מרק הגרמנית מחזקת את שיתוף הפעולה המחקרי עם ישראל: מקימה קרן אסטרטגית להפעלת חממת ביו טק בישראל

החברה הכריזה על ייסודה של קרן להפעלת חממת ביו טק ישראלית של מרק סרונו, החטיבה הביו-פרמצבטית של מרק * קול קורא חדש להצעות מחקר במסגרת תוכנית שיתוף הפעולה של משרד התמ"ת.

ד"ר קרל- לודוויג קליי, יו"ר מועצת המנהלים של מרק. צילום יח"צ
ד"ר קרל- לודוויג קליי, יו"ר מועצת המנהלים של מרק. צילום יח"צ

חברת הכימיה והתרופות הגרמנית מרק (Merck KGaA), הודיעה היום על ייסודה של קרן חממת ביו טק ישראלית מטעמה. הקמת קרן החממה הינה יוזמה אסטרטגית של מרק-סרונו, ופעילות החממה תתמקד בחברות סטארט-אפ ישראליות בתחום הביוטכנולוגיה. ההודעה על הקמת הקרן, נמסרה היום, במהלך ביקורו של ד"ר קרל- לודוויג קליי, יו"ר מועצת המנהלים של מרק, בעת פגישה שערך עם שר התמ"ת, שלום שמחון ועם המדען הראשי, אבי חסון.

נציגי מרק ישתתפו בכנס ביומד ישראל 2011 שיתקיים ב-23-25 במאי 2011 במלון דייויד אינטרקונטיננטל בת"א.

החממה החדשה נועדה להאיץ התפתחות מוצלחת של יזמות בתחום הביו טק והיא תציע לחברות מימון ראשוני seed)) ואת האפשרות להשתמש לצרכי המחקר שלהן בתשתיות חברת אינטר-לאב – מרכז המו"פ של מרק-סרונו בישראל, הממוקם ביבנה.

חברות הביוטכנולוגיה הישראליות ייבחרו על בסיס הפוטנציאל שלהן לפתח טכנולוגיות חדשניות אשר יוכלו לאפשר גילוי ופיתוח מוצרים חדשים, בהתאם לאסטרטגיה של מרק-סרונו. מרק-סרונו תשקיע סכום כולל של 10 מיליון יורו בתוכנית חממת הביו טק לתקופה של שבע שנים.

במקביל, תיזום מרק כימיקלים תוכנית לחברות סטארט-אפ בתחום ההיי-טק וחומרי מדעי החיים, בה תשקיע מרק 3 מיליון אירו בשלוש השנים הקרובות.

ד"ר קרל- לודוויג קליי, יו"ר מועצת המנהלים של מרק, אומר כי: "אנו מקווים שהתכנית החדשה תתרום לחיזוק נוסף של שיתופי הפעולה המחקריים שלנו בישראל, מאחר שישראל היא אחת המדינות המובילות בחדשנות מדעית של סטארט-אפים בתחום הביו-פרמצבטיקה וחומרי ההיי-טק".

רג'ין שבח, מנכ"ל אינטר-לאב, שלוחה של מרק סרונו בישראל, אומרת כי "זהו יום חשוב לקהילת הביו טק. החממה החדשה תיצור הזדמנות אמיתית לחדשנות הישראלית פורצת דרך לעבר גילוי ופיתוח תרופות מתקדמות"

החל משנת 2007 מרק נוטלת חלק בתכנית המסגרת לקידום שיתופי פעולה, שיזם משרד התמ"ת, אשר הוקמה כדי להעניק לשותפים הישראליים מספר יתרונות ייעודיים הכוללים, תמיכה טכנית, סיוע במכירות וחדירה לשווקים בינלאומיים, תוך נגישות למשאבי פיתוח עסקי וליישומים טכנולוגיים.

קול קורא חדש לתכנית זו, פורסם היום על ידי משרד התמ"ת.

במהלך ביקורו, נפגש קליי גם עם הנשיאים והמדענים המובילים במכון וייצמן, באוניברסיטה העברית בירושלים ובטכניון בחיפה.

על פעילות מרק KGaA בישראל

אינטר-לאב, המנוהלת על-ידי רג'ין שבח, מתמחה בפיתוחם של תאים המתרבים במהירות, המשמשים לפיתוחן ולייצורן של תרופות חדשות. קבוצת מרק משווקת את תרופותיה בישראל באמצעות חברת הבת מרק-סרונו, המנוהלת על ידי שרי פרלוב. מרק-סרונו משווקת בשוק המקומי את מוצרי הפוריות: גונאל-אף, לובריס, אוביטרל, צטרוטייד וקרינון, את הרביף לטיפול בטרשת נפוצה וכן את התרופה האונקולוגית ארביטוקס.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. נו עכישו זה ברור למה צזנה נזעק בכתבת נזקי החיסונים ביפן.
    זצנה כבר קיבלת חוזה ממירק?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן