סיקור מקיף

הפרופסורים דן שכטמן ודוד הראל נבחרו לאקדמיה האמריקנית

דן שכטמן ודוד הראל מצטרפים לאקדמיה הלאומית למדעים ואמנויות

פרופ' דן שכטמן. צילום: איתי נבו
פרופ' דן שכטמן. צילום: איתי נבו

שני מדענים ישראלים בכירים התקבלו לשורות האקדמיה האמריקנית למדעים ולאמנויות — מוסד שהחברות בו היא אחד מאותות הכבוד היוקרתיים בארצות הברית. הפרופסור דן שכטמן מהטכניון, זוכה לכבוד על מחקרו המפורסם – גילוי של גבישים קוואזי מחזוריים, שזיכה אותו כמובן גם בפרס נובל בכימיה לפני שלוש שנים. הפרופסור דוד הראל ממכון וייצמן למדע הוא חוקר עטור פרסים בתחום מדעי המחשב, העוסק בין השאר בפיתוח שפות וכלים לתיאור התנהגות דינאמית – כלים שימושיים הן בתחום המחשבים, הן במחקר ביולוגי. "אני מאוד נרגש, כי זו אחת האקדמיות הגדולות והחשובות בעולם", אומר הראל. "זו נוצה בכובע, אבל מאחורי נוצה כזו מסתתרת הכרה של הקהילה הבין-לאומית. קבלה לאקדמיה האמריקנית מעידה על העוצמה של המדע הישראלי בזירה הבין-לאומית".
את ההודעה על הקבלה לאקדמיה היוקרתית קיבל הראל ממש עם פתיחתו של כינוס מיוחד לכבודו במכון וייצמן, במלאת שלושים שנה לפרסום אחד ממאמריו פורצי הדרך, שצוטט מאז יותר משמונת-אלפים פעמים.

המתווך והסנדק

שכטמן והראל הם שניים מ-204 חברים חדשים שהתקבלו השנה לאקדמיה למדעים ולאמנויות, בהם גם השגריר לשעבר של ארצות הברית בישראל, מרטין אינדיק, המשמש כיום מתווך בשיחות בין ישראל לפלסטינים, הסופר ג'ון אירווינג והשחקן והבימאי אל פ'צינו. טקס הקבלה הרשמי יהיה בעוד חצי שנה.

2 תגובות

  1. לא התכוונתי להוריד מכבודו. פרופסור פנומן.
    הסתכלתי בחלק מהמאמרים באתר שלו במכון וויצמן. בעלי ערך מתימטי וטכנולוגי. והספרים כולם להיטים.

  2. לדוד הראל 300 מאמרים, 8000 ציטוטים על המאמר המצוטט ביותר, ו 10 ספרים בצמרת.
    פרופסור ממוצע כותב 3 מאמרים בשנה שזוכים להתפרסם, מצוטט תלוי בתחום ובפריצת הדרך. רגיל 10 פעמים.
    פורץ דרך 1500 פעמים. כאילו שדוד הראל מייצר 10 מאמרים בשנה, מן הסתם יש לו 5 דוקטורים ודוקטורנטים שעובדים בקבוצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן