סיקור מקיף

אפליקציה בוחנת האם תינוק מתפתח בהתאם לגילו, בביה"ס למדעי המחשב במסלול האקדמי, המכללה למינהל

בית הספר למדעי המחשב של המסלול האקדמי המכללה למינהל יקיים ב-11 ביוני החל מהשעה 9:00 את יום הפרויקטים השנתי בו ייטלו חלק 58 פרויקטים שונים. בין הפרויקטים הנוספים: מיזם שמאפשר את הקמתו של חבר מושבעים וירטואלי שיסייע בקבלת החלטות, מנוע לחיפוש אישים בתוך סרטים המצויים ברשת, ועוד.

מסך אפליקצית Baby Care העוקבת אחר התפתחות התינוק - פרויקט גמר בביה"ס ללימודי המחשב של המכללה למינהל 2013
מסך אפליקצית Baby Care העוקבת אחר התפתחות התינוק – פרויקט גמר בביה"ס ללימודי המחשב של המכללה למינהל 2013

בית הספר למדעי המחשב של המסלול האקדמי המכללה למינהל יקיים ב-11 ביוני את יום הפרויקטים השנתי בו ייטלו חלק 58 פרויקטים שונים. בין היתר יוצגו בכנס מיזם שמאפשר את הקמתו של חבר מושבעים וירטואלי שיסייע בקבלת החלטות, מנוע לחיפוש אישים בתוך סרטים המצויים ברשת, מערכת שתאפשר לנו לדעת האם הילד שלנו מתפתח כמו כל בני גילו (אם לא יותר מזה), מערכת אינטראקטיבית שתאפשר לנו להנציח יום מיוחד שקרה לנו, אפליקציה שתאפשר לנו לקבל תגובות מיידיות לאתר שצילמנו ועוד ועוד, את כל אלה ניתן יהיה לראות ביום הפרויקטים השנתי של בית הספר למדעי המחשב של המסלול האקדמי המכללה למינהל, שיתקיים ב-11 ביוני בקמפוס המכללה.

החל מהשעה 9:00 ניתן יהיה להציץ ב-58 מיזמים שונים שפיתחו הסטודנטים הלומדים בבית הספר, ובהמשך הם יוצגו לפאנל של בכירים בתעשיית ההי-טק שיביעו את דעתם בפני כל קבוצת סטודנטים, ואת סיכוייו של המיזם להצליח בתעשייה. בסיום האירוע ייבחר המיזם הזוכה בתחרות "חביב הקהל".

ומהם הפרויקטים המרכזיים?

Juryka – פרויקט הדגל של המסלול האקדמי המכללה למינהל שהשקיעה בפיתוחו עשרות אלפי שקלים.

כמה פעמים עברו לכם בראש דילמות שטרדו אתכם בכל רגע נתון ולא נתנו לכם מנוח: זה יכול להתחיל בדברים טריוויאליים כמו איזו חולצה ללבוש היו: כתומה או צהובה, לאן לנסוע: ללונדון או לברצלונה, לצפות בערב ב"אח הגדול" או ב"הישרדות", ועד לשאלות הרות גורל כגון: כן או לא לעבור לגור ביחד, כן או לא להתחתן, כן או לא להביא ילד לעולם, כן או לא לקחת עבודה חדשה. השאלות הללו שעד כה היינו צריכים לפתור בתוך המעגל המאוד מצומצם שלנו יוכלו לעלות בקרוב לדיון ציבורי רחב במסגרת Jurika.

Juryka היא פלטפורמה מתקדמת המיועדת לסייע בקבלת החלטות בדילמות יומיומיות המשותפות לכול. הפלטפורמה מציעה אפשרויות שיתוף מתקדמות עם אוכלוסיות שהמשתמש בוחר מראש. הפלטפורמה תאפשר לכל משתמש העומד בפני דילמה לבקש את עזרת חבריו, מכריו או אפילו אנשים שאינו מכיר מרחבי העולם על מנת להגיע להחלטה.

המשתמש יציג את הדילמה שלו בפני האוכלוסייה המוגדרת שבחר מראש ויספר מהן האפשרויות הניצבות בפניו. הקהילה תוכל להשיב לו ולסייע לו לקבל החלטה.באופן דומה, כל אחד יוכל להיות חלק מקהילה שמטרתה לעזור למשתמשים אחרים בדילמות שלהם, ולקבל שאלות ממשתמשים אחרים: חברים שלו או אנשים שהוא אינו מכיר.

מטרת הפלטפורמה היא לעזור לאנשים לקבל החלטה טובה יותר, מהירה יותר, קלילה יותר ומושכלת יותר על ידי שימוש ב"חוכמת ההמון". חשיפת השאלה לקהל מגוון של אנשים יסייע למשתמש לקבל מבט רחב יותר על הדילמה שלו, ולהגיע להחלטה לאחר ששקל את כל התשובות שקיבל. המשתתפים יוכלו לבחור את קהילת הנשאלים ואת גודלם, לקבוע זמן למתן התשובות, יכולת לשאול את השאלות באופן אנונימי או גלוי, ולקבל סטטיסטיקה של כלל התשובות שניתנו לשאלה.

מנוע חיפוש סרטים Tollee
הרעיון: יכולת לאתר אישים על פי תמונתם ולא על פי מילות חיפוש
הפתרון: המערכת החדשנית על בסיס הפיתוח שלה מצליחה לחבר בין תמונה לבין שם, ומצליחה לאתר שמות ודמויות על בסיס כתוביות הנמצאות בתוך הסרט. כך למשל אם נרצה לאתר מקסימום סרטים בהם משתתף שחקן מסוים, נוטכל לאתר אותו דרך הקטעים שבהם הוא משתתף בסרט ודרך הכתוביות המבשרות על השתתפותו.
קטע על האפליקציה מיו טיוב: http://www.youtube.com/watch?v=gopIOkSeHTg&feature=youtu.be

Commentra
הרעיון: יכולת לצלם קטע עיתונות, חפץ או מקום ולקבל על בסיס הצילום חוות דעת
הפתרון: ראינו את מגדל אייפל ורצינו לדעת מה חושבים עליו אנשים מכל רחבי העולם? נתקלנו במאמר מעניין בעיתון? נתקלנו בסרטון יוצא דופן ברשת? צילום של כל אלה באפליקציה יאפשר רגע לאחר הצילום לראות את כל התגובות שנאספו לגביו מכל מיני מקומות בעולם, ובמקביל להוסיף את דעתנו שלנו.

Baby Care
הרעיון: מתן אפשרות טכנולוגית לכל הורה לדעת כיצד מתפתח התינוק שלו
הפתרון: מערכת שפותחה כדי להקל על ההורים ולבצע עבורם בדיקות ומעקב אחר
שלבי ההתפתחות של התינוק. יכולות הניתוח והזיהוי של המערכת מגוונות מאוד, מזיהוי בסיסי של יציאה של התינוק מאזור שהוגדר מראש – כמעין בייביסיטר ועד ניתוח מדויק של התפתחות התינוק. בנוסף, תיתן המערכת מענה לשאלות ההורים, תנפץ מיתוסים בנושא גידול הילדים, תבצע הערכות אחוזון לפי משקל וגובה התינוק, תזכורות על חיסונים, טיפים וכו'.
הנה סרטון הדמיה לאפליקציה:

Breez Driver
הרעיון: למנוע מצב שבו נהג מכונית נוסע מהר בכדי לא לפספס את האור הירוק וגורם לתאונות
הפתרון: נהגים שישתמשו ביישומון יוכלו לנסוע בחכמה, להפחית את צריכת הדלק שלהם ולצמצם את זיהום האוויר. היישומון ימליץ על המהירות הנכונה שתביא אותם לרמזור הקרוב במצב שבו הרמזור יהיה ירוק וכך לא יצטרכו לעצור את נסיעתם.הפתרון המוצע הוא יישומון טלפון נייד הנתמך בשירות ויישומון צד שרת.
השירות בצד השרת אוסף בקביעות מידע מהמשתמשים בעזרת היישומון המותקן על מכשירי הטלפון שלהם בזמן שהם נוהגים. באמצעות אלגוריתמים של מכונות למידה הוא מנתח את תזמוני הרמזורים. היישומון שבטלפון מקבל מהשרת נתונים אלה, מחשב בזמן אמת ומציג לנהג את מהירות הנסיעה המומלצת בדרך לרמזור הבא.

My Day
הרעיון: יצירת אלבום תמונות אינטראקטיבי המורכב מיום בחיינו הפרטיים ומיום בחיי המדינה
הפתרון: המשתמש נרשם לאתר, יוצר יום באלבום (הולדת ילד, עבודה חדשה, חגים, חופשה וכו')
המערכת באופן אוטומטי אוספת מידע על היום ממקורות חברתיים וציבוריים – סטאטוסים ואלבומי תמונות ב-Facebook, Twitter, אתרי חדשות, מזג אויר, Youtube, Wikipedia – אנשים שנולדו ביום זה וכו'.
כל האינפורמציה נאספת ומסוננת באופן חכם אל תוך אלבום וירטואלי ואינטראקטיבי, תוך שימוש באלגוריתמי Data Mining, על מנת למיין את ערימות המידע הקשורות ליום זה ולהראות את המידע הרלוונטי והמעניין יותר שיקבל המשתמש.
המשתמש יוכל לערוך, לבחור את הפריטים האהובים עליו מהמקורות באינטרנט שנאספו ולעצב את הדף כרצונו. מאוחר יותר, הוא יוכל לחזור ולחוות את האירועים באלבום, להיזכר בימים החשובים של חייו עם משפחתו, כמו גם לראות דברים מעניינים אחרים שקרו באותו יום.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן