סיקור מקיף

נאס”א זוכרת את האסטרונאוטים שנספו בתפקיד

עובדי נאס”א ברחבי ארה”ב הפסיקו ביום חמישי את עבודתם וקיימו טקסי זכרון ל-17 מחבריהם שנספו בתפקיד

   
 
עובדי נאס”א ברחבי ארה”ב הפסיקו ביום חמישי את עבודתם וקיימו טקסי זכרון ל-17 מחבריהם שנספו בתפקיד.
“הם ובני משפחותיהם הקריבו רבות בדרך להגשים את החלום שלהם ואת החלום שלנו. אנחנו לא שכחנו, לא שוכחים ולא נשכח לעולם מה משמעותה של ההקרבה שלהם לכל אחד מאיתנו.” אמר מנהל מרכז החלל ג'ונסון ביוסטון, מייק קואטס לעובדים שהתכנסו בהמוניהם.
מנהל נאס”א מייקל גריפין אמר כי הוא מתכוון להניח זרים בבית העלמין הלאומי בארלינגטון בטקס זכרון לאסטרונאוטים של אפולו 1, צ'לנג'ר וקולומביה. בשבת, 28 בינואר מלאו 20 שנה להתפוצצות המעבורת צ'לנג'ר בעת המראתה לחלל.
שלושה אסטרונאוטים מתו בחללית אפולו 1 במהלך הספירה לאחור בעת חזרה לקראת השיגור ב-27 בינואר 1967. שבעה אסטרונאוטים מתו במעבורת החל צ'לנג'ר ב-1986 ושבעה נוספים מתו באסון הקולומביה ב-1 בפברואר 2003.
“טיסות החל נותרו חוד החנית של האתגר האנושי, הרפתקאה שבקושי אפשרית בטכנולוגיה של היום” אמר גריפין בהודעה שמסר ביום חמישי. “זה מיזם קשה, והוא נהיה קשה יותר בשל אבדן חיי אדם. החברים שאנו זוכרים היום הם מזכרת כואבת לעוצמתו של האתגר ולנסיבות הקשות של החסרונות שלנו.”
 
 

תגובה אחת

  1. בס"ד
    מרגש עד דמאות
    אני מוסרת לקול מי שניפצה בחלליות שידה קן מאריכים אותו מאוד אני מוסרת לחמישיה שאני מתה ליות אסתרונאותית אבל אני מפחדת אני מקבה שאגדל לא אפחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן