נאס"א מיגנה את המעבורות והחללית לפלוטו וסגרה את מרכז החלל קנדי בשל הסופה וילמה

סוכנות החלל סגרה את מרכז החלל קנדי בקייפ קנורל כאשר וילמה הכתה בקצה הדרום מערבי של פלורידה (יום שני, 24/10 שעה 15:00 שעון גריניץ', 17:00 שעון ישראל)

אבי בליזובסקי

תרשים: מרכז החלל קנדי
תרשים: מרכז החלל קנדי

נמל החלל של נאס"א בפלורידה התרוקן לחלוטין ביום שני, כאשר במקום נותרו רק צוותי חרום שתפקידם לבחון אם נגרם נזק כלשהו למעבורות החלל ולחלליות הבלתי מאוישות הממתינות לשיגור (במיוחד זו המיועדת לשיגור לפלוטו), מפני סופת ההוריקן ווילמה המשתוללת בחוץ.

סוכנות החלל סגרה את מרכז החלל קנדי בקייפ קנורל כאשר וילמה הכתה בקצה הדרום מערבי של פלורידה (יום שני, 24/10 שעה 15:00 שעון גריניץ', 17:00 שעון ישראל). הרוחות שהביאה עימה הסופה וילמה הגיעו למהירות של 165 קמ"ש במרכז הסופה אך באיזור כף קנוורל הם יגיעו רק ל-91 קמ"ש.)

במרכז החלל קנדי עובדים 13 אלף מאנשי נאס"א ועובדי קבלנים. הם נתבקשו להישאר בבתיהם ולהתגונן מפני הרוחות החזקות והגשם הכבד,

סופת טורנדו, שנגזרה מסופת ההוריקן הגדולה, נחתה ליד מרכז החלל קנדי אך לא גרמה לנזק למרכז החלל. "למרבה המזל הטורנדו לא התקרב לעבר המתקנים שלנו" אמר דובר המרכז ג'ורג' דילר.

צוות קטן נשאר כאמור להשגיח על שלושת המעבורות – דיסקוורי אטלנטיס ואנדוור שנשארו בהאנגרים שלהם כשדלתות תא המטען סגורות כדי להגן מפני דליפות של מים שעשויים לחדור לתוך ההאנגרים.

"למזלינו אין דליפות והדלתות של ההאנגרים נעולות" אמר דילר, שהוסיף גם כי החללית לפלוטו נמצאת בבטחה בתוך המיכל שבו היא אמורה להיות מחוברת לטיל השיגור.

כזכור בספטמבר פינה נאס"א את מרכז החלל ג'ונסון ביוסטון, כולל מרכז הבקרה שבו בשל ההוריקן ריטה. מתקן הרכבת מכלי הדלק החיצוניים מיצ'האוד בניו אורלינס ומרכז החלל סטניס במיסיסיפי נסגרו אף הם באותה הסופה. שני המרכזים הללו ניזוקו באוגוסט על ידי ההוריקן קתרינה שפגעה קשות כזכור בניו אורלינס ובחוף של מיסיסיפי. בנאס"א צופים שהמרכז החלל קנדי יפתח מחדש ביום חמישי לאחר שהסופה ווילמה תחלוף.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן