סיקור מקיף

ניו הוריזונס שוגרה היום

אס"א שיגרה את החללית למרות התנגדות של מפגינים שחששו מפיזור הפלוטוניום המשמש לאספקת האנרגיה של החללית, במקרה של תקלה בשיגור * לפנות בוקר תחצה החללית את מסלול הירח

לוגו משימת ניו הוריזונס
לוגו משימת ניו הוריזונס

שיגור מוצלח לחללית ניו הוריזונס מבסיס חיל האוויר בכף קנוורל בפלורידה על סיפון הטיל המהיר אטלס 5. היא עושה כעת את דרכה לכיוון כוכב הלכת פלוטו אליו תגיע ולידו תחלוף בעוד כעשור.
היה זה היום השלישי ברציפות בו ניסו אנשי נאס"א לשגר את החללית. נסיונות קודמים יומיים ויום קודם לכן בוטלו ברגע האחרון בשל רוחות חזקות ובשל הפסקת חשמל במעבדה לפיסיקה יישומית באוניברסיטת ג'ונס הופקינס במרילנד, המפעילה את החללית לאחר עזיבתה את מסלול כדור הארץ.
כחללית הראשונה שתבקר בפלוטו ובירחו כארון, עומדת ניו הוריזונס לחשוף את סודותיו של כוכב הלכת האחרון שלא נחקר. החללית שוגרה על גבי טיל מדגם אטלס 5 שתוגבר במאיצים חיצוניים.
13 החודשים הראשונים של המשימה יכללו בדיקה של מכשירי החללית, כיול המכשירים ותיקוני מהירויות וכיווני טיסה. החללית גם תחלוף ליד צדק באביב 2007, ותשתמש בכוח המשיכה שלו כדי להאיץ לעבר פלוטו ולחסוך כך עד שלוש שנות טיסה. לאחר המעבר ליד צדק יעברו על החללית שמונה שנות טיסה בחלל הבינפלנטרי.

לדף החללית באתר נאס"א

21:01 – ניו הוריזונס שוגרה בשעה 21:00. פרטים בהמשך

20:52- עוד מועד חלף: 20:50 וכעת המועד הבא 21:00, בתקווה לקרעים בתכסית העננים. בכל אופן חלון השיגור ייסגר בשעה 22:07.

20:30 – השיגור שיועד לשעה 20:08 נדחה כמה פעמים- תחילה ל-20:25, אחר כך ל-20:30 וכעת 20:40, כאשר עננים בגובה נמוך החלו לכסות את איזור השיגור.

תמונה מאתר השיגור, 19/1/2006

19/1/2006 שעה 18:45 –

טיל אטלס 5 הנושא את החללית ניו הוריזונס, נמצא בכן שיגור מס' 41 בקייפ קנוורל.
כששלבו השלישי מלא במימן. הספירה לאחור חלקה והיא מתקדמת לקראת השעה 20:08 שעון ישראל. מזג האוויר משתף פעולה, והחללית עצמה נמצאת במצב טוב. כך מוסר אתר נאס"א לאחר יומיים של עיכובים – בעיקר בשל הרוח החזקה שנשבה באיזור כן השיגור.
"אין מעצורים ידועים שעלולים לעכב את השיגור" אמר פרשן נאס"א ברוס באקינגהאם ממרכז התפעול של המשגר, הנמצא כ-6 ק"מ מכן השיגור.
ניו הוריזונס אמורה לחשוף כמה מהסודות של מערכת השמש. לאחר השיגור היא תחצה את כל מערכת השמש ותגיע לפלוטו ולירחו כארון ב-2015. שבעת המכשירים המדעיים על סיפון החללית יזרו אור על תוואי השטח, הגיאולוגיה, ההרכב הפנימי והאטמוספירות.

ה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן