סיקור מקיף

NIAEP הרוסית ודאסו סיסטמס מרחיבות השותפות ביניהן לייעול בניית אתר תחנת כוח גרעינית

בשלב השני של שיתוף הפעולה האסטרטגי נעשה שימוש בפתרונות ייעודיים לתעשייה: Optimized Plant Construction ו- Efficient Plant Operation

הדמיית רכיב בתחנת כוח גרעינית. מתוך אתר דאסו סיסטמס.
הדמיית רכיב בתחנת כוח גרעינית. מתוך אתר דאסו סיסטמס.

 

דאסו סיסטמס, חברת ה- 3DEXPERIENCE, הכריזה על הרחבת השותפות האסטרטגית שלה עם NIAEP, חברה בבעלות של Rosatom, התאגיד הרוסי לאנרגיה אטומית, הנדסה והקמה של תחנות כוח גרעיניות. NIAEP מפעילה את הפתרונות הייעודיים לתעשייה של דאסו סיסטמס, Optimized Plant Construction ו- Efficient Plant Operation לבינוי ותפעול של תחנות הכוח שלה.

 

שני הפתרונות הייעודיים ממנפים את טכנולוגית Multi-D, אשר פותחה במשותף על ידי שתי החברה. הפתרונות מאפשרים לבצע סימולציה של תהליכים עסקיים ולהפיק מידול מפורט של תהליכי בינוי והתקנה על בסיס נתוני תלת ממד, וכן עונים על הצורך בניהול הידע של NIAEP בתחום הבינוי של תחנות כוח גרעיניות.

 

עם הסכם זה, NIAEP הופכת לחברה הראשונה אשר מרחיבה את השימוש בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס אל אתרי בינוי של תחנות כוח. זהו השלב השני של השותפות אשר יתחיל שילוב של ניהול הפיתוח והקמת אתר הבינוי בתחנת הכוח במפעל NIAEP בבלארוס. בשלב הראשון בהסכם, שהוכרז ב- 2012, NIAEP עשתה שימוש ב- 3DEXPERIENCE כדי לפתח את המודל הדיגיטלי הראשון בתלת ממד לניהול מפעל גרעיני.

3 תגובות

 1. מצרים בונה כור אטומי ,כדי לספק את צרכי האנרגיה האדירים שלה.אבל היא יכלה לחסוך לעצמה עבודה עם חומרים כל כך רעילים.עם יוקם סכר הדרו-אלקטרי על תעלת סואץ, שמעבר אוניות יוסדר בתאי מים. כמות החשמל האדירה תוכל לאפשר גם מתקני התפלה ואזור זה יספק מזון ,עבודה,ומגורים למליוני מצרים.כי תעלת הימים היא רעיון נחמד,אך כאן יש פוטנציאל הדרו אלקטרי אדיר!

 2. אפילו חשמל סולארי לא מפיקים כאן בכמויות המקובלות במדינות מתקדמות
  בגלל אינטרסים (תשובה, עובדי חב. חשמל..) זרים. על אחת כמה וכמה
  מובהק עניין פיגורה של ישראל בתחום מדעי הגרעין והתחנות הגרעיניות, “השפיץ של
  הטכנולוגיה” שהיו פעם “מדע יהודי” עם שמות כמו איינשטיין, ליזה מייטנר, בוהר,
  אופנהיימר ואחרים – נדחקים גם הם מהעניין הציבורי ומהתקציבים הציבוריים.
  כנראה שמדינת ישראל החליטה ללכת רוורס….

 3. וישראל נשארת מאחור במחקר הגרעיני.היגיע העת לחשוב על מדיניות גרעין חדשה-ועל כיווני מחקר חדשים.כי למרות שהידע שלי מוגבל,כולם יודעים שאין “מפעל טקסטיל בדימונה”.הכור בשורק יסגר לאחר תום חוזה ההפעלה בשנה הבאה.ולמרות שטוענים שמאיץ החלקיקים ישמר פעילות שם .הכור בדימונה כבר זקן מדי.וחבל כי גם מחוץ למחקר הבטחוני יש לישראל מה לתרום במחר אזרחי ,ומחקר על אנרגיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן