סיקור מקיף

אחרי שלוש שנות הפסקה: נאס"א פותחת כיתת אסטרונאוטים. היעד – החלל העמוק

נכון לעכשיו נאס"א מעסיקה 48 אסטרונאוטים פעילים, כשליש מגודלה של היחידה בשיאה בימים הטובים של מעבורות החלל.

ג'סיקה מאייר, חניכת קורס האסטרונאוטים של נאס"א מחזור 2013. מתוך אתר נאס"א
ג'סיקה מאייר, חניכת קורס האסטרונאוטים של נאס"א מחזור 2013. מתוך אתר נאס"א

ביום שני השבוע הציגה נאס"א שמונה מועמדים חדשים לאסטרונאוטים – ארבע נשים וארבעה גברים ש"יסייעו לסוכנות לדחוף את גבולות חקר החלל ולטוס ליעדים חדשים במערכת השמש". הודיעה סוכנות החלל.
זו הכיתה הראשונה הנפתחת מזה שלוש שנים וה-21 בכלל בתולדות 55 שנות המסע לחלל" אומרת עוזרת מנהל נאס"א לורי גארבר. "ממספר שיא של מועמדים – למעלה מ-6,100, בחרנו כיתה מצטיינת במיוחד המייצגת רמה גבוהה של הישגים ורצון להשקיע עבור עתיד האומה שלנו."

מדובר גם בשיעור הגבוה ביותר של נשים מועמדות שנבחרו לכיתת אסטרונאוטים. לדברי ג'נט קאבנדי (Kavandi) אסטרונאוטית לשעבר ומנהלת תפעול טיסות מאוישות בנאס"א אומרת כי הדבר לא נובע מהחלטה שרירותית אלא באמת נבחרו שמונת המתאימים ביותר מבין אלו שרואיינו. "זו קבוצה מדהימה של אנשים" אמרה.
נכון לעכשיו נאס"א מעסיקה 48 אסטרונאוטים פעילים, כשליש מגודלה של היחידה בשיאה בימים הטובים של מעבורות החלל.

"עם מספר קטן יותר של אסטרונאוטים ופחות עובדים במשרדים, אנו נדרשים לכך שכל אדם יהיה בעל הרקע המגוון ביותר האפשרי." אומרת קבאנדי. "לפיכך נסינו להבטיח כי שמונת האנשים יהיו בעלי טווח רחב של נסיון ואני סבורה שניתן לראות זאת מכישוריהם."

בנאס"א מוסרים כי האסטרונאוטים יקבלו מגוון רחב של הכשרות טכנולוגיות כדי להכין את עצמם למשימות במסלול סביב כדור הארץ, או בטיסות לאסטרואיד ואף למאדים.

"חוקרי החלל הללו ביקשו להצטרף לנאס"א משום שהם יודעים שאנחנו עושים דברים חזקים ואמיצים ומפתחים משימות שיטוסו למקומות רחוקים יותרב חלל מאשר אי פעם." אמר ראש נאס"א צ'ארלס בולדן. "הם נרגשים מהישגים המדעיים שלנו בתחנת החלל הבינלאומית ומתוכנית שלנו לשגר שוב אסטרונאוטים מקרקע ארה"ב בחללית שתיבנה על ידי חברות אמריקניות" והם רוצים לסייע לנו להוביל משימה מאוישת לאסטרואיד ולאחר מכן למאדים"

המועמדים הם:

 • ד"ר ג'וש קאסאדה, 39, במקור ממינסוטה, טייס לשעבר בצי ובעל תארים מתקדמים מאוניברסיטת רוצ'סטר בניו יורק. כיום הוא משמש שותף מייסד ומנהל טכנולגי ראשי בחברת קוונטום אופוס.
 • ויקטור גלובר, 37, קצין בצי, טייס F/A-18 ובוגר בית הספר לטייסי ניסוי של הצי. בעל תארים מארבע אוניברסיטאות.
  טיילר (ניק) היוז, סא"ל בחיל האוויר האמריקני, בוגר MIT, מוצב כעת במשרד ההגנה ביחידת הנדסה קרבית.
 • כריסטינה האמוק, 34 מצפון קרוליינה. בעלת תארים מאוניברסיטת מדינת צפון קרוליינה בראלי. משרתת כמנהלת תחנה של NOAA בסמואה האמריקנית.
 • ניקול, אנאפו מאן, 35, רב סרן במארינס, במקור מקליפורניה. בוגרת סטנפורד. הוכשרה גם כטייסת ניסוי והיא טסה על F/A 18. משמשת כמנהלת שילוב מוצרים בתחנת הצי בנהר פאטוקסנט.
 • אן מקליין, 34, רב סרן בצבא האמריקני ממדינת ושינגטון., ובוגרת אוניברסיטאות באת' ובריסטול בבריטניה. טייסת מסוקי ולאחרונה סיימה את ביתה ספר לטייסי ניסוי של הצי בנהר פאטוקסנט.
 • ג'סיקה מאייר, מקאריבו, מיין, בוגרת אוניברסיטת בראון, בעלת תארים מתקדמים מאוניברסיטת החלל הבינלאומית ודוקטרוט ממכון סקריפט לאוקיאנוגרפיה. היא משמשת פרופסור עוזר להרדמה בבית החולים של ביה"ס לרפואה של הארווארד בבוסטון.
 • אנדרו מורגן – 37, מפנסילבניה, אף הוא ד"ר לרפואה מהאוניברסיטה הרפואית הצבאית בבתאסדה מרילנד. שימש כרופא חרום ומנתח מוטס ביחידת הכוחות המיודים של הצבא האמריקני. בימים אלה הוא משלים תואר ברפואת ספורט.

לידיעה ביוניברס טודיי

2 תגובות

 1. בהמשך לתגובתי שלמעלה, גיליתי עוד פרט פיקנטי בידיעה:
  הגיל של הגברים הוא: 39, 37, 37 (ועוד אחד שאינו מצויין בכתבה)
  גיל הנשים הוא: 34, 35, 34 (ועוד אחת שגילה אינו מצויין בכתבה)
  לא רק שמישהו דאג להרכב של 4 גברים ו-4 נשים, אלא שהוא דאג שגם הגילים יתאימו.

  עכשיו ההכחשה של ג'נט קבנדי כבר מעוררת חייוכים….

 2. התוצאה של בחירת 4 גברים וארבע נשים מוצגת כמקרית. "לא שרירותית".
  אני מאמין לה כמו שאני מאמין לילד קטן שפניו מלוכלכות בשוקולד, שטוען שלא נגע בקופסת השוקולד שהתרוקנה.
  לא הבנתי ממה הם מתביישים?
  האם מישהו יכול לדמיין לעצמו אסטרנאוטים בחלל העמוק, בסביבה עויינת ומסוכנת, רחוקים מעולם מוכר – ללא בן/בת זוג לחלק אתו מעט רגעי חסד וחום אנושי?
  אני סמוך ובטוח שכאשר ייצא המסע הראשון לחלל העמוק, הוא יהיה מצוות בנשים וגברים במדה שווה, ולא רק זאת, אלא כאלה המגלים חיבה הדדית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן