סיקור מקיף

כשראש נאס"א פגש את דור העתיד של אנשי החלל

צ'ארלס בולדן, מנהל סוכנות החלל האמריקנית נאס"א נפגש בביקורו בארץ בשבוע שעבר הקהילתי "בית ראשונים" בגבעתיים עם כ- 200 תלמידים בוגרי קורס חלל ייחודי, בשם: "השמים הם לא הגבול" שפיתחה עמותת עמותת SpaceIL, בשיתוף עם עמותת "תעשיידע", שהגיעו במיוחד מכל קצוות הארץ כדי להשתתף במפגש.

 

תלמידי פרויקט "השמים הם לא הגבול" עם מנהל נאס"א צ'ארלס בולדן. צילום יח"צ
תלמידי פרויקט "השמים הם לא הגבול" עם מנהל נאס"א צ'ארלס בולדן. צילום יח"צ

את הקורס, המיועד לתלמידי כיתות ה'-ח', פיתחה עמותת SpaceIL, בשיתוף עם עמותת "תעשיידע". זהו קורס שנתי, שבמהלכו, נחשפים התלמידים לעולם החלל, תעשיית החלל הישראלית, למשימת החללית הישראלית הראשונה לירח של SpaceIL ולאתגרים שבה. כמו כן, נחשפים התלמידים בקורס לידע מדעי מרתק בתחום החלל, לומדים על מוצרים שפותחו בהתאם לתנאים הקיצוניים בחלל -וזאת על מנת להנגיש את התחום לדור הצעיר ולהעצים את סקרנותם המדעית טכנולוגית.

הקורס מתקיים כבר שלוש שנים ברציפות בבתי ספר בכל רחבי הארץ, במגזרים השונים. עד כה השתתפו בו קרוב ל-13,000 תלמידים, במסגרת כ-450 קורסים שהועברו.

"בולדן ביקש להיפגש במהלך ביקורו בישראל עם התלמידים שהשתתפו בתוכנית החינוכית של SpaceIL כדי להעניק להם השראה, לספר להם על חוויותיו בתור אסטרונאוט נאס"א ולענות על שאלותיהם".

בולדן אמר לתלמידים: ״אתם ״דור המאדים״. דברים גדולים עומדים לקרות בחקר הכוכב האדום, עוד לפני שתסיימו תיכון. אולי החללית של SpaceIL תמשיך למאדים במשימה הבאה, אחרי הירח״.
״המסר שלי אליכם הוא- אל תפחדו מכישלון. אם מישהו אומר לכם שאתם לא יכולים לעשות משהו רק בגלל המקום שממנו אתם באים או המוצא האתני שלכם, אל תאמינו לו״.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן