סיקור מקיף

האבל מחפש משאבים על הירח

נאס"א כיוונה את טלסקופ החלל האבל לשכנינו הקרוב כדי לסייע באיתור אתרי נחיתה פוטנציאליים

הירח כפי שהוא נראה מאבל
הירח כפי שהוא נראה מאבל

נאס"א כיוונה את טלסקופ החלל האבל לשכנינו הקרוב כדי לסייע באיתור אתרי נחיתה פוטנציאליים. בנוסף להיותו רב עוצמה, האבל גם רגיש בתחום האור האולטרה-סגול המשתקף מהחומרים שעל פני השטח של הירח.
הדבר יאפשר למדענים לזהות אזורים שופעים בטיטניום ותחמוצות ברזל, שיאפשרו לספק חמצן ומתכות להקמת בסיסים עתידיים על הירח.
ואולם למי שציפה כי האבל יפתור אחת ולתמיד את תיאוריות הקשר סביב הנחיתה על הירח, מסתבר שלמרות עוצמתו הרזולוציה שלו היא רק 50-100 מטרים ולפיכך הוא אינו יכול לחשוף את חלליות אפולו הנמצאות עדיין על הירח.
הערכה ראשונית של ממצאי התצפיות הללו מעלה אפשרות כי התגלו תבניות חדשות לשפע טיטאניום ותחמוצות פחמן, שניהם מקורות טובים לחמצן, מרכיב חשוב לחיים ויהיה חיוני עוד יותר לקיומה של מושבה עתידית. באמצעות מצלמת הסקרים המתקדמת של האבל צולם מכתש אריסטארכוס (Aristarchus ) ועמק שורטר(Schroter's ) הסמוך. התמונה צולמה ב-21 באוגוסט 2005 והיא חושפת פרטים עדינים אודות פנים המכתש והצד החיצוני שלו בתחום האולטרה סגול ובתחום האור הנראה. כאמור ברזולוציה של 50-100 מטרים לפיקסל.
תצפיות חדשות אלה בתחום האולטרה-סגול, לאחר שהשוו וכוילו כנגד תצפיות אחרות של האבל בתחום האולטרה-סגול של אתרי הנחיתה של אפולו 15 ואפולו 17 ישמשו לכימות המרבצים המכילים תחמוצות טיטאניום.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן