מירקורפ מתכננת לבנות חללית לתיירים

החללית תסיע את התיירים לתחנת החלל הבינ"ל

מעבורת החלל אטלנטיס עוגנת בתחנת החלל מיר ב-4 ביולי 1995
מעבורת החלל אטלנטיס עוגנת בתחנת החלל מיר ב-4 ביולי 1995

החברה מתכננת לחכור זמן שהייה על תחנת החלל הרוסית מיר ולבנות חללית מאויישת חדשה, שתעלה את הנוסעים ששילמו למסלול הקפה, כך אמר ביום רביעי נציג רשמי של החברה.

פיתוחו של רכב החלל החדש יעלה כ- 100 מיליון דולר ויימשך כ- 18 חודשים עד שנתיים, כך הודיע נציגה הרשמי של החברה, שביקש להישאר בעילום-שם. החללית החדשה תוכל לעגון בתחנת החלל הבינלאומית.

התוכניות של חברת מירקורפ, היושבת בהולנד, לא היו ברורות לאחר שממשלת רוסיה הודיעה בנובמבר על כוונתה להפסיק את הפעלתה של "מיר" המזדקנת, שהחזקתה במסלול הפכה ליקרה ומסוכנת מדי. מירקורפ פתחה לובי למען השארתה של תחנת החלל במסלול עבור מטרות מסחריות, כולל טיסות בתשלום של "תיירי-חלל". חברת מירקורפ נמצאת בבעלותה החלקית של "אנרגיה", החברה הרוסית שבנתה את "מיר".

בישיבת חבר המנהלים של מירקורפ במוסקווה בשבוע שעבר הוחלט להסמיך מחדש את החברה לעבוד עם יצרני ציוד חלל רוסיים נוספים, זאת לפי הודעה שפורסמה באתר האינטרנט של החברה ביום שלישי. על פי ההודעה, בנוסף על העבודה על רכב-החלל החדש, החברה תשווק טכנולוגיית חלל רוסית קיימת כמו חלליות-משא, ותבחן פרוייקטים מסחריים על תחנת החלל הבינלאומית החדשה.

לפי ההסדר החדש צופים במירקורפ שלחברה תהיה נגישות למודול רוסי עתידי בתחנת החלל. התחנה, המאויישת כיום ע"י שני קוסמונאוטים רוסים ומפקד אמריקאי, ביל שפרד, היא מיזם-ענק בו משתתפות 16 מדינות.

פקידים בסוכנות החלל האמריקאית היו בעבר ספקנים מאוד לגבי תוכניותיה של מירקורפ. הלקוח המשלם הראשון של החברה, איש עסקים מקליפורניה בשם דניס טיטו, היה אמור להמריא לכיוונה של "מיר" בתחילת השנה הבאה. לאחר ההחלטה על נטישת "מיר", טענו במירקורפ שהם עשויים לבקש רשות מממשלת רוסיה להטיס את טיטו לתחנת החלל הבינלאומית. מיקורפ אף תכננה להטיס את הזוכה בתוכנית הטלוויזיה של רשת – ;NBC"היעד: מיר". החברה הודיעה שהיא תנסה לכבד את ההסכמים הקיימים, אולי בעזרת שימוש ברכב חלל חדש. "היכן שניתן, ניישם את התוכניות עבור כל הלקוחות הקיימים".

מירקורפ הודיעה שהיא תפעל לגיוס 6 מיליארד $ בהשקעה חדשה בתוך שישה שבועות כדי להתניע את התוכניות החדשות.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן