 4 מטרים. הבנתי מתוך שיחות שהחללים דמויה הצינור
  מיועדים לתנועת הנשמות.

  מכיוון שלא יתכן שפעילות כל כך גדולה, חשובה ויקרה, תתבצע ללא הבנה ותכנון קפדני
  ומעמיק, אני ממליץ שתבדוק ותחקור עניין זה לעומקו, אולי סוף סוף נגלה שיש משהו נכון
  ואמתי במיסטיקה, באמונה, בנשמות וברוחות ולא רק במדע.

  אני כבר חסר סבלנות לתוצאות….

 3. גלעד.

  קריאה קרה, אסטרולוגיה , נומרולוגיה…

  אפשר אולי כתבה על משהו שכן עובד?

  לדוגמה: פסיכולוגיה.

  ( או שאולי גם זה לא כל כך עובד..).

  נשארנו רק עם טכנולוגיה. זה עובד תמיד.

 4. אסטרולוגיה ונומרולוגיה הם פאסה.
  בעוד אתה עוסק בהם, המוני עם ישראל כבר בטרנד הלוהט הבא : קביעת שם הילוד באמצעות התייעצות עם רבנים (700 ש”ח לא כולל מע”מ, ולא, אין מע”מ)
  בעוד אסטרולוגיה טוענת להיגיון כלשהו, קביעת שם הילוד באמצעות רב, לא טוענת כלום מלבד ההרגשה הכללית של הרב באותו בוקר, ואולי מה שאכל בצהריים
  תתעדכן.

 5. בקשר לכל התיאוריות המיסטיות ובעיקר לנומרולוגיה. שמעתי שמישהו אמר שניתן להגדיר את כולן במונח “שטוטולוגיה”.
  בקשר לנומרולוגיה באופן פרטי. קראתי פעם ספר נומרולוגיה ישן מאוד. כמעט שום “נבואה לא התגשמה”.
  לסיכום, כל חיזוי שגוי ניתן להסבר על ידי סיבות שלא היו ידועות בזמן מתן חוות הדעת.
  ועוד על תורות המיסטיקה: הן קיימות אלפי שנים ובניגוד לתיאוריות מדעיות ולא כל כך מדעיות שהופרכו ואוששו לאסטרולוגיה ולנומרולוגיה לא נמצאה הוכחה מלבד “הוכחות סטטיסטיות הנשענות על כרעי תרנגולת. גם במדע יש שאלות שנשאלו ולא נמצאה להן תשובה או אפילו שאלות שחוששים לשאול מפני שכל ניסיון להשיב עליהן לא ניתן להבנה או, יותר נכון להכלה (מלשון להכיל). אבל על המדע נבנה כמעט כל עולמנו הידוע לנו. ינסה מישהו לתכנן מנוע בשיטות אסטרולוגיות או לבנות בניין בשיטות כאלה. או לחשב בדייקנות כמה צמר צריך להכניס למעיל כדי שהוא יבודד אותנו במידה מספקת מפני הקור.

 6. יובל, קלפי טארוט הם דוגמה קלאסית לישום של קריאה קרה, בה עסקתי כבר בעבר.
  מעבר לתובנות ומשמעויות מועילות שהלקוח אולי מוצא ב”פתיחה”, אין הדבר שונה מכל בחישה במערכת סמלים אחרת כמו כתמים בקפה, מיקום גרמי שמיים במפת הלידה, קוים בכף היד וכו’.
  הכל מבוסס על אותם עקרונות בדיוק.
  לפיכך אני בספק אם אקדיש לכך כתבה נפרדת בעתיד, אלא אם אתקל בזה בהקשר מקורי.

 7. גלעד, שאלת אגב:
  היום, בעת ההמתנה המשעממת במרפאה, נתקלתי בניתוח קלפי טארו(ט) במגזין מיסטיקה. בינתים אני יכול רק להגיד שהציורים קצת בנליים אך נאים. האם כבר הכנת או יש בכוונתך להכין סקירה גם על הגומחה הזאת?

 8. כתבה מרתקת! כתיבה נפלאה חדה בהירה וקולחת. נהנתי מאוד לקרוא את המאמר הזה. גלעד תמשיך!!! מה שכן, הייתי רוצה לראות מאמרים שבוחנים תחומים פסאודו מדעיים יותר מורכבים כמו רפלקסולוגיה לדוגמא 

 9. תודה עמי! תגובות כאלה מחזקות אותי להמשיך ולהשקיע את הזמן העצום שאני משקיע בתחקירים הללו.
  אם אני יודע שהצלחתי לשנות את חוזקם של כמה קשרים סינפטיים במוחו של מישהו אחר, עשיתי את שלי.

  יובל – בעקבות התחקיר נחשפתי קצת למאחורי הקלעים של הנומרולוגיה, ואני יכול לספר לך שהם כמובן “מסבכים” את העניינים מספיק כדי שיהיה “בשר”. משתמשים בחלקים מהתאריך למשמעויות שונות, בשם פרטי בלבד לדברים אחרים, בשם הכולל, בסכומים, בנוסחאות כאלה ואחרות שמערבבות את הגורמים, מוסיפים תאריכים של ההורים, וכו’. בשלב הבא כל אחד ממציא את הנומרולוגיה הפרטית שלו – משולבת אסטרולוגיה, משולבת קבלה, משולבת צ’אקרות, אני בטוח שכל רעיון הזוי שאעלה כאן כבר פועל במקום כלשהו בעולם עם עדת מעריצים משלו.

 10. גלעד המאמרים שלך פשוט מרתקים! אני קורא את דבריך בשקיקה (לא רק את המאמר הזה, גם את המאמרים הקודמים) ואתה כותב דברים חשובים ביותר שממש פוקחים את העיניים (אני באופן אישי תמיד הייתי סקפטי ובעל חשיבה ביקורתית, ״חשיבה חדה״ כמו שאתה אוהב לקרוא לזה, אך עדיין לקחתי ממך נקודות חשובות נוספות) מקווה שמי שבאמת צריך קורא את הדברים שלך, לומד אותם לעומק ומנסה גם לחשוב עליהם.

  כל הכבוד לך על עבודת הקודש שאתה עושה.

 11. הממצאים בנומרולוגיה אכן דלים מאד ביחס למקביליהם האיצטגניניים. זה נובע מן ההבדל בכמה סדרי גודל של כמות הנתונים. בנומרולוגיה כל הנתונים מצטמצמים לתשעה מספרים (אין אפס) בעוד שבאסטרולוגיה ישנן שתים-עשרה גִזרות שמיימיות, “מזלות”, ומספר גדל והולך של גרמי שמים המטיילים בהן. העלה את מספר המזלות בחזקת מספר גרמי השמים הפעילים, את המספר הזה הכפל ב”היבטים” (הזוויות ביניהם) השונים, ותמצא שלל רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן