סיקור מקיף

NOAA התקינה מערכת איחסון של SGI שתאפשר לה לחקור את הזרמים באוקיאנוסים

המערכת תספק לרשות הלאומית האמריקנית לאוקיאנוגרפיה ואטמוספירה גישה משופרת לארכיונים גדולים של נתונים פעילים במעבדה הגיאופיזית לדינמיקת נוזלים

הדמית הזרמים באוקיאנוסים על ידי NOAA. איור באדיבות SGI
הדמית הזרמים באוקיאנוסים על ידי NOAA. איור באדיבות SGI

SGI – חברת המחשוב הטכני, הודיעה כי מינהל האוקיינוסים והאטמוספרה הלאומי של ארה"ב (NOAA), בחר בפתרון וירטואליזציית האחסון SGI DMF לתמיכה בדרישות ארכוב הנתונים של NOAA במעבדה הגאופיזית לדינמיקת נוזלים (GFDL).

NOAA הנה סוכנות פדראלית הממוקדת בבחינת מצב האוקיינוסים והאטמוספרה, בעוד GFDL היא הזרוע שמפתחת ומשתמשת במודלים מתמטיים וסימולציות מחשב לשיפור ההבנה וחיזוי של התנהגויות בתוך האטמוספרה, אוקיינוסים ומזג אוויר.

שני הגופים פועלים תחת משרד המסחר של ארה"ב (DOC) לקידום הערכות מומחים על שינויי אקלים מקומי וגלובלי דרך מחקרים ומודלים מתמטיים ממוחשבים.

ישראל וינמן, מנהל פעילות SGI ב- TNN תקשורת, נציגי SGI בישראל, אומר כי SGI DMF יספק מערכת ניהול אחסון היררכית הנדרשת לטיפול בארכיונים הגדולים והפעילים של הארגון, ויאפשר למשתמשי קצה גישה שקופה עבור מחקרי אקלים קריטיים.

GFDL מעבירה עד 100 טרה-בייט (100,000 גיגה-בייט) של נתונים ביום אל ומהארכיון המנוהל ע"י DMF, מה שעושה אותו לאחד ממאגרי הנתונים הפעילים ביותר בעולם. עם 30 פטה-בייט (30 מיליון מיליארדי בייטים), זהו גם מאגר הנתונים הגדול ביותר בעולם המנוהל ע"י SGI DMF.

GFDL צופה כי מחסן הנתונים שלה יגדל ל- 90 פטה-בייט בשלוש השנים הבאות, וישראל וינמן אומר כי ה- DMF ייתן מענה גם לקצבי גידול חזויים אלה .

"בחרנו ב- SGI עבור פריסה משמעותית זאת של פתרון אחסון, על בסיס ההיסטוריה המוכחת של החברה בביצועים גבוהים, והגישה השקופה ש- DMF המקבילי יספק לחוקרי GFDL", אמר סטיב בקסטר, מנהל תוכנית ב- NOAA.

ישראל וינמן, מציין כי SGI DMF יוצרת ומנהל באופן אוטומטי סביבת אחסון וירטואלי שכבתית (tiered storage environment) להפחתת עלויות ציוד ותפעול, שיפור רמת שירות והפחתת סיכונים.

DMF מקבילית מספקת את יתרונות האבטחה, עלות וגישה שקופה של מערכות אחסון, עם יכולת גידול ללא תקדים.

DMF מנטרת בקביעות על בסיס קריטריוני משתמשים, ומעבירה אוטומטית נתונים בין משאבי אחסון בעלי מאפיינים שונים של עלות וביצועים. רק הנתונים הקריטיים או הדחופים ביותר שוכנים במדיית אחסון עתירת ביצועים, בעוד נתונים פחות קריטיים מועברים אוטומטית למדיית אחסון משנית. הנתונים מקוונים תמיד וזמינים ליישומים ולמשתמשי קצה, ללא חשיבות למיקום בפועל של האחסון.

"DMF המקבילית מסוגלת לתמוך בארכיונים הגדולים והפעילים ביותר בעולם, כמו אלה של GFDL", אומר וינמן. "היכולות החדשות עושות אותה אחסון מתאימה לתת מענה לדרישות מחקר, אחסון ותמיכה התובעניות של GFDL".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן