סיקור מקיף

ישראלית נבחרה לתפקיד סגנית הנשיא של הנציבות העולמית לחינוך מתמטי (ICMI)

פרופ' מינה טייכר מאוניברסיטת בר-אילן, ולשעבר המדענית הראשית של משרד המדע והטכנולוגיה, נבחרה לתפקיד הבכיר בארגון, שהוקם לפני 100 שנה (1908), ומייצג כיום כמיליון מתמטיקאים ומומחים לחינוך מתמטי מכל העולם

פרופ' מינה טייכר
פרופ' מינה טייכר

האסיפה הכללית של הנציבות העולמית לחינוך מתמטי ( ICMI ) בחרה בראשית השבוע בעיר מונטריי במקסיקו את פרופ' מינה טייכר מאוניברסיטת בר- אילן, לתפקיד סגנית הנשיא של הנציבות העולמית לחינוך מתמטי ( ICMI). האיגוד, שהינו מוביל מדיניות ופיתוח שיטות לימוד חדשניות בתחום, מייצג כמיליון חברים ברחבי העולם – מתמטיקאים, מומחים לחינוך מתמטי, קובעי מדיניות חינוך ומורים, חלקם גם מארצות ללא יחסים דיפלומטים עם ישראל. זוהי הפעם הראשונה שישראלי זוכה להיבחר למשרה בכירה זו , מאז הוקם הארגון ב- 1908 ברומא.

פרופ' מינה טייכר, לשעבר המדענית הראשית של משרד המדע והטכנולוגיה, סגנית הנשיא למחקר של אוניברסיטת בר-אילן וחברת מועצת קרן וולף לקידום המדע והאמנות, הינה מתמטיקאית בעלת שם עולמי, המתמחה בגיאומטריה אלגברית עם יישומים בחקר המח, ראייה ממוחשבת ופיסיקה תיאורטית (מבנה היקום). פרופ' טייכר מנהלת את מכון המחקר למתמטיקה ע”ש אמי נתר ועומדת בראש קבוצת מחקר המונה 27 פוסט-דוקטורנטים וסטודנטים לתארים מתקדמים.

בתפקידיה הציבוריים פרופ' טייכר חברה בועדות ובארגונים רבים ושירתה ומשרתת בשורה ארוכה של ועדות ישראליות ובינלאומיות, ובין השאר עומדת בראש הוועדה לחינוך של האיחוד האירופאי למתמטיקה, חברה בוועדה מדעית של מכון מקס פלנק בגרמניה, חברת מועצת קרן וולף לקידום המדע והאנושות, חברה בוועדת ההיגוי העליונה למדע וטכנולוגיה של משרד החינוך ובדירקטוריון של הקרן למנהיגות של פורום הנשים הבינלאומי שמושבו בוושינגטון. את תואר הדוקטור קיבלה מינה טייכר מאוניברסיטת תל-אביב ואת פוסט הדוקטורנט עשתה במכון ללימודים מתקדמים של אוניברסיטת פרינסטון בארה”ב.

פרופ' טייכר זכתה גם בפרסים יוקרתיים רבים ובהם מלגת רוטשילד, פרס לנדאו, פרס דלק, פרס בת-שבע דה-רוטשילד ומרכז מינרוה ואף זכתה במענקים ישראליים ובינלאומיים כמו הקרן הדו-לאומית למדע ישראל-ארה”ב ומרכז המצוינות של הקרן הלאומית למדע, במענקים מהאיחוד האירופי, במענקים של ממשלת גרמניה ועוד.

6 תגובות

 1. היי אני בתור אישה ממש מתרגשת בשבילה .. הלוואי והייתי ככה משחקת אותה בחיים

 2. ח ראשון
  מתמטיקה “Mathematica”
  יתכן שתתאים לך יותר להורדה באמצעות טורנטים השתמש בתוכנה utorrent חינמית התקן במחשבך
  ואז הפעל את הלינק הבא
  http://btjunkie.org/search?q=Mathematica
  והורד את הטורנט הבא והפעל
  Mathematica 6.0 + Keygen
  אם דווקא בMATLAB חפצת
  http://btjunkie.org/search?q=matlab
  הורד הפעל
  Mathworks Matlab R2008a DVD ISO-TBE
  שניהם מכילים את הקוד המתאים להפעלה
  הראשונה תרד הרבה יותר מהר כי היא רק כ500MB
  כדאי שתוריד תוכנה קטנה בשם PowerISO
  PowerISO v4.0 [AGAiN keygen][h33t][matt14]
  מאותו אתר זה מאפשר לך להביט בכל סוגי קיבצי האימג’ ISO או DAA
  וכו’
  בהצלחה

 3. כל הכבוד! 🙂
  מתמטיקה הוא עם טוב
  מתמטיקה סוב סוב סוב

  אולי תהייה לה מילה גם לגבי שיטות לימוד המתמטיקה ביסודי ותיכון בארץ!
  שיתוף פעולה עם יולי תמיר אולי?

  אגב.. לפני שבוע עשיתי סדר.. יש לי 3 ספרים זהים של "גיאומטריה של המישור" של בני גורן.. מישהו צריך?

  ו.. אם כבר נזכרים.. יש איזו גרסה חינמית למשהו כמו MATLAB?

  ו.. בהצלחה!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן