סיקור מקיף

מיקרוסופט מבקשת לרשום פטנט על מערכת להטיית פעלים

ענקית התוכנה פיתחה מערכת שנועדה לסייע לתלמידים ללמוד כיצד להטות פעלים בשפות זרות ● לא ברור עדיין איזה שימוש ייעשה בטכנולוגיה

אריק צ'אברו, InformationWeek

מיקרוסופט הגישה לרשם הפטנטים והסימנים המסחריים של ארה"ב בקשה לרשום פטנט על מערכת שפיתחה, אשר נועדה לסייע לתלמידים ללמוד כיצד להטות פעלים בשפות זרות. "כל מי שלמד צרפתית בתיכון יודע וודאי עד כמה קשה ללמוד כיצד להטות פעלים בשפות זרות", אומר דיוויד קפר, מנהל מחלקת הקניין הרוחני של מיקרוסופט. "בדומה לאופן בו אלגוריתם תוכנה מורכב יכול לסייע למשתמשים לאתר שגיאות בדקדוק ובאיות, כך יכולה התוכנה לסייע גם בלימוד של שפות חדשות. אנו מפתחים שיטות מתאימות לכך".

מהבקשה שהגישה מיקרוסופט לרישום הפטנט עולה שהפיתוח מאפשר להתגבר על המגבלות שנתגלו בתוכנות קיימות להטיית פעלים, דוגמת זיהוי של ההטיה הנכונה או שגיאות במציאת המילה המקבילה בשפה הזרה. בבקשה צוין שהמערכת יכולה להשתלב במודולי שמיועדים למחשבי PC, שרתים, מחשבי כף יד, טלפונים סלולריים, מצלמות דיגיטליות ועוד.

מיקרוסופט מסרבת לגלות איזה שימוש בכוונתה לעשות בטכנולוגיה, אך קפר רומז שהמערכת תשולב בתוכנת וורד. "סביר להניח שמי שכותבים מסמכים בשפות רבות זקוקים לכלי שיסייע להם ללטש את הטקסט. אפשר להתמודד עם האתגר בכמה דרכים, וזו אחת מהן".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן