סיקור מקיף

הטקס המרכזי לזכרו של רמון מחר בנתב"ג * ועדת הסמלים והטקסים מתכנסת

ארונו של אילן רמון ז"ל יגיע מחר בצהריים ארצה, יחד עם בני המשפחה מיוסטון

אבי בליזובסקי

ארונו של אל"מ רמון יגיע מחר אחר הצהריים מארה"ב לישראל, אז יתקיים טקס פרידה ממלכתי מהאסטרונאוט הישראלי בבסיס חיל האוויר סמוך לנתב"ג. הטקס יתקיים בהשתתפות ראשי המדינה, צה"ל, חיל האוויר, ואנשי סוכנות החלל הישראלית.

בני משפחתו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל, רונה, ארבעת הילדים, אסף, טל, יפתח ונועה, והאב, אליעזר וולפרמן, יעלו היום על מטוס בדרכם ארצה, יחד עם ארונו העטוף בדגל ישראל. הם ינחתו מחר בצהריים בנתב"ג, שם ייתקיים טקס זיכרון רשמי, במעמד ראש הממשלה, נשיא המדינה, אישי ציבור ונציגי סוכנות החלל נאס"א.

ביום שלישי יוטס הארון לבסיס חיל האוויר ברמת דוד שבעמק יזרעאל ומשם יצא מסעה הלוויה לבית העלמין במושב נהלל. ההלוויה תיערך בטקס צבאי מלא, אך רמון לא ייקבר בחלקה הצבאית, לאחר שרונה אשתו ביקשה לשמור עבורה חלקת קבר לצדו.
משפחתו ביקשה לקיים את הלווייתו בפורום אינטימי של בני משפחה וחברים קרובים. ראשי המדינה לא ישתתפו בהלוויה. את צה"ל ייצג בטקס הרמטכ"ל, רב אלוף משה (בוגי) יעלון וצמרת הפיקוד של חיל האוויר.

למועצה האזורית עמק יזרעאל הגיעו פניות רבות מגורמים שמבקשים להשתתף בהלוויה, אך ראש המועצה האזורית איתן ברושי מסר כי "לצערנו איננו יכולים להיענות לבקשות".

ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים מתכנסת היום בראשותו של השר דני נווה כדי לתכנן את טקס הזיכרון שיתקיים מחר בנתב"ג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן